Rolety antywłamaniowe

Poznaj szczegóły oferty

Refleksole

Poznaj szczegóły oferty

Żaluzje fasadowe

Poznaj szczegóły oferty

Poznaj nasze rolety okienne

Systemy Okienne oferują szeroki asortyment rolet okiennych, spośród których możesz wybrać modele, odpowiadające Twoim potrzebom. Nowoczesne rozwiązania zapewniają wygodę i komfort podczas przebywania w domu, biurze oraz innych przestrzeniach, z których korzystamy na co dzień. Rolety do okien nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi, ale zapewnią również prywatność i pozwalają na spokojny sen. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia estetyki. Dzięki odpowiednio dobranym roletom nadasz wnętrzu określony charakter i oprócz funkcjonalnego wyposażenia domu, zyskasz element dekoracyjny.

Sprawdź ofertę naszych rolet okiennych

Zapoznając się z naszą ofertą, przekonasz się, że posiadamy szeroką gamę modeli rolet okiennych, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i staramy się zaproponować satysfakcjonujące rozwiązanie. W swoim asortymencie posiadamy rolety zewnętrzne i wewnętrzne w wielu standardowych rozmiarach, a w przypadku nietypowych zleceń, dostarczamy rolety okienne na wymiar.

Nasze rolety okienne oferujemy również w następujących miejscowościach: Trzebnica, Siechnice, Radwanice, Oława, Kiełczów

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić rolety okienne? Wrocław i okoliczne miejscowości to obszar, na którym działa nasza firma, oferując klientom profesjonalne usługi, takie jak montaż rolet, pergol tarasowych, czy werand. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i dużych firm oraz instytucji.

Najczęściej zadawane pytania

Podczas zakupu rolet okiennych pojawia się wiele pytań i wątpliwości, związanych z wyborem odpowiedniego produktu. Poniżej odpowiadamy na pytania, które klienci kierują do nas najczęściej.

Z czego wykonane są rolety okienne?

Tkanina jest głównym elementem, z którego składają się rolety i to ona decyduje o właściwościach produktu oraz funkcjach, jakie może pełnić. W każdym przypadku rolety okienne powinny być wykonane z materiału, który jest trwały i odporny na działanie promieni UV, aby w ten sposób chronić kolor tkaniny przed blaknięciem oraz zapobiegać jej kurczeniu lub rozciąganiu pod wpływem wysokiej temperatury. Większość rolet dostępnych na rynku została stworzona z tkanin poliestrowych, poliestrowo-bawełnianych lub bawełnianych. Ciekawym przykładem są rolety okienne zaciemniające: powstają one z materiału typu blackout, który całkowicie blokuje przepływ promieni słonecznych. Efekt zaciemnienia jest uzyskiwany dzięki warstwie gumy, którą pokryty jest materiał.

Gdzie sprawdzą się rolety do okien?

Rozmyślasz, gdzie zamontować rolety okienne? Rodzaje osłon, które posiadamy w ofercie, umożliwiają instalację rolet w niemal każdym pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzają się one we wnętrzach, gdzie spędzamy najwięcej czasu, ponieważ dzięki swoim praktycznym funkcjom, zapewniają nam komfortową pracę oraz odpoczynek. W zależności od potrzeb możemy wybrać modele rolet, które uchronią nas przed słońcem, hałasem, a nawet zapobiegną nagrzewaniu się pomieszczenia.

Jakie są rodzaje rolet okiennych?

Rolety można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Wersje instalowane wewnątrz pomieszczeń są montowane w ścianie, suficie lub ramie okna. Zaliczamy do nich:

– rolety materiałowe w kasecie,
– rolety dzień/noc,
– rolety wolnowiszące,
– plisy.
Z kolei rolety zewnętrzne umieszcza się od zewnętrznej strony budynku. Ich zaletą jest skuteczna blokada promieni słonecznych, która zapewnia komfort termiczny podczas upałów oraz chroni przed utratą ciepła zimą. Wśród rolet zewnętrznych wyróżniamy:

– rolety antywłamaniowe,
– refleksole,
– żaluzje fasadowe.

Jak prać rolety okienne?

Po dłuższym czasie użytkowania na osłonach okiennych może gromadzić się kurz. Powstaje wówczas pytanie: jak prać rolety okienne? Jest to uzależnione przede wszystkim od materiału, z jakiego je wykonano. Rolety uszyte z tkanin powinny być czyszczone przy użyciu wilgotnej szmatki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, aby nie doprowadzić do powstania plam. Po zakończonej czynności, roletę należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Rolety rzymskie można prać w pralce, stosując program do delikatnych tkanin, natomiast rolety typu dzień/noc wymagają użycia odkurzacza i absolutnie nie powinny być czyszczone przy użyciu środków chemicznych. W przypadku rolet plisowanych najlepszą opcją na pozbycie się z ich powierzchni kurzu jest namaczanie przez kilkanaście minut w letniej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.