Rolety zewnętrzne Wrocław

Dlaczego warto wybrać nasze rolety zewnętrzne we Wrocławiu?

☑️Rolety zewnętrzne znajdujące się w ofercie Systemów Okiennych M. Wąsowski to wysoka jakość produktu w konkurencyjnych cenach.

☑️Oferujemy aluminiowe rolety zewnętrzne, których skrzynka w systemie adaptacyjnym  wykonana jest z  ekstrudowanego aluminium, co niewątpliwie zapewnia jej trwałość i większą wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

☑️Dodatkowo poza kolorami podstawowymi znajdującymi się w ofercie, rolety możemy polakierować na dowolny kolor z palety Ral. Na pancerz rolety składają się profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej.

☑️Rolety zewnętrzne na wymiar to gwarancja zadowolenia. Wybierając nasze rolety zewnętrzne, otrzymacie wysokiej jakości produkt zamontowany przez wykwalifikowaną ekipę montażową z wieloletnim doświadczeniem.

Zobacz nasze realizacje

Cechy i zastosowanie rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne podwyższają komfort użytkowania pomieszczeń, na oknach których zdecydujemy się je zamontować. Przede wszystkim montaż rolet zewnętrznych warto rozważyć, kiedy nie lubimy hałasów docierających do naszych wnętrz z zewnątrz. Kiedy pogoda nie sprzyja, rolety zewnętrzne aluminiowe ochraniają nasze okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Walory akustyczne oraz funkcje termoizolacyjne rolet zewnętrznych to nie wszystkie zalety tego produktu.

Rolety zewnętrzne na okno to zabezpieczenie przed włamaniem. Zastosowanie rolet zewnętrznych aluminiowych na oknach daje nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkowy komfort w postaci ochrony przed insektami daje nam opcja zamontowania rolety z niezależnie działającym systemem moskitiery. Moskitiery skutecznie chronią przed przedostaniem się do naszych wnętrz owadów.

Gdzie i kiedy warto zamontować rolety zewnętrzne? 

Zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych powinniśmy jeżeli chcemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie zimą oraz na rachunkach za schładzanie pomieszczenia latem. Odpowiednio zamontowane rolety zewnętrzne dają nam nawet 30 % oszczędności. Bardzo często mieszkamy przy ruchliwej ulicy, w miejscu gdzie docierają do naszych wnętrz inne dźwięki z zewnętrz. Pamiętajmy, że rolety zewnętrzne poza właściwościami termoizolacyjnymi posiadają właściwości akustyczne, obniżając poziom dźwięków docierających do naszego mieszkania czy domu z zewnątrz.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Rolety zewnętrzne dzielą się przede wszystkim na rolety adaptacyjne, podtynkowe, nadstawne oraz antywłamaniowe. Różnica wynika ze sposobu ich montażu oraz funkcji jakie spełniają, czyli zwykłe rolety zewnętrzne, rolety zewnętrzne zabezpieczające, które wyposażone są w elementy utrudniające ich podważenie od zewnętrz oraz na rolety antywłamaniowe. Dodatkowo sposób sterowania dzieli się na manualny oraz automatyczny.

Wybór rodzaju sterowania zależy przede wszystkim od potrzeb zamawiającego oraz rozmiaru rolet, ponieważ te większe zgodnie z zaleceniami producenta powinny zostać wyposażone w silnik a sterować nimi można wówczas  za pomocą nadajnika zamontowanego na ścianie lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego IO  za pośrednictwem komputera, tabletu czy telefonu. Rolety adaptacyjne stosujemy w istniejących już budynkach, ponieważ ich montaż jest możliwy na elewacji, bezpośrednio na ścianie budynku lub we wnęce okiennej.

Rolety zewnętrzne podtynkowe jak sama nazwa wskazuje  przeznaczone są do zamontowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących, musimy jednak pamiętać że niezbędne do zamontowania takich rolet będą zmiany nadproża, gdzie schować musimy system kasety podtynkowej. System nadstawny montujemy, osadzając skrzynkę rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego.

Profile dają nam możliwość montażu ich na większości ram okiennych oraz drzwiowych. Rolety materiałowe zewnętrzne to tak zwane systemy screen. Chronią nas przede wszystkim przed promieniami słonecznymi, ale nie zaciemniają pomieszczenia w 100 % jak rolety zewnętrzne aluminiowe.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe to system rolet zewnętrznych, które najlepiej by montowane były w nowo wznoszonych budynkach. Przód skrzynki rolety podtynkowej wykonany jest w taki sposób, by stanowił podstawę materiał wykończeniowy na przykład jak tynk. Rolety podtynkowe spełniają funkcje termoizolacyjne oraz akustyczne. Pomiędzy roletą zewnętrzną a oknem tworzy się przestrzeń tworząca poduszkę termoizolacyjną. 

Rolety natynkowe

Rolety natynkowe to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy decydujemy się na montaż rolet a nie został on zaplanowany na etapie budowy. Możemy je zamontować w dowolnym momencie  na dwa sposoby. Pierwszy dostępny sposób montażu rolety natynkowej to montaż we wnęce okiennej. Jest to wygodny dla monterów i często jedyny możliwy sposób montażu na wyższych piętrach oraz w blokach mieszkalnych pod zarządem wspólnoty mieszkaniowej gdzie wymagana jest zgoda na ich montaż.

Jak przebiega montaż rolet zewnętrznych w naszym wykonaniu?

Zanim dojdzie do realizacji montażu rolet zewnętrznych, nasz zespół obsługi klienta przygotowuje wycenę po profesjonalnym pomiarze w domu klienta. Po akceptacji wyceny, wyborze koloru oraz omówieniu szczegółów sposobu montażu, rolety są zamawiane pod indywidualne zamówienie.

Rolety o pożądanym rozmiarze, kolorze oraz kształcie skrzynki montowane są przez wykwalifikowaną ekipę montażową posiadającą wieloletnie doświadczenie w montażu osłon okiennych, przede wszystkim rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne montaż Wrocław to nasza specjalność. Poza Wrocławiem zasięg naszych realizacji sięga około 100 km. Sposób montażu rolet zewnętrznych zależny jest od miejsca montażu oraz dzielą się na sposoby montażu, który w dokładniejszy sposób opiszemy niżej. 

W zależności od miejsca montażu

Miejsce montażu – jest to pierwszy czynnik, który decyduje od tego w jakim rodzaju rolet zewnętrznych możemy wybierać produkt docelowo montowany na naszych oknach. Pierwszy warunek to ten, czy budynek jest już gotowy czy dopiero wznoszony i nie posiada jeszcze warstwy ociepleniowej. Na tym etapie możemy swobodnie wybierać między roletami podtynkowymi a adaptacyjnymi. Miejsce montażu to również piętro na którym znajduje się mieszkanie  z oknami, gdzie chcemy zamontować rolety. Im wyżej tym większe prawdopodobieństwo, że montaż będzie mógł się odbyć jedynie do wnęk okiennych. 

W zależności od sposobu montażu

Rolety zewnętrzne na wymiar możemy zamontować na elewacji lub we wnęce okiennej albo podtynkowo. Dodatkowo, kiedy przygotowane są już skrzynki zamontowane na etapie wznoszenia budynku, możemy je uzbroić przez co zyskamy pełnowartościowy produkt jakim jest kompletna roleta zewnętrzna.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zamów pomiar

Poznaj szeroką gamę produktów naszej oferty

Rolety antywłamaniowe Wrocław

Rolety antywłamaniowe są komfortowym i praktycznym dodatkiem zarówno dla posiadaczy domków jedno- jak wielorodzinnych oraz mieszkań w blokach. Są to solidne aluminiowe konstrukcje, które skutecznie zwiększają prywatność oraz bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Dowiedz się więcej

Refleksole Wrocław

Refleksole to zewnętrzne osłony okienne. Odporne są na warunki atmosferyczne. Refleksola to idealna zewnętrzna osłona okienna do dużych przeszkleń. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na refleksole Wrocław i okolice.

Dowiedz się więcej

Żaluzje fasadowe Wrocław

Żaluzje zewnętrzne fasadowe to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie. Idealnie sprawdzi się zarówno w domach prywatnych jak i w budynkach firmowych. Najważniejszym celem produktu jest ochrona okien przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dowiedz się więcej

Czym są rolety zewnętrzne na okna?

Rolety zewnętrzne mają różne funkcje. Wykorzystanie tych instalacji jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, ponieważ, w zależności od konkretnego rodzaju, zapewniają one skuteczną izolację cieplną okien oraz chronią przed kradzieżą. W ofercie naszej firmy znajdują się następujące modele rolet zewnętrznych we Wrocławiu: rolety antywłamaniowerefleksole oraz żaluzje fasadowe. Wszystkie nasze instalacje są wykonywane na wymiar, dlatego zyskujesz gwarancję, że zostaną one idealnie dopasowane do Twoich okien. Dodatkowo montażem rolet zewnętrznych zajmują się wykwalifikowani monterzy, którzy zadbają o bezpieczeństwo i wysoki poziom zainstalowania produktów. Wybierając nasze rolety zewnętrzne, zyskasz komfort oraz projekt najwyższej jakości.

Rolety zewnętrzne Wrocław – dla kogo są stworzone nasze produkty?

Rolety zewnętrzne na okna nie tylko zapewniają prywatność w gęstej zabudowie, ale również gwarantują bezpieczeństwo. Dlatego produkty naszej firmy sprawdzą się doskonale dla wszystkich osób, które cenią sobie uczucie komfortu we własnym mieszkaniu. W związku z tym, że w naszej firmie projekt rolet zewnętrznych zawsze rozpoczyna się od pomiaru okien, instalacje są dopasowane dla każdego klienta indywidualnie.

Produkty dostępne w naszej ofercie sprawdzą się idealnie zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych jak i w mieszkaniach w bloku. Rolety zewnętrzne będą ciekawym dodatkiem do Twojego domu, które skutecznie zapewnią komfort i prywatność. Projekty wykonywane przez naszą firmę sprawdzą się również idealnie do różnego rodzaju biur oraz lokali użytkowych. Inwestycję w rolety zewnętrzne, które zapewniają izolację cieplną i komfort, z pewnością docenią klienci.

Jakie są rodzaje systemów sterowania i konstrukcji?

W zależności od konkretnego rodzaju rolet można nimi sterować manualnie lub za pomocą pilota, jeśli mechanizm jest zautomatyzowany. Niezależnie od tego, na który rodzaj produktu się zdecydujesz, sterowanie roletami dostępnymi w ofercie naszej firmy jest proste i nie wymaga wiele wysiłku. W przypadku rolet antywłamaniowych oraz refleksol konstrukcja projektu jest wykonana z solidnego aluminium, które gwarantuje wieloletnie i efektywne użytkowanie tych urządzeń. Dodatkowym elementem instalacji w przypadku refleksol jest wysokiej klasy tkanina z wytrzymałych włókien poliestrowych, które są pokrywane PCV.

Poznaj nasze rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrze, które są dostępne w ofercie naszej firmy, wykonane są w sposób profesjonalny. Materiały użyte do konstrukcji wszystkich projektów są najwyższej jakości i dzięki temu zyskujesz gwarancję, że instalacja wytrzyma wiele lat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rolet zewnętrznych we Wrocławiu.

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Każdy projekt rolet zewnętrznych we Wrocławiu w naszej firmie rozpoczyna się od wykonania poprawnych wymiarów okien klienta. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że montaż instalacji odbędzie się sprawnie i rolety zostaną bezpiecznie przytwierdzone do budynku. Montaż jest wykonywany przez wykwalifikowanych monterów. Rolety zewnętrzne oferowane przez naszą firmę są wykonane z wysokiej jakości materiałów i stanowią inwestycję na lata.

Jak dobrać rolety zewnętrzne dla Twojego domu?

W ofercie naszej firmy znajdują się rolety zewnętrzne w różnych stylach i o różnych wykończeniach. W związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie, tak aby projekt pasował do elewacji budynku i samego mieszkania lub lokalu. W zależności od rodzaju i wielkości okien doświadczeni specjaliści z naszej firmy z pewnością pomogą w podjęciu najlepszej decyzji, tak aby projekt spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Rolety zewnętrzne a żaluzje zewnętrzne – co lepiej wybrać?

Rolety zewnętrzne tworzą między oknem a roletą kurtynę termoizolacyjną a dzięki temu, że każdy z profili wypełniony jest pianką poliuretanową mają wyższe właściwości, niż żaluzje fasadowe, które stanowią przede wszystkim ochronę przed spojrzeniami z zewnątrz. Jeżeli zależy nam na komforcie termoizolacyjnym oraz akustycznym zdecydowanie lepiej wybrać rolety zewnętrzne. Natomiast kiedy chcemy regulować jedynie dopływ światła do pomieszczenia, lepszym wyborem będą żaluzje fasadowe.

Ile kosztują rolety zewnętrzne na okna?

Montaż rolet zewnętrznych to niepozornie ekonomiczna zewnętrzna osłona okienna biorąc pod uwagę jakie spełnia właściwości. Są dużo tańsze od żaluzji fasadowych a decydując się na usługę kompleksową z montażem skorzystamy z preferencyjnej stawki Vat 8 %.

Czy rolety zewnętrzne można odliczyć od podatku?

Niestety montując rolety zewnętrzne nie możemy tak, jak w przypadku stolarki okiennej skorzystać z ulgi podatkowej. Przepisy nie pozwalają bowiem na odliczenie poniesionych kosztów za montaż rolet zewnętrznych w rocznym zeznaniu podatkowym. Jednak warto pamiętać, że dla budownictwa mieszkaniowego zastosowano ulgę przy zakupie rolet zewnętrznych z montażem i możemy skorzystać z niższego o 8 % VAT zakupu na rolety zewnętrzne z usługą montażową.