Rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zewnętrzne we Wrocławiu – dlaczego Systemy Okienne?

☑️ Rolety zewnętrzne znajdujące się w ofercie Systemów Okiennych M. Wąsowski to wysoka jakość produktu w konkurencyjnych cenach.

☑️ Oferujemy aluminiowe rolety zewnętrzne, których skrzynka w systemie adaptacyjnym  wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co niewątpliwie zapewnia zwiększa jej trwałość i wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

☑️ Dodatkowo poza kolorami podstawowymi znajdującymi się w ofercie, rolety możemy polakierować na dowolny kolor z palety RAL. Na pancerz rolety składają się profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej.

☑️ Rolety zewnętrzne na wymiar to gwarancja zadowolenia. Wybierając nasze rolety zewnętrzne, otrzymacie wysokiej jakości produkt zamontowany przez wykwalifikowaną ekipę montażową z wieloletnim doświadczeniem.

Zobacz nasze realizacje

Rolety zewnętrzne Wrocław – cechy i zastosowanie

Rolety zewnętrzne podwyższają komfort użytkowania pomieszczeń, w których zdecydujemy się je zamontować. Przede wszystkim instalację rolet zewnętrznych warto rozważyć w sytuacji, gdy nie lubimy hałasów docierających do naszych wnętrz z zewnątrz. Kiedy pogoda nie sprzyja, rolety zewnętrzne aluminiowe ochraniają nasze okna przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem. Walory akustyczne oraz funkcje termoizolacyjne rolet zewnętrznych to nie wszystkie zalety tego produktu.

Rolety zewnętrzne na okno to zabezpieczenie przed włamaniem. Zastosowanie rolet zewnętrznych aluminiowych na oknach daje nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkową korzyścią jest ochrona przed insektami, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie rolety z niezależnie działającym systemem moskitiery. Moskitiery skutecznie chronią przed przedostaniem się do naszych wnętrz owadów.

Gdzie i kiedy warto zamontować rolety zewnętrzne? 

Na montaż rolet zewnętrznych powinniśmy się zdecydować, jeżeli chcemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie zimą oraz na rachunkach za schładzanie pomieszczenia latem. Odpowiednio zamontowane rolety zewnętrzne generują nawet 30% oszczędności na opłatach za media. Bardzo często mieszkamy przy ruchliwej ulicy w miejscu, gdzie docierają do naszego domu niepożądane dźwięki z zewnętrz. Pamiętajmy, że standardowe rolety zewnętrzne poza możliwościami termoizolacyjnymi posiadają właściwości akustyczne, obniżając dzięki nim poziom dźwięków docierających do naszego mieszkania czy domu z zewnątrz.

Rolety zewnętrzne Wrocław – najpopularniejsze typy, materiały i kolory w 2023 roku

W zależności od zapotrzebowania naszych klientów powłoki lakiernicze uzyskujemy w dwóch różnych metodach: lakierowanie proszkowe oraz Dekoral. Ze względu na możliwość montażu rolet adaptacyjnych już na gotowych budynkach najpopularniejszy oraz najczęściej zamawiany model dla produktu rolety zewnętrzne Wrocław to zdecydowanie rolety natynkowe. Takie rolety możemy zamontować na istniejącej już, gotowej elewacji oraz we wnęce okiennej. Najpopularniejsze w dalszym ciągu, i zapewne najbardziej popularne w 2023, będą rolety aluminiowe oraz lakierowane. Kolor rolet, jaki wybierany jest przez klientów najczęściej zależny jest od koloru okien, które posiadają. Zdecydowanie króluje kolor antracytowy oraz biały. Dostępne są również okleiny drewnopodobne, ale są to rolety za dodatkową opłatą. Najczęściej sprzedawanym kolorem drewnopodobnym jest bezapelacyjnie złoty dąb.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Rolety zewnętrzne Wrocław dzielą się przede wszystkim na rolety adaptacyjne, podtynkowe, nadstawne oraz antywłamaniowe. Różnica wynika ze sposobu ich montażu oraz funkcji, jakie spełniają. Podstawowy podział wyróżnia zwykłe rolety zewnętrzne, rolety zewnętrzne zabezpieczające, które wyposażone są w elementy utrudniające ich podważenie od zewnętrz oraz na rolety antywłamaniowe. Dodatkowo sposób sterowania dzieli się na manualny oraz automatyczny.

Wybór rodzaju sterowania zależy przede wszystkim od potrzeb zamawiającego oraz rozmiaru rolet, ponieważ te większe gabarytowo modele, zgodnie z zaleceniami producenta, powinny zostać wyposażone w silnik. Wówczas sterować nimi można za pomocą nadajnika zamontowanego na ścianie lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego IO za pośrednictwem komputera, tabletu czy telefonu. Rolety adaptacyjne stosujemy w istniejących już budynkach, ponieważ ich montaż jest możliwy na elewacji, bezpośrednio na ścianie budynku lub we wnęce okiennej.

Rolety zewnętrzne podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do zamontowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących. Musimy jednak pamiętać, że niezbędne do zamontowania takich rolet będą zmiany nadproża, gdzie niezbędne jest schowanie systemu kasety podtynkowej. System nadstawny montujemy, osadzając skrzynkę rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego.

Profile umożliwiają ich montaż na większości ram okiennych oraz drzwiowych. Rolety materiałowe zewnętrzne to tzw. systemy screen. Chronią nas przede wszystkim przed promieniami słonecznymi, ale nie zaciemniają pomieszczenia w 100%, tak jak robią to rolety zewnętrzne aluminiowe.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe to system rolet zewnętrznych, które najlepiej montować w nowo wznoszonych budynkach. Przód skrzynki rolety podtynkowej wykonany jest w taki sposób, by jego podstawę stanowił materiał wykończeniowy, np. tynk. Rolety podtynkowe spełniają funkcje termoizolacyjne oraz akustyczne. Pomiędzy roletą zewnętrzną a oknem tworzy się przestrzeń tworząca poduszkę termoizolacyjną, co zapobiega nadmiernemu schładzaniu oraz nagrzewaniu się pomieszczeń. 

Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy decydujemy się na montaż rolet, a nie zostały one zaplanowane na etapie budowy. Możemy je zainstalować w dowolnym momencie  na dwa sposoby. Pierwszy dostępny sposób montażu rolety natynkowej to montaż we wnęce okiennej. Jest to wygodny dla monterów i często jedyny możliwy sposób instalacji na wyższych piętrach oraz w blokach mieszkalnych pod zarządem wspólnoty mieszkaniowej, gdzie wymagana jest zgoda na montaż tych modeli rolet.

Jak przebiega montaż rolety zewnętrznej w naszym wykonaniu?

Zanim dojdzie do realizacji montażu rolet zewnętrznych, nasz zespół obsługi klienta przygotowuje wycenę po profesjonalnym pomiarze w domu klienta. Po akceptacji wyceny, wyborze koloru oraz omówieniu szczegółów sposobu montażu, rolety są zamawiane pod indywidualne zamówienie.

Rolety o pożądanym rozmiarze, kolorze oraz kształcie skrzynki instalowane są przez wykwalifikowaną ekipę fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie w montażu osłon okiennych, przede wszystkim rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne montaż Wrocław to nasza specjalność. Poza Wrocławiem zasięg naszych realizacji sięga około 100 km. Sposób montażu rolet zewnętrznych zależny jest od miejsca montażu, poniżej opisane zostały poszczególne metody instalacji tych modeli osłon okiennych oraz czynniki, które wpływają na wybór rolet w danym mieszkaniu. 

Montaż rolety zewnętrznej w zależności od miejsca

Miejsce montażu – jest to pierwszy czynnik, który decyduje, jaki rodzaj rolet zewnętrznych możemy wybrać do instalacji na oknach w Twoim domu lub mieszkaniu. Pierwszy warunek, który bierzemy pod uwagę to fakt, czy budynek jest już gotowy, czy dopiero będzie wznoszony i nie posiada jeszcze warstwy ociepleniowej. Na tym etapie możemy swobodnie wybierać między roletami podtynkowymi a adaptacyjnymi. Na miejsce montażu ma również wpływ piętro, na którym znajduje się mieszkanie. Im wyższa kondygnacja, tym większe prawdopodobieństwo, że montaż będzie mógł się odbyć jedynie do wnęk okiennych. 

W zależności od sposobu montażu

Rolety zewnętrzne na wymiar możemy zamontować na elewacji, we wnęce okiennej lub podtynkowo. Co więcej, kiedy przygotowane są już skrzynki zamontowane na etapie wznoszenia budynku, możemy je uzbroić, przez co zyskamy pełnowartościowy produkt, jakim jest kompletna roleta okienna zewnętrzna.

Montaż rolet podtynkowych

Montaż rolet podtynkowych najlepiej zaplanować na samym początku inwestycji jaką jest budowa domu, by odpowiednio przygotować nadproże. Nadproże powinno być o wysokości i głębokości takiej, aby uwzględnić dodatkowo grubość elewacji oraz ok 2 cm styropianu oraz zmieścić skrzynkę by nie wystawała. W przypadku mieszkań to najczęściej deweloper dba o to, by przygotować kasety podtynkowe, które ewentualnie po zakupie mieszkania nowy właściciel jedynie uzbraja w pancerz, silnik lub system manualnego sterowania roletami. Montaż rolet podtynkowych odbywa się po właściwie przeprowadzonym osadzeniu okien. Następnie ekipa montażowa montuje prowadnice od rolet zewnętrznych podtynkowych na których kolejno osadzana jest skrzynka. Rozmiar skrzynki zależny jest przede wszystkim od wymiarów rolety zewnętrznej

Montaż w przypadku rolet elewacyjnych

Montaż rolety zewnętrznej elewacyjnej nie wymaga od nas wcześniejszych przygotowań. Jak sama nazwa wskazuje rolety zewnętrzne adaptacyjne powstały po to, byśmy mogli je zamontować już w gotowych budynkach. Montaż takiej rolety jest bardzo podobny do montażu pozostałych rolet, jednak różni się miejscem mocowania prowadnic. Prowadnice jak i skrzynkę montujemy na elewacji. Nie musimy jej wcześniej do tego przygotowywać. Przy montażu rolet na elewacji ogranicza nas jedynie wysokość. Montaż na elewacji najlepiej wykonywać, kiedy na przykład jest możliwość dojścia do okna z balkonu lub są to mieszkania na parterze. Na wysokich piętrach zalecany jest montaż rolet zewnętrznych adaptacyjnych we wnęce okiennej.

Czy roleta zewnętrzna skutecznie odbija promienie słoneczne?

Roleta zewnętrzna aluminiowa to najlepsza osłona przeciwsłoneczna. Poza odbijaniem promieni słonecznych gwarantuje nam mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń. Jeżeli zależy nam by nie zaciemniać całkowicie pomieszczenia po opuszczeniu rolety zewnętrznej należy wybrać rolety z tak zwaną perforacją. Między lamelkami wykonane są specjalne otworki, przez które wpada trochę światła. Takie rolety w dalszym ciągu chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, przed nadmiernym nagrzewaniem ale też po ich całkowitym opuszczeniu perforacja nie jest widoczna i to my decydujemy czy chcemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie czy jedynie częściowo.

Czy rolety wspomagają oszczędności energii?

Rolety zewnętrzne w dużym stopniu pomagają nam oszczędzać na energii. W lato obniżają temperaturę pomieszczeń a w zimę chronią przed utratą ciepła przez okna. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed wysokimi rachunkami, ponieważ nie każdy ma świadomość, że  budynek traci energię cieplną trzema głównymi drogami: wentylacją, przez ściany oraz poprzez okna i drzwi. Okna i drzwi są na szczycie elementów przyczyniających się do straty ciepła oraz przepuszczania latem ciepła. Okna przyczyniają się do bardzo wysokiej straty ciepła, ponieważ aż do 25% , natomiast latem przepuszczają około 60% energii promieniowania słonecznego, co ma wpływ na przegrzewanie się pomieszczeń przez co musimy korzystać w większym stopniu z klimatyzacji czy wiatraków.

Czy typ rolet zewnętrznych ma duże znaczenie?

Na rynku można znaleźć kilak rodzajów rolet zewnętrznych. Warto postawić na takie, których poszczególne lamele wypełnione są pianką poliuretanową. Dobrym wyznacznikiem przy wyborze rolet zewnętrznych jest to czy taka roleta zewnętrzna posiada podwójnie lakierowane powłoki. Zwiększa to ich żywotność oraz estetyczny wygląd.

Rolety przezroczyste zewnętrzne – czy warto je rozważyć?

Dostępne rolety zewnętrzne przezroczyste wykonane są w taki sam sposób jak rolety screen czyli refleksole. Takie rozwiązanie warto rozważyć, kiedy chcemy osłonić się jedynie od wiatru na otwartej przestrzeni – na przykład do zabudowy pergoli tarasowej. Mimo tego, że takie rolety zewnętrzne przezroczyste są dostępne już od jakiegoś czasu, nie cieszą się dużą popularnością. Przy zakupie rolet ważna jest jednak dla klientów również ochrona przed słońcem, czego nie uzyskamy montując rolety zewnętrzne przezroczyste. Całkowicie mija się z celem zastosowanie takiego rozwiązania bezpośrednio na oknie czy we wnęce okiennej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zamów pomiar

Poznaj szeroką gamę produktów naszej oferty

Rolety antywłamaniowe Wrocław

Rolety antywłamaniowe są komfortowym i praktycznym dodatkiem zarówno dla posiadaczy domków jedno- jak wielorodzinnych oraz mieszkań w blokach. Są to solidne aluminiowe konstrukcje, które skutecznie zwiększają prywatność oraz bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Dowiedz się więcej

Refleksole Wrocław

Refleksole to zewnętrzne osłony okienne. Odporne są na warunki atmosferyczne. Refleksola to idealna zewnętrzna osłona okienna do dużych przeszkleń. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na refleksole Wrocław i okolice.

Dowiedz się więcej

Żaluzje fasadowe Wrocław

Żaluzje zewnętrzne fasadowe to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie. Idealnie sprawdzi się zarówno w domach prywatnych jak i w budynkach firmowych. Najważniejszym celem produktu jest ochrona okien przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dowiedz się więcej

Czym są rolety zewnętrzne na okna?

Rolety zewnętrzne mają różne funkcje. Wykorzystanie tych instalacji jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, ponieważ, w zależności od konkretnego rodzaju, zapewniają one skuteczną izolację cieplną okien oraz chronią przed kradzieżą. W ofercie naszej firmy znajdują się następujące modele rolet zewnętrznych we Wrocławiu: 

  • rolety antywłamaniowe, 
  • refleksole,
  • żaluzje fasadowe. 

Wszystkie nasze instalacje są wykonywane na wymiar, dlatego zyskujesz gwarancję, że zostaną one idealnie dopasowane do Twoich okien. Dodatkowo montażem rolet zewnętrznych zajmują się wykwalifikowani monterzy, którzy zadbają o bezpieczeństwo i wysoki poziom zainstalowania produktów. Wybierając nasze rolety zewnętrzne Wrocław, zyskasz komfort oraz projekt najwyższej jakości.

Rolety zewnętrzne Wrocław – dla kogo są stworzone nasze produkty?

Rolety zewnętrzne na okna nie tylko zapewniają prywatność w gęstej zabudowie, ale również gwarantują bezpieczeństwo. Dlatego produkty dostępne w naszej ofercie sprawdzą się doskonale dla wszystkich osób, które cenią sobie uczucie komfortu we własnym mieszkaniu. W związku z tym, że w naszej firmie projekt rolet zewnętrznych zawsze rozpoczyna się od pomiaru okien, instalacje są dopasowane dla każdego klienta indywidualnie.

Produkty dostępne w naszej ofercie sprawdzą się idealnie zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i w mieszkaniach w bloku. Rolety zewnętrzne będą ciekawym dodatkiem do Twojego domu, które skutecznie zapewni komfort i prywatność. Projekty wykonywane przez naszą firmę sprawdzą się również idealnie do różnego rodzaju biur oraz lokali użytkowych. Inwestycję w rolety zewnętrzne Wrocław, które zapewniają izolację cieplną i komfort, z pewnością docenią Twoi klienci i pracownicy.

Czy rolety zewnętrzne są odporne na warunki atmosferyczne?

Rolety zewnętrzne dostępne w naszej ofercie są odporne na warunki atmosferyczne. Aluminiowe lamele, lakierowane dwukrotnie charakteryzują się wzmocnioną odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Poza odpornością na warunki atmosferyczne rolety zewnętrzne charakteryzują się zwiększoną odpornością akustyczną. To oznacza, że okna z roletami zewnętrznymi  w większym stopniu niż okna bez rolet chronią przed dostawaniem się do wnętrz hałasów z zewnątrz (np. dźwięków takich jak opady deszczu, śniegu,  czy wiatr).

Czy rolety zewnętrzne są skuteczne w ochronie przed włamaniem?

Rolety zewnętrzne najczęściej montowane w lokalach mieszkalnych, w przeciwieństwie do lokali użytkowych, to rolety aluminiowe zabezpieczające. W lokalach usługowych najczęściej wybierane są rolety antywłamaniowe z odpowiednim certyfikatem wystawionym przez producenta. Rolety zewnętrzne zabezpieczające utrudniają możliwość dostania się niechcianych osób do naszych wnętrz. Rolety możemy wyposażyć o dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wieszaki blokada, czy w przypadku opcji manualnej, rygiel zabezpieczający. 

Czy rolety zewnętrzne są skuteczne w izolowaniu termicznym i dźwiękowym?

Jedną z największych zalet rolet zewnętrznych jest ich izolacja termiczna oraz akustyczna. W okresie jesiennym i zimowym rolety zewnętrzne chronią przed utratą ciepła z naszego domu lub mieszkania, natomiast latem zabezpieczają przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Ich wielkim plusem jest fakt, że rolety zewnętrzne dzięki swoim właściwościom akustycznym chronią nasze wnętrza przed napływem hałasów z zewnątrz.

Jakie są rodzaje systemów sterowania i konstrukcji?

W zależności od konkretnego rodzaju rolet można nimi sterować manualnie lub za pomocą pilota, jeśli mechanizm jest zautomatyzowany. Niezależnie od tego, na który rodzaj produktu się zdecydujesz, sterowanie roletami dostępnymi w ofercie naszej firmy jest proste i nie wymaga wiele wysiłku. W przypadku rolet antywłamaniowych oraz refleksol konstrukcja projektu jest wykonana z solidnego aluminium, które gwarantuje wieloletnie i efektywne użytkowanie tych urządzeń. Dodatkowym elementem instalacji w przypadku refleksol jest wysokiej klasy tkanina z wytrzymałych włókien poliestrowych, które są pokrywane PCV.

Z jakich materiałów zrobione są nasze rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne Aluprof dostępne w naszej ofercie wykonane są z wysokojakościowej blachy aluminiowej, która charakteryzuje się wysoką odpornością. Każdy profil rolety zewnętrznej wykonany jest z tej samej, wysokogatunkowej blachy dodatkowo wypełnionej pianką poliuretanową i posiadającej dwuwarstwowe powłoki lakiernicze. Podwójna powłoka lakiernicza sprawia, że nasze rolety zewnętrzne charakteryzują się zwiększoną odpornością na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych. Dzięki lakierowaniu naszych rolet posiadamy w ofercie szeroką gamę kolorystyczną produktu, jakim są rolety zewnętrzne. 

Poznaj nasze rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrze, które są dostępne w ofercie naszej firmy, wykonane są w sposób profesjonalny. Materiały użyte do konstrukcji wszystkich projektów są najwyższej jakości i dzięki temu zyskujesz gwarancję, że instalacja wytrzyma wiele lat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rolet zewnętrznych we Wrocławiu.

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Każdy projekt rolet zewnętrznych we Wrocławiu w naszej firmie rozpoczyna się od pobrania poprawnych wymiarów okien klienta. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że montaż instalacji odbędzie się sprawnie i rolety zostaną bezpiecznie przytwierdzone do budynku. Montaż jest wykonywany przez wykwalifikowanych monterów. Rolety zewnętrzne Wrocław, oferowane przez naszą firmę są wykonane z wysokiej jakości materiałów i stanowią inwestycję na lata.

Jak dobrać rolety zewnętrzne dla Twojego domu?

W ofercie naszej firmy znajdują się rolety zewnętrzne w różnych stylach i o różnych wykończeniach. W związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie, tak aby projekt pasował do elewacji budynku i samego mieszkania lub lokalu. W zależności od rodzaju i wielkości okien doświadczeni specjaliści z naszej firmy z pewnością pomogą w podjęciu najlepszej decyzji, tak aby projekt spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Czy rolety zewnętrzne mogą być dostosowane do różnych typów okien?

Bardzo często klienci pytają o rolety zewnętrzne do okien trójkątnych bądź o innym, niestandardowym wymiarze. Na rynku dostępne są rolety zewnętrzne ukośne, rolety zewnętrzne adaptacyjne, rolety zewnętrzne podtynkowe, dzięki czemu można tymi produktami osłonić bardzo dużo typów okien. Poza roletami zewnętrznymi na okna ścienne dostępne w naszej ofercie są również rolety zewnętrzne aluminiowe na okna dachowe.

Czy rolety zewnętrzne wymagają częstej konserwacji?

Nasze rolety nie wymagają specjalnej konserwacji poza podstawowym dbaniem o to, by działały prawidłowo. Powinniśmy pamiętać, że np. podczas odwilży a później mocnych przymrozków rolety mogą przymarznąć, więc ważne jest, by nie podnosić ich na siłę, kiedy stawiają opór. Podobnie jest podczas opuszczania rolet. Uszkodzić je bowiem mogą przedmioty, które pozostawimy pod podniesioną roletą i zapomnimy o nich podczas opuszczania. Kiedy roleta się zablokuje, wciągniemy ją całą do kasety lub zwija się pod kątem – należy niezwłocznie umówić serwis, by nie uszkodzić produktu.

Jak prawidłowo zmierzyć rolety zewnętrzne?

Pomiar rolet zewnętrznych jest w naszej ofercie bezpłatny. Dlatego warto zlecić go nam i zamówić usługę kompleksową od pomiaru, po zamówienie i montaż. Odpowiadając jednak na pytanie  – jak prawidłowo zmierzyć rolety zewnętrzne – należy pamiętać, że pomiar zależny jest od sposobu późniejszego montażu (rolety zewnętrzne montuje się bowiem na elewacji lub we wnęce okiennej). O ile przy montażu na elewacji posiadamy granice dopuszczalnego błędu pomiarowego, o tyle rolety montowane we wnęce okiennej muszą być zmierzone bardzo dokładnie. Dlatego powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki na różnych wysokościach wnęki i analogicznie wysokość na różnych szerokościach. 

Rolety zewnętrzne a żaluzje zewnętrzne – co lepiej wybrać?

Rolety zewnętrzne tworzą między oknem a roletą kurtynę termoizolacyjną. Dzięki temu, że każdy z profili wypełniony jest pianką poliuretanową mają wyższe właściwości, niż żaluzje fasadowe, które stanowią przede wszystkim ochronę przed spojrzeniami z zewnątrz. Jeżeli zależy nam na komforcie termoizolacyjnym oraz akustycznym zdecydowanie lepiej wybrać rolety zewnętrzne. Natomiast, kiedy chcemy regulować jedynie dopływ światła do pomieszczenia, lepszym wyborem będą żaluzje fasadowe.

Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Najczęściej koszt rolet zewnętrznych wyliczany jest na podstawie potrzebnych m2 takiej rolety. Natomiast koszt montażu obliczamy na podstawie metrów bieżących rolety, czyli dodajemy do siebie wysokość x 2 oraz raz szerokość. Inaczej jest w przypadku rolet zewnętrznych antywłamaniowych. Rolety ze specjalnym certyfikatem wyliczane są indywidualnie dla każdego rozmiaru. Koszt rolet zewnętrznych wbrew panującej opinii nie jest bardzo wygórowany, przede wszystkim biorąc pod uwagę ich właściwości termiczne i korzyści wynikające z ich posiadania jak, chociażby obniżone rachunki za ogrzewanie oraz chłodzenie pomieszczeń.

Czy rolety zewnętrzne można odliczyć od podatku?

Niestety, montując rolety zewnętrzne, nie możemy, jak ma to miejsce w przypadku stolarki okiennej, skorzystać z ulgi podatkowej. Przepisy nie pozwalają bowiem na odliczenie poniesionych kosztów za montaż rolet zewnętrznych w rocznym zeznaniu podatkowym. Jednak warto pamiętać, że dla budownictwa mieszkaniowego zastosowano ulgę przy zakupie rolet zewnętrznych z montażem i możemy skorzystać z niższego o 8% VAT zakupu na rolety zewnętrzne z usługą montażową.