Markizy balkonowe Wrocław

Markizy balkonowe w naszej ofercie – Wrocław i okolice

Markiza balkonowa służy do osłonięcia balkonu od słońca dając nam dodatkową przestrzeń do relaksu. Ten typ markizy dedykowany jest do ochrony balkonów przed warunkami atmosferycznymi w budynkach wielorodzinnych. Te modele charakteryzują się wysokim zakresem regulacji kąta nachylenia.

Regulacja odbywa się za pomocą ramion zamontowanych do balustrady. Ramiona posiadają płynną regulację kąta nachylenia oraz wysięgu. Dodatkowo te części markizy wyposażone są w specjalne uchwyty dające możliwość całkowitego osłonięcia balkonu.

Zobacz nasze realizacje

Markiza Selt Italia Kasetowa

 • Konstrukcja z ekstrudowanego aluminium
 • Kaseta chroni tkaninę przed czynnikami atmosferycznymi
 • Uchwyty i osobno montowane ramiona znacznie ułatwiają montaż
 • Sprężyna w ramionach napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru
 • Prosta obsługa przy wykorzystaniu pełnej automatyki

Markiza Selt Italia

 • Konstrukcja z ekstrudowanego aluminium
 • Uchwyty na krańcach rury nawojowej i osobno montowane ramiona znacznie ułatwiają montaż
 • Sprężyna w ramionach napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru
 • Prosta obsługa przy wykorzystaniu pełnej automatyki

Markiza Selt Italia Poręczowa

 • Konstrukcja z ekstrudowanego aluminium
 • Ramiona przystosowane do montażu na balustradach
 • Uchwyty na końcu i u podstawy ramion dają dwie opcje mocowania tkaniny
 • Możliwość ustalenia odpowiedniego kąta pochyłu, dzięki konstrukcji ramion (blokada ramion)

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zamów pomiar

Markizy balkonowe Wrocław – nasza oferta

Największą zaletą naszych markiz balkonowych jest fakt, że wykonujemy je na wymiar pod indywidualne zamówienie każdego klienta. Markiza balkonowa może zostać skrojona co do centymetra. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym plusem wykonania markizy balkonowej na wymiar jest to, że zarządca budynku wydając zgodę na jej montaż zastrzega bardzo często dopuszczalną kolorystykę dla danego budynku. Dzięki dostępności aż 150 kolorów i wzorów mamy pewność, że nasza markiza będzie spełniała te wymagania. Dostępne typowe markizy balkonowe w naszej ofercie to Italia kasetowa, Italia, Italia poręczowa. Te trzy modele różnią się budową oraz sposobem montażu. Dwie pierwsze montowane są bezpośrednio nad oknem a Italia poręczowa montowana jest na samym końcu balkonu. Markiza Italia Kasetowa oraz Italia mogą być wyposażone w automatykę, natomiast Italia Poręczowa posiada jedynie możliwość manualnego sterowania. Obsługa markizy balkonowej jest bardzo prosta i wygodna.

Markiza balkonowa z montażem

Montując markizę balkonową należy pamiętać, że jej instalacja musi odbyć się w sposób profesjonalny, ponieważ jakiekolwiek błędy mogą sprowadzić na właściciela lokalu mieszkalnego nieprzyjemności. Warto więc zlecić tę czynność ekipie montażowej z odpowiednim doświadczeniem, która posiada narzędzia i sprzęt niezbędny do jej bezpiecznego i prawidłowego montażu. Markizy balkonowe najczęściej instalowane są na uchwyty sufitowe, ponieważ w większości przypadków nad osłanianym balkonem jest balkon sąsiada.

Markizy pionowe a balkonowe. Czy to to samo?

Markizy balkonowe zwane są też pionowymi ze względu na sposób ich montażu a później użytkowania. Tkanina markizy napina się w pionie, ponieważ rura nawojowa zamontowana jest do balkonu sąsiada zadaszającego taras naszych klientów na samym końcu takiego balkonu, a jej ramiona przymocowane są do balustrady. Dlatego też bardzo często można spotkać się z nazywaniem markizy balkonowej markizą pionową. To najlepsze wyjaśnienie różnicy między markizą balkonową a tarasową, która w przeciwieństwie do markizy balkonowej nazywana jest markizą poziomą. 

Markizy balkonowe Wrocław – najpopularniejsze modele, wzory i kolory w 2024 roku

Montując markizę balkonową musimy liczyć się z faktem, że gamę kolorystyczną najczęściej dopasowujemy do wymogów zarządcy budynku. Natomiast odcień markizy tarasowej, najczęściej montowanej przy domkach jednorodzinnych, należy wyłącznie do właściciela. Najpopularniejszym kolorem, najczęściej montowanym biorąc pod uwagę markizy balkonowe, są wszelkiego rodzaju szarości. Najczęściej dopuszczalnym przez wspólnoty kolorem jest kolor jasnoszary oraz antracyt. 

Markizy balkonowe na wymiar we Wrocławiu i Dolnym Śląsku

Firma Systemy Okienne specjalizuje się w sprzedaży i montażu markiz balkonowych na wymiar, oferując swoje usługi we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach, takich jak Bielany, Żórawina, Domasław, Domaszczyn i Kiełczów.

Nasze markizy balkonowe to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących cieszyć się komfortem na balkonie niezależnie od pogody. Wyróżniają się one wysoką jakością, trwałością i estetyką, a szeroka gama kolorów i wzorów pozwala na idealne dopasowanie do elewacji budynku.

Nasz zespół specjalistów gwarantuje profesjonalny montaż oraz serwis, co zapewnia długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie markiz. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta, dostosowując nasze usługi do jego potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu, aby skorzystać z naszej oferty i cieszyć się komfortem oraz estetyką swojego balkonu!

Czym są markizy balkonowe?

Markizy balkonowe to nowoczesne i modne rozwiązanie zapewniające prywatność osobom, które mieszkają w bloku i posiadają balkony. Markiza balkonowa w bloku, oprócz komfortu w gęstej zabudowie budynków, zapewnia również ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak zbyt intensywne słońce, deszcz lub wiatr. Dzięki wysokiej jakości markizom balkonowym we Wrocławiu, których szeroki wybór znajdziesz w ofercie naszej firmy, będziesz mógł cieszyć się z czasu spędzonego na świeżym powietrzu niezależnie od pogody.

Dla kogo stworzone są markizy balkonowe?

Nasze wysokiej jakości markizy balkonowe sprawdzą się idealnie dla wszystkich osób, które posiadają balkon i pragną zapewnić sobie i swoim domownikom prywatność w tej części mieszkania. W ofercie naszej firmy dostępne są różne markizy (Wrocław), w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie, tak aby dopasować urządzenie do stylu własnego mieszkania i balkonu. Markizy balkonowe to również idealne rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo dzieciom, ponieważ skutecznie ochroni je przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Gdzie sprawdzają się markizy balkonowe Wrocław?

Markizy balkonowe są modnym i praktycznym dodatkiem każdego balkonu lub mniejszego tarasu – w tym przypadku potrzebna będzie implementacja markizy tarasowej. Dzięki idealnie dopasowanym do Twoich potrzeb produktów naszej firmy zyskasz dodatkową przestrzeń do relaksu, która skutecznie zapewni prywatność w różnego rodzaju budynkach wielorodzinnych. Niezależnie od wielkości Twojego balkonu nasi specjaliści dopasują taki model markizy, abyś mógł w pełni korzystać z czasu spędzonego na świeżym powietrzu, nie zważając na pogodę lub sąsiadów.

Czy markizy balkonowe mogą być dostosowane do różnych typów balkonów?

Markizy balkonowe poręczowe ze względu na swoją budowę dostosowane są do montażu w miejscu, gdzie balkon zadaszony jest balkonem sąsiada a dodatkowo posiada poręcz lub inaczej zwaną balustradę, do której można zamontować ramiona markizy. Jeżeli balkon wyglądem bardziej przypomina taras lub nad nim nie ma dodatkowego zadaszenia, wtedy najlepszym wyborem będzie markiza tarasowa montowana na balkonie, czyli taka, która wysuwa się ze ściany. Ten model markizy może być również zamontowany do balkonu, gdy na przykład zadasza on tylko część tarasu, a nam zależy na zacienieniu całości. Do tego typu montażu służą uchwyty sufitowe. 

Czy markizy balkonowe są skuteczne w ochronie przed promieniowaniem UV?

Zdecydowanie tak! Poszycie naszych markiz wykonane jest z tkanin akrylowych impregnowanych teflonem a w związku z tym są one odporne na szkodliwe promieniowanie UV. Dlatego też warto zainwestować w tkaninę wysokiej jakości, dzięki czemu wypoczynek na balkonie nie będzie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny. Markizy balkonowe schodzą w dół, dzięki czemu chronimy się przed promieniami słonecznymi nawet na wyższych piętrach, kiedy słońce jest praktycznie naprzeciw naszego mieszkania.

Czy montaż markizy wymaga zgłoszenia?

Montaż markizy wymaga zgłoszenia oraz uzyskania pozwolenia od zarządcy budynku, wspólnoty lub architekta. Taka zgoda zawiera wymagania co do sposobu montażu czy kolorystyki produktu. Nasi klienci nie muszą martwić się o formalności, ponieważ przygotowujemy odpowiednią dokumentację i wniosek o wydanie pozwolenia na montaż markizy.

Oferta kolorystyczna markiz balkonowych

Produkty znajdujące się w ofercie naszej firmy standardowo wykonane są w kolorze białym, srebrnym, beżowym, brązowym oraz w antracycie. Z kolei osprzęt markiz wykonany jest z aluminium, które jest lakierowane proszkowo. Istnieje możliwość zamówienia markizy w dowolnym kolorze RAL, a wtedy aluminium zostanie polakierowane proszkowo na wybrany kolor. Takie rozwiązanie gwarantuje dopasowanie wybranego produktu do własnej estetyki, tak aby pasował on do stylu Twojego mieszkania i elewacji budynku.

Poznaj nasze markizy balkonowe Wrocław

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą markiz balkonowych dostępnych w naszej firmie. Gwarantujemy profesjonalny montaż produktów, który zostanie wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów. Poznaj nasze projekty i ciesz się markizami balkonowymi na wymiar na Twoim balkonie.

Zalety naszych markiz balkonowych

Oferowane przez naszą firmę markizy balkonowe we Wrocławiu mają wiele zalet. Ich podstawową cechą jest ochrona przed słońcem oraz innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi, w związku z czym zyskuje się dