Żaluzje drewniane a bambusowe – które wybrać?

Przy wyborze najlepszych dla naszego wnętrza żaluzji, należy kierować się nie tylko ich wyglądem ale warto wziąć pod uwagę również kwestie praktyczne. Co to oznacza ? Bardzo ważne jest miejsce w którym chcemy założyć żaluzje. Jeżeli jest to pomieszczenie wilgotne jak łazienka, albo takie w którym wytwarza się inny rodzaj pary wodnej – na przykład kuchnia w której gotujemy, warto zastanowić się czy zamiast klasycznych żaluzji drewnianych nie zdecydować się na zakup żaluzji bambusowych. Bambus jako naturalny surowiec, który lubi wilgoć nie odkształci się, natomiast drewno może się łódkować gdy zostanie narażone na zbyt wilgotne otoczenie. Kolejną kwestią jest wygląd. Drewno posiada całkowicie inne wytłoczenie. Lamelki drewniane koloryzuje się też  w inny sposób, bambus jest barwiony w bardziej delikatny sposób. Jednak zarówno drewno jak i bambus występujące w naturalnych kolorach, bez mocnego barwienia – wyglądają tak samo pięknie na oknach naszych klientów. 

Żaluzje bambusowe – najważniejsze zalety

Bambus jako surowiec do wytwarzania żaluzji na okna jest nieprzemijającym hitem. Bardzo chętnie po niego sięgamy. Jakie są pozytywne cennych tego produktu? Bambus jest bardzo naturalnym surowcem użytym do produkcji żaluzji, podczas jego obróbki następuje bardzo mała ingerencja człowieka w zmianę jego wyglądu. Jest lekki przez co bardzo dobrze sprawdza się do osłon dużych przeszkleń. Żaluzje bambusowe występują w różnych rozmiarach lamelek 27 mm, 35 mm, 50 mm a nawet 65 mm, te ostatnie wyglądają imponująco kiedy przesłonimy nimi duże okna. Nie każdy wie, że cena żaluzji bambusowych jest bardzo zbliżona do ceny żaluzji drewnianych. Panuje bowiem przekonanie, że żaluzje bambusowe nie są dla wszystkich ze względu na wygórowaną cenę. Natomiast, bardzo często zdarza się, że dana barwa żaluzji bambusowych jest nawet tańsza od żaluzji drewnianych. Dlatego zastanawiając się czy wybrać żaluzje drewniane a bambusowe warto wrócić do akapitu pierwszego i kierować się przede wszystkim tym, gdzie dane żaluzje mają zawisnąć. Bardzo często bowiem do jednej inwestycji klienci wybierają dwa rodzaje żaluzji, drewniane żaluzje i bambusowe żaluzje w tym samym kolorze, jednak dostosowane od miejsca w którym są montowane. 

Drewniane żaluzje – najważniejsze zalety

Żaluzje drewniane są z nami od bardzo dawna. Obróbka tego surowca do powstania żaluzji następuje już przed dostawą do producenta żaluzji. Od dostawcy drewna producent żaluzji drewnianych otrzymuje już gotowe lamelki które później są składane dla klientów. To znacząco przyśpiesza czas realizacji. Jeżeli zostaną określone ilości lamelek, które można wykorzystać na określone wymiary i zdarzy się, że takie okna posiada klient a kolor jest odpowiedni dla jego wnętrza, można zakupić żaluzje drewniane w naprawdę okazyjnej cenie. Są to tak zwane kolekcje wyprzedażowe. Skąd one się biorą ? wystarczy, że dostawca drewna zmieni nawet nieznacznie wybarwienie danej barwy – dla przykładu w wielu firmach kolor LIGHT OAK (bardzo popularna barwa żaluzji drewnianych ) ma różniące się od siebie wybarwienie. Czasem jest nieco ciemniejszy czasem jaśniejszy, bardziej usłojony. Wtedy powstaje nowa kolekcja, ponieważ gdyby zastosować różniące się kolory w produkcji tej samej żaluzji – byłoby to na oknie widoczne. Dlatego kupując żaluzje drewniane warto dopytać o kolekcję wyprzedażową koloru żaluzji drewnianych która nam się podoba. 

Zalety żaluzji drewnianych to przede wszystkim ich wygląd. Są praktyczne, pasują praktycznie do wszystkich wnętrz. Przy dużych przeszkleniach możemy zamówić żaluzje drewniane z automatyką, sterowane za pomocą pilota bądź na włącznik klawiszowy. Poza wyglądem, kolejną zaletą żaluzji drewnianych jest ich szeroki wachlarz kolorystyczny. Są też wytrzymałe, jeżeli odpowiednio o nie dbamy. Co najważniejsze żaluzje drewniane są naprawdę piękne. 

Żaluzje drewniane a bambusowe? Doradzimy Ci przy wyborze

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz jakie żaluzje będą odpowiednie dla Twojego wnętrza, jesteśmy po to by odpowiednio doradzić. Na początek warto zajrzeć na naszą stronę i zobaczyć wizualnie czy i jakie żaluzje byłby najbardziej odpowiednie do Waszych wnętrz. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w dostawie oraz montażu osłon okiennych ale i w doradztwie, dzięki czemu dopasowujemy klientom osłony okienne z których są w pełni zadowoleni. Oferowane przez nas żaluzje drewniane i żaluzje bambusowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania. 

Najnowsze wpisy

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]

Jak działa system szyb przesuwnych tarasowych i dlaczego warto?

System Szyb przesuwnych tarasowych, z których tworzymy ogrody zimowe to dostosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych systemy, dzięki którym możemy z pergoli tarasowej stworzyć przeszklone miejsce do wypoczynku. Każdy szklany panel posiada swój tor, po którym możemy go przesuwać. Takie panele przesuwają się płynnie i cicho. Wypolerowane krawędzie szyb wyglądają bardzo ekskluzywnie, przez co cały system […]