Żaluzje drewniane a bambusowe – które wybrać?

Przy wyborze najlepszych dla naszego wnętrza żaluzji, należy kierować się nie tylko ich wyglądem ale warto wziąć pod uwagę również kwestie praktyczne. Co to oznacza ? Bardzo ważne jest miejsce w którym chcemy założyć żaluzje. Jeżeli jest to pomieszczenie wilgotne jak łazienka, albo takie w którym wytwarza się inny rodzaj pary wodnej – na przykład kuchnia w której gotujemy, warto zastanowić się czy zamiast klasycznych żaluzji drewnianych nie zdecydować się na zakup żaluzji bambusowych. Bambus jako naturalny surowiec, który lubi wilgoć nie odkształci się, natomiast drewno może się łódkować gdy zostanie narażone na zbyt wilgotne otoczenie. Kolejną kwestią jest wygląd. Drewno posiada całkowicie inne wytłoczenie. Lamelki drewniane koloryzuje się też  w inny sposób, bambus jest barwiony w bardziej delikatny sposób. Jednak zarówno drewno jak i bambus występujące w naturalnych kolorach, bez mocnego barwienia – wyglądają tak samo pięknie na oknach naszych klientów. 

Żaluzje bambusowe – najważniejsze zalety

Bambus jako surowiec do wytwarzania żaluzji na okna jest nieprzemijającym hitem. Bardzo chętnie po niego sięgamy. Jakie są pozytywne cennych tego produktu? Bambus jest bardzo naturalnym surowcem użytym do produkcji żaluzji, podczas jego obróbki następuje bardzo mała ingerencja człowieka w zmianę jego wyglądu. Jest lekki przez co bardzo dobrze sprawdza się do osłon dużych przeszkleń. Żaluzje bambusowe występują w różnych rozmiarach lamelek 27 mm, 35 mm, 50 mm a nawet 65 mm, te ostatnie wyglądają imponująco kiedy przesłonimy nimi duże okna. Nie każdy wie, że cena żaluzji bambusowych jest bardzo zbliżona do ceny żaluzji drewnianych. Panuje bowiem przekonanie, że żaluzje bambusowe nie są dla wszystkich ze względu na wygórowaną cenę. Natomiast, bardzo często zdarza się, że dana barwa żaluzji bambusowych jest nawet tańsza od żaluzji drewnianych. Dlatego zastanawiając się czy wybrać żaluzje drewniane a bambusowe warto wrócić do akapitu pierwszego i kierować się przede wszystkim tym, gdzie dane żaluzje mają zawisnąć. Bardzo często bowiem do jednej inwestycji klienci wybierają dwa rodzaje żaluzji, drewniane żaluzje i bambusowe żaluzje w tym samym kolorze, jednak dostosowane od miejsca w którym są montowane. 

Drewniane żaluzje – najważniejsze zalety

Żaluzje drewniane są z nami od bardzo dawna. Obróbka tego surowca do powstania żaluzji następuje już przed dostawą do producenta żaluzji. Od dostawcy drewna producent żaluzji drewnianych otrzymuje już gotowe lamelki które później są składane dla klientów. To znacząco przyśpiesza czas realizacji. Jeżeli zostaną określone ilości lamelek, które można wykorzystać na określone wymiary i zdarzy się, że takie okna posiada klient a kolor jest odpowiedni dla jego wnętrza, można zakupić żaluzje drewniane w naprawdę okazyjnej cenie. Są to tak zwane kolekcje wyprzedażowe. Skąd one się biorą ? wystarczy, że dostawca drewna zmieni nawet nieznacznie wybarwienie danej barwy – dla przykładu w wielu firmach kolor LIGHT OAK (bardzo popularna barwa żaluzji drewnianych ) ma różniące się od siebie wybarwienie. Czasem jest nieco ciemniejszy czasem jaśniejszy, bardziej usłojony. Wtedy powstaje nowa kolekcja, ponieważ gdyby zastosować różniące się kolory w produkcji tej samej żaluzji – byłoby to na oknie widoczne. Dlatego kupując żaluzje drewniane warto dopytać o kolekcję wyprzedażową koloru żaluzji drewnianych która nam się podoba. 

Zalety żaluzji drewnianych to przede wszystkim ich wygląd. Są praktyczne, pasują praktycznie do wszystkich wnętrz. Przy dużych przeszkleniach możemy zamówić żaluzje drewniane z automatyką, sterowane za pomocą pilota bądź na włącznik klawiszowy. Poza wyglądem, kolejną zaletą żaluzji drewnianych jest ich szeroki wachlarz kolorystyczny. Są też wytrzymałe, jeżeli odpowiednio o nie dbamy. Co najważniejsze żaluzje drewniane są naprawdę piękne. 

Żaluzje drewniane a bambusowe? Doradzimy Ci przy wyborze

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz jakie żaluzje będą odpowiednie dla Twojego wnętrza, jesteśmy po to by odpowiednio doradzić. Na początek warto zajrzeć na naszą stronę i zobaczyć wizualnie czy i jakie żaluzje byłby najbardziej odpowiednie do Waszych wnętrz. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w dostawie oraz montażu osłon okiennych ale i w doradztwie, dzięki czemu dopasowujemy klientom osłony okienne z których są w pełni zadowoleni. Oferowane przez nas żaluzje drewniane i żaluzje bambusowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania. 

Najnowsze wpisy

Sposoby na skuteczne czyszczenie żaluzji aluminiowych 

Żaluzje aluminiowe wykonane są z odpornego na czyszczenie materiału. Najczęściej czyszczenie żaluzji aluminiowych odbywa się za pomocą szczotki do kurzu. Do tego rodzaju osłon okiennych brud nie przywiera w znaczący sposób, przez co są chętnie wybieraną osłoną okienną. Do czyszczenia żaluzji aluminiowych polecamy suchą mikrofibrę a w przypadku cięższych zabrudzeń można ją dodatkowo zwilżyć, jednak […]

Czy rolety antywłamaniowe są skuteczne?

Określenie  antywłamaniowe jest powszechnie używane, jednak musimy pamiętać że mimo określenia rolety antywłamaniowe nie stanowią 100 % zabezpieczenia przed włamaniem, podobnie jak alarm czy specjalnie wkładki do zamków w drzwiach, okucia do okien i inne. Określenie rolety zewnętrzne antywłamaniowe oznacza, że spełniają one dzięki użytych do ich produkcji komponentów, normy europejskie oraz wyznaczają skalę odporności […]

Czy można montować rolety zewnętrzne w bloku?

Rolety zewnętrzne balkonowe w bloku możemy spotkać bardzo często, ponieważ mają wysokie właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu możemy uchronić się przed utratą ciepła zimą a latem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Rolety zewnętrzne w bloku montuje się w sposób mało inwazyjny, wybierając model adaptacyjny który może być zamontowany na elewacji bądź we wnęce okiennej, dlatego nie […]