Ogrody zimowe Wrocław

Ogród zimowy na tarasie

Ogród zimowy stanowi nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia odświeżenie wyglądu tarasu lub nawet zyskanie dodatkowego pomieszczenia w domu. Szklana obudowa oraz zabudowa pergoli tarasowej to luksusowe wykończenie, które przekształca taras w elegancki ogród zimowy. Ogrody zimowe we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność. Nasze ogrody zimowe są wykonane z 10-milimetrowego szkła hartowanego, przesuwnego, co pozwala na transformację pergoli tarasowej w otwartą przestrzeń latem, a zimą, po zamknięciu, w komfortowy ogród zimowy.

Zobacz nasze realizacje

Ogród zimowy szklany

System przesuwnych paneli ze szkła hartowanego WIN GLASS to:

  • Aż 13 kolorów konstrukcji w ofercie standardowej – możliwość lakierowania na dowolny kolor RAL,
  • 6 modeli szkła hartowanego w różnych odcieniach do wyboru, również lustro weneckie ! 
  • zamek – blokada pierwszego panelu w celu zwiększenia bezpieczeństwa,
  • 3, 4, 5 i 6 torowe szyny z możliwością rozsuwania jednostronnego i dwustronnego,
  • szerokość systemu – od 2000 do aż 13 200mm,
  • w ofercie  specjalne szczotki do paneli przesuwnych, zwiększają odporność ogrodu zimowego na warunki atmosferyczne

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zamów pomiar

Ogrody zimowe Wrocław – nasze realizacje

Najczęściej wykorzystywaną konstrukcją ogrodu zimowego jest nasza pergola sb400. Jest to pergola lamelowa z szczelnie zamykanym dachem, co zapewnia brak utraty ciepła nawet po zamontowaniu promiennika ciepła.

Kolejnym doskonałym rozwiązaniem są pergole zsuwane, wykonane z tkaniny. Najprostsze jest stworzenie ogrodu zimowego, gdy górna konstrukcja opiera się na czterech nogach. Wersja wolnostojąca ogrodu zimowego może być trwale przymocowana do elewacji, ale dodatkowe dwie nogi przy budynku gwarantują większą stabilność konstrukcji.

Ogrody zimowe we Wrocławiu często są realizowane na tarasach i w ogrodach przy mieszkaniach, czasem w już istniejących wnękach. W takich przypadkach tworzymy ogrody zimowe, przeszklając jedynie ścianę frontową, a pozostałe ściany pozostawiamy jako część budynku. To nie wyklucza możliwości postawienia wolnostojącej konstrukcji, aby ogród zimowy miał trzy lub cztery przeszklone ściany z systemem przesuwnym. Zauważyliśmy, że to rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność.

Ogrody zimowe to szansa na stworzenie całorocznej dodatkowej przestrzeni do wypoczynku. Latem możemy schronić się przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Zimą zaś zapewniają nam komfort poprzez ochronę przed zimnem i śniegiem. Nasz taras staje się wówczas użyteczny nie tylko w ciepłe dni, ale przez cały rok. Jak widać, ogród zimowy pełen słońca to doskonałe miejsce do odpoczynku tuż przy domu, nie tylko latem, ale również zimą.

Szklane ogrody zimowe w naszej ofercie

Najczęstszym wyborem jest pergola tarasowa. Spośród dostępnych w naszej ofercie pergol tarasowych, aż cztery z nich doskonale nadają się do późniejszego przekształcenia w ogród zimowy. Są to pergole z automatycznym dachem. Stabilna konstrukcja i szczelny dach to doskonałe podstawy do późniejszego oszklenia, tworząc w ten sposób ogród zimowy. W naszej ofercie ogrody zimowe występują w różnych kolorach zarówno konstrukcji, jak i przeszklenia. Szkło może być bezbarwne, przydymione lub mleczne. Niemniej jednak nasi klienci najczęściej wybierają klasyczne szyby.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą pergol tarasowych oraz dostępnych w naszej ofercie systemów szklanych. Inwestycja w ogród zimowy o stabilnej konstrukcji i wykonany ze szkła hartowanego to inwestycja na lata. Bogaty wybór produktów sprawia, że po zapoznaniu się z naszą ofertą z pewnością znajdziecie ogród zimowy, który spełni Wasze oczekiwania zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym.

Ogrody zimowe – dolnośląskie

Nasza oferta obejmuje nie tylko ogrody zimowe we Wrocławiu, ale także w całym Dolnośląskim. Nasze realizacje pergol tarasowych oraz systemów szklanych znajdują się w zasięgu do około 200 km od granic Wrocławia. Tworzenie ogrodów zimowych to jedno z naszych ulubionych zadań, ponieważ już postawiona konstrukcja ogrodu zimowego budzi zachwyt klientów, a dodatkowe szklane ściany dodają mu prawdziwej finezji, sprawiając, że pergola staje się jeszcze bardziej luksusowym i praktycznym elementem zadaszenia tarasu.

Produkty sprzedajemy na określony wymiar. Nasza oferta jest szyta na miarę potrzeb naszych klientów.

Ogrody zimowe – Co to takiego?

Do niedawna ogrody zimowe kojarzyły się głównie z trwałymi, szklanymi strukturami. W późniejszym czasie zyskały na popularności szklane zadaszenia z trwałym szkleniem w systemie cienkich ramek. Obecnie najczęściej wybierane opcje na ogrody zimowe dolnośląskie to ruchomy, automatyczny dach oraz przesuwne szklenie bezramkowe. To daje wrażenie otwartej przestrzeni i estetyki, pomimo obecności szkła. Konstrukcja, według opinii klientów i ich gości, staje się lekka, dzięki nowoczesnemu systemowi bezramkowemu.

Ogród zimowy szklany oferuje obecnie szeroki wachlarz możliwości wyboru, co sprawia, że ta dodatkowa przestrzeń do wypoczynku nie tylko relaksuje duszę, ale również cieszy oko, pasując zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych budynków. Szklane zadaszenia tarasu są doskonałym miejscem na relaks, stanowią dodatkową przestrzeń do rodzinnych spotkań lub też przedłużenie pomieszczenia, do którego są dołączone.

Konstrukcja ogrodu zimowego – na czym polega?

Ogród zimowy w naszej ofercie składa się z aluminiowej i stabilnej konstrukcji, w pełni zautomatyzowanej, wyposażonej w system szklenia przesuwnego lub tzw. szklenia łamanego. Dach posiada zintegrowany system odprowadzania wody w specjalnych rynnach, które są sprytnie ukryte w konstrukcji. Jeśli taras klientów jest już gotowy i wykonany z drewna lub kompozytu, konieczne jest wzmocnienie takiego tarasu za pomocą dodatkowych fundamentów i słupów pod nogi aluminiowej konstrukcji. Biorąc pod uwagę wagę szklenia, musimy także upewnić się, że konstrukcja tarasu utrzyma system przesuwnych szyb wykonanych ze szkła hartowanego o grubości 10 mm i więcej. Ogród zimowy szklany jest stabilną konstrukcją, jeśli zapewnimy odpowiednią stabilność montażu.

Na co warto zwrócić́ uwagę̨ budując ogród zimowy na tarasie?

Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, decydując się na stworzenie ogrodu zimowego, to najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża – stanowi ono bowiem fundament dla całej konstrukcji. Projektowanie ogrodów zimowych powinno rozpocząć się od określenia miejsca, gdzie zostaną umieszczone nogi aluminiowej konstrukcji. Kolejnym krokiem, gdy stawiamy szklane zabudowy tarasu, jest ocena spadku terenu. Ogrody zimowe wymagają bardzo stabilnej konstrukcji, dlatego warto zwrócić uwagę na grubość profili, z których będzie budowana konstrukcja, do której później zostanie zamocowane szklenie.

Jednym z najważniejszych aspektów jest pamiętanie, że wykonanie ogrodu zimowego, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się na zewnątrz. Wiele firm zaleca zastosowanie systemu przesuwnego przeznaczonego do użytku na zewnątrz, zwłaszcza przy budowie konstrukcji ogrodu zimowego. Dlaczego jest to tak istotne i o czym należy pamiętać? Ponieważ system torów, który wykorzystujemy, spełnia wymagania i jest dedykowany do pracy w warunkach atmosferycznych na zewnątrz oraz w temperaturach poniżej zera.

Systemy alternatywne to najczęściej te same, które są używane przy montażu szaf przesuwnych. Nie są one jednak odpowiednie do niskich i ujemnych temperatur, co może spowodować trudności w przesuwaniu szklenia, a w najgorszym przypadku jego uszkodzenie.

Ile kosztuje ogród zimowy?

Ceny ogrodów zimowych w dużej mierze zależą od tego na jaką konstrukcję ogrodu zimowego się zdecydujemy. Ogrody zimowe Wrocław występują w różnych cenach, ponieważ pierwszym najbardziej istotnym wyznacznikiem jest rozmiar ogrodu zimowego. Dlatego znając wstępne wymiary warto skontaktować się  z nami by otrzymać wycenę gotowego ogrodu zimowego wraz z montażem.

Jak dbać o ogród zimowy szklany?

Plusem ogrodu zimowego szklanego zbudowanego na konstrukcji aluminiowej jest zdecydowanie fakt, że z aluminium nie musimy nic robić. Nie trzeba go corocznie impregnować, nie musimy martwić się jak w przypadku drewna o ewentualne pęknięcia. Aluminiowe ramy są odporne na korozję, ponieważ są malowane proszkowo.

Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy na tarasie ?

Ogród zimowy prezentuje się jasno i przestrzennie, niezależnie od zajmowanej powierzchni. Podobnie jak dbamy o estetykę wnętrza naszego domu, tak samo istotne jest troszczenie się o ogród i taras. Ogród zimowy ze szkła to wyjątkowy produkt, który stanowi dodatkową strefę relaksu. Nie musimy obawiać się o meble pozostawione na tarasie, ponieważ ogród zimowy zapewnia stałą ochronę przed słońcem, deszczem czy śniegiem. Dzięki temu możemy cieszyć się relaksem na tarasie nawet w nieidealnych warunkach pogodowych.

Co więcej, ogród zimowy na tarasie to inwestycja na długie lata. Zazwyczaj jest to jednorazowy wydatek, pod warunkiem odpowiedniej konserwacji. Warto również zauważyć, że szklane zabudowy chronią nas przed hałasem z zewnątrz, nie zakłócając przy tym kontaktu z naturą. Jeśli wybieracie kompleksową konstrukcję szklaną wraz z dachem i poszukujecie sposobu na zmniejszenie nagrzewania się oraz ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, w ofercie znajdziecie specjalne automatyczne verandy, które można zintegrować z waszym ogrodem zimowym, aby promienie słoneczne nie przedostawały się do środka w nadmierny sposób.

Nowoczesne aluminiowe ogrody zimowe są doskonałą alternatywą dla tych wykonanych z drewna. Ich dużym atutem jest trwałość materiału oraz możliwość wyboru kolorów (możliwość lakierowania na dowolny kolor z palety RAL bez konieczności corocznego odnawiania). Standardowo dostępne są zazwyczaj dwa kolory: biały i antracyt.

Czy szklane zabudowy tarasu są bezpieczne?

Skupiając się na wyborze wysokiej jakości szkła do naszego ogrodu zimowego, możemy mieć pewność, że nasza przestrzeń będzie bezpieczna. Wybierając szkło do ogrodu zimowego, nie wystarczy zwracać uwagę jedynie na przepuszczalność światła. Szkło powinno być bezpieczne – ale co to dokładnie oznacza? Powinno być odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy grad, oraz na obciążenia mechaniczne. Dlatego zalecamy zastosowanie szkła hartowanego, które jest bezpieczne.

Ogrody zimowe, jak sama nazwa wskazuje, chronią przede wszystkim przed zimnem, ale pełnią również inną bardzo istotną funkcję – pozwalają na wprowadzenie do wnętrza naturalnego światła, jednocześnie blokując promieniowanie UV. Dzięki temu wypoczynek w słoneczne dni jest nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny. Ponadto, nasze rośliny również będą się dobrze czuły w takiej przestrzeni.

Ścianki szklane Wrocław – do ogrodów zimowych

Ścianki szklane we Wrocławiu stanowią doskonałe rozwiązanie, które nadaje nowoczesny i elegancki charakter każdemu tarasowi. Dzięki nim można wydzielić przestrzeń, zachowując przy tym pełną widoczność i przepływ światła. Nasze szklane ścianki wrocławskiej produkcji cechuje wysoka jakość wykonania oraz precyzja montażu. Oferujemy zarówno stałe szklane ścianki, które pełnią funkcję dekoracyjną i przestrzenną, jak i przesuwne, umożliwiające swobodne dostosowanie konfiguracji tarasu. Dzięki nim, każde otwarte pomieszczenie zyskuje nowoczesny i otwarty charakter, pozwalając jednocześnie zachować intymność i estetykę aranżacji.

Ogród zimowy szklany – dostępne kolory szkleń

F10

PRIVA-CZARNY

AG10

GRAFITOWY

AB10

BRĄZOWY

F10

DIAMENT

DC10

MLECZNY

F10

FLOAT

Oferujemy także niestandardową kolorystykę obudowy ogrodu zimowego