Drzwi przesuwne

Poznaj nasze drzwi przesuwne

Idealnym rozwiązaniem dla pragnących komfortowego połączenia wnętrza z tarasem oraz panoramicznego widoku osiąganego dzięki dużej powierzchni przeszklonej jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Firma Systemy Okienne Maciej Wąsowski oferuje wysokiej jakości okna przesuwne we Wrocławiu i okolicach.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zamów pomiar

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

W zależności od typu umożliwiają tworzenie nawet bardzo szerokich przestrzeni możliwych do otwarcia, dochodzących do kilku metrów.

Rodzaje drzwi tarasowych różnią się od siebie sposobem otwierania. W ich przypadku okien uchylno-przesuwnych możemy uchylić i przesunąć bez problemu skrzydło o szerokości dochodzącej nawet do 1,6 m, tworząc światło przejścia do 1,5 m szerokości.

Natomiast w podnoszono-przesuwnych skrzydła znajdują się na dwóch prowadnicach, dzięki czemu podczas otwierania mogą się swobodnie mijać. W tym przypadku skrzydło drzwiowe może mieć do 2,5 m szerokości, a światło przejścia niemal 2,4 m.

Główne zalety okien tarasowych przesuwnych

Przy otwieraniu okna tarasowe przesuwne praktycznie nie wymagają dodatkowej przestrzeni. Nie haczą o tradycyjne firany czy zasłony. Istotne dla wielu osób może być również to, że drzwi tarasowe przesuwne nie trzaskają w trakcie przeciągów. W zależności od typu konstrukcji można je również wyposażyć w zamek i dodatkowe elementy wspierające bezpieczeństwo.

Najwygodniejszą formą drzwi tarasowych są drzwi przesuwane. Za ich pomocą można przeszklić nawet całą ścianę. Mimo sporej wagi – mogącej wynosić ponad 200 kg dla jednego skrzydła, dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji, w której skrzydła drzwi poruszają się po prowadnicach ich otwieranie nie wymaga użycia dużej siły.