Ogrody zimowe Wrocław

Ogrody zimowe na tarasie

Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, jakim jest ogród zimowy, można odświeżyć wygląd tarasu albo nawet zdobyć dodatkowe pomieszczenie w domu. Szklana obudowa oraz zabudowa pergoli tarasowej to luksusowe wykończenie dające nam ogród zimowy. Ogrody zimowe Wrocław stają się bardzo popularne ze względu na funkcjonalność, nasze ogrody zimowe powstają z 10 mm szkła hartowanego, przesuwnego i dzięki temu że panele są przesuwne w lato zyskujemy otwartą przestrzeń a w zimę po zamknięciu nasza pergola tarasowa przemienia się w ogród zimowy.

Zobacz nasze realizacje

Ogród zimowy szklany

System przesuwnych paneli ze szkła hartowanego WIN GLASS to:

  • Aż 13 kolorów konstrukcji w ofercie standardowej – możliwość lakierowania na dowolny kolor RAL,
  • 6 modeli szkła hartowanego w różnych odcieniach do wyboru, również lustro weneckie ! 
  • zamek – blokada pierwszego panelu w celu zwiększenia bezpieczeństwa,
  • 3, 4, 5 i 6 torowe szyny z możliwością rozsuwania jednostronnego i dwustronnego,
  • szerokość systemu – od 2000 do aż 13 200mm,
  • w ofercie  specjalne szczotki do paneli przesuwnych, zwiększają odporność ogrodu zimowego na warunki atmosferyczne

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zamów pomiar

Ogrody zimowe Wrocław – nasze realizacje

Konstrukcja ogrodu zimowego to najczęściej nasza pergola sb400. Pergola lamelowa ze szczelnie zamykanym dachem, dzięki czemu nie mamy utraty ciepła kiedy zdecydujemy się na zamontowanie promiennika ciepła.

Kolejna idealna konstrukcja ogrodu zimowego to pergole zsuwane, tkaninowe. Wykonanie ogrodu zimowego jest najprostsze, kiedy górna konstrukcja zbudowana jest na 4 nogach. Wersja wolnostojąca ogrodu zimowego może być przymocowana na stałe do elewacji, jednak dodatkowe dwie nogi zaraz przy budynku zapewniają większą stabilność konstrukcji.

Ogrody zimowe Wrocław często realizowane są również na tarasach i w ogrodach przy mieszkaniach, często w istniejących już wnękach. W takich sytuacjach ogrody zimowe tworzymy za pomocą przeszklenia jedynie ściany frontowej, pozostałymi ścianami jest więc budynek. Nie wyklucza to możliwości postawienia wolnostojącej konstrukcji, tak by ogród zimowy posiadał 3 lub 4 przeszklone ściany w systemie szkła przesuwnego. Zaobserwowaliśmy, że takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne.

Ogrody zimowe to możliwość stworzenia całorocznej dodatkowej przestrzeni do wypoczynku. W lato mamy możliwość osłonięcia się przed słońcem, wiatrem, deszczem. W zimę natomiast ogrody zimowe zapewniają nam komfort w postaci ochrony przed zimnem czy śniegiem. Nasz taras staje się wtedy użyteczny nie tylko w ciepłe dni, ale staje się całoroczny jak widać ogród zimowy pełen słońca to doskonałe miejsce do odpoczynku tuż przy domu, nie tylko w lato ale całorocznie.

Szklane ogrody zimowe w naszej ofercie

Pierwszym wyborem najczęściej jest pergola tarasowa. Spośród dostępnych w naszej ofercie pergol tarasowych 4 z nich idealnie nadają się do późniejszego stworzenia ogrodu zimowego. Są to wszystkie pergole z automatycznych dachem. Stabilna konstrukcja, szczelny dach to idealny fundament do późniejszego oszklenia za pomocą którego tworzymy ogrody zimowe. W naszej ofercie ogrody zimowe występują w kilku kolorach zarówno konstrukcji jak i samego przeszklenia. Szkło może być bezbarwne, przydymione, mleczne. Najczęściej jednak klienci, którzy decydują się na ogród zimowy szklany wybierają szyby klasyczne.

Warto jednak zapoznać się z pełną ofertą pergol tarasowych oraz szklenia jakie posiadamy w ofercie, ponieważ ogród zimowy z prawdziwego zdarzenia o stabilnej konstrukcji i ze szkła hartowanego stawia się tylko raz, tak by służył nam nieprzerwanie przez lata. Szeroki wybór produktów sprawia, że  po zapoznaniu się z naszą ofertą zapewne znajdziecie ogród zimowy spełniające Wasze oczekiwania zarówno wizualne jak i praktyczne.

Nasza oferta to nie tylko ogrody zimowe Wrocław ale również ogrody zimowe Dolnośląskie. Nasze realizacje  pergol tarasowych i systemy szkleń znajdziecie w odległości do około 200 km od granic Wrocławia. Wykonanie ogrodu zimowego to jedno z naszych ulubionych zadań, ponieważ postawiona już konstrukcja ogrodu zimowego wzbudza zachwyt klientów a dodatkowe szklane ściany dodają prawdziwego kunsztu i sprawiają, że pergola staje się jeszcze bardziej luksusowym i praktycznym produktem zadaszającym taras.

Produkty sprzedajemy na określony wymiar. Nasza oferta jest szyta na miarę potrzeb naszych klientów.

Czym są ogrody zimowe?

Do niedawna ogrody zimowe kojarzyły się ze stałymi, szklanymi zabudowaniami. W późniejszym czasie modne stały się szklane zadaszenia ze stałymi szkleniami w systemie cienkich ram. Obecnie najchętniej wybierane opcje na ogrody zimowe dolnośląskie to otwierany, automatyczny dach oraz system szklenia przesuwnego bezramowego. Daje to poczucie otwartej przestrzeni i estetyki, mimo posiadanego szklenia. Konstrukcja w odczuciu klientów i ich gości staje się lekka, dzięki nowoczesnemu systemowi bezramkowemu.

Ogród zimowy szklany daje nam obecnie bardzo dużo możliwości wyboru, dzięki czemu ta dodatkowa przestrzeń do wypoczynku nie tylko cieszy duszę ale i oczy, ponieważ pasują zarówno do klasycznych budynków jak i tych bardzo nowoczesnych brył. Szklane zabudowy tarasu są idealnym miejscem do wypoczynku, dodatkową przestrzenią na spotkania rodzinne czy też  przedłużeniem pomieszczenia do którego są dobudowane.

Konstrukcja ogrodu zimowego – na czym to polega?

Ogród zimowy w naszej ofercie składa się z aluminiowej, stabilnej konstrukcji w pełni zautomatyzowanej doposażonej o system szklenia przesuwnego bądź tak zwanego szklenia łamanego. Dach posiada zintegrowane odprowadzenie wody w rynnach, które sprytnie ukryte są w konstrukcji zabudowy. Jeżeli taras klientów jest już gotowy i podłoże zostało wykonane z drewna lub z kompozytu, musimy wzmocnić taki taras za pomocą dodatkowych fundamentów i słupów pod nogi konstrukcji aluminiowej. Biorąc pod uwagę wagę szklenia musimy zadbać również o to, by konstrukcja tarasu utrzymała system szyb przesuwnych wykonany ze szkła hartownego o grubości 10 mm i więcej. Ogród zimowy szklany jest bowiem stabilną konstrukcją jeżeli zapewnimy odpowiednią stabilność montażu.

Na co warto zwrócić́ uwagę̨ budując ogród zimowy na tarasie?

Jeżeli zastanawiacie się na co zwrócić uwagę, jeżeli decydujecie się na wykonanie ogrodu zimowego to na pierwszym miejscu i najważniejsze jest prawidłowe przygotowanie podłoża, jest to bowiem fundament dla całej konstrukcji. Projektowanie ogrodów zimowych należy rozpocząć od rozplanowania, gdzie znajdować będą się nogi od aluminiowej konstrukcji. Kolejnym etapem kiedy stawiamy szklane zabudowy tarasu jest oszacowanie spadku podłoża. Ogrody zimowe wymagają bardzo stabilnej konstrukcji, więc warto zwrócić uwagę na grubość profili z jakich stawiamy konstrukcję do której później mocować będziemy szklenie.

Jednym z najbardziej istotnych aspektów jest to, że musimy pamiętać  o tym, iż wykonanie ogrodu zimowego jak sama nazwa wskazuje jest na zewnątrz. Wiele firm zaleca zastosowanie systemu przesuwnego przeznaczonego do wnętrz właśnie przy stawianiu konstrukcji na ogród zimowy. Dlaczego jest to takie ważne i o tym wspominamy ? Ponieważ system torów stosowany przez nas ma zalecenia i zastosowanie przystosowane do warunków atmosferycznych poza domem i do minusowych temperatur.

Systemy alternatywne to najczęściej te same stosowane przy montażu szaf przesuwnych, nie są odpowiednie dla niskich i minusowych temperatur co może doprowadzić do gorszego przemieszczenia się szklenia a w najgorszym wypadku do jego uszkodzenia.

Jaki jest koszt ogrodów zimowych?

Ceny ogrodów zimowych w dużej mierze zależą od tego na jaką konstrukcję ogrodu zimowego się zdecydujemy. Ogrody zimowe Wrocław występują w różnych cenach, ponieważ pierwszym najbardziej istotnym wyznacznikiem jest rozmiar ogrodu zimowego. Dlatego znając wstępne wymiary warto skontaktować się  z nami by otrzymać wycenę gotowego ogrodu zimowego wraz z montażem.

Jak dbać o ogród zimowy szklany?

Plusem ogrodu zimowego szklanego zbudowanego na konstrukcji aluminiowej jest zdecydowanie fakt, że z aluminium nie musimy nic robić. Nie trzeba go corocznie impregnować, nie musimy martwić się jak w przypadku drewna o ewentualne pęknięcia. Aluminiowe ramy są odporne na korozję, ponieważ są malowane proszkowo.

Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy na tarasie ?

Ogród zimowy jest jasny oraz przestrzenny bez znaczenia jak dużą przestrzeń zajmuje. Tak samo jak zależy nam na pięknym wykończeniu wnętrza naszego domu, tak samo warto zadbać o ogród i taras. Ogród zimowy szklany to prawdziwie ekskluzywny produkt. Staje się dodatkową przestrzenią do wypoczynku. Nie musimy martwić się o przechowywane na tarasie meble. Ogród zimowy to stała ochrona przed słońcem, deszczem czy śniegiem. Nie musimy rezygnować z odpoczynku na tarasie kiedy nie dopisuje pogoda.

Dodatkowo ogród zimowy na tarasie stawiamy na lata. Jest to zazwyczaj jednorazowa inwestycja jeżeli odpowiednio o niego dbamy. Warto zwrócić też uwagę na to, że szklane zabudowy chronią nas przed hałasem z zewnątrz, jednocześnie nie ograniczając nam widoku natury. Jeżeli zdecydowaliście się na całościowo szklaną konstrukcje wraz z dachem i poszukujecie sposobu na zmniejszenie nagrzewania się i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem w naszej ofercie znajdują się specjalne materiałowe verandy automatyczne w które możemy wyposażyć Wasz ogród zimowy, by promienie słoneczne w nadmierny sposób nie przenikały do środka.

Nowoczesne aluminiowe ogrody zimowe to idealna alternatywa dla drewnianych ogrodów zimowych. Dużym plusem jest trwałość tego surowca oraz możliwości kolorystyczne (możliwość polakierowania na dowolny kolor z palety ral bez konieczności corocznego odmalowywania). W standardzie najczęściej dostępne są dwa kolory biały oraz antracyt.

Czy szklane zabudowy tarasu są bezpieczne?

Jeżeli skupimy się na wyborze szkła dobrej jakości do naszego ogrodu zimowego, będziemy mieli pewność, że nasz ogród zimowy jest bezpieczny. Wybierając szkło do ogrodu zimowego nie wystarczy zwrócić uwagi jedynie na przepuszczalność światła. Szkło musi być bezpieczne, tylko co oznacza stwierdzenie bezpieczne szkło ? Powinno  być odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg grad ale i obciążenie mechaniczne. Dlatego zalecamy zastosowanie bezpiecznego szkła hartowanego.

Ogrody zimowe jak sama nazwa wskazuje przede wszystkim chronią od zimna ale pełnią jeszcze jedną bardzo istotną funkcję, wpuszczają do środka światło dzienne ale blokują dopływ promieniowania UV. Dzięki temu wypoczynek w słoneczne dni jest nie tylko przyjemny ale i bezpieczny. Poza naszym bezpieczeństwem dobrze mają się również w takiej przestrzeni nasze rośliny.

Ogród zimowy szklany – dostępne kolory szkleń

F10

PRIVA-CZARNY

AG10

GRAFITOWY

AB10

BRĄZOWY

F10

DIAMENT

DC10

MLECZNY

F10

FLOAT

Oferujemy także niestandardową kolorystykę obudowy ogrodu zimowego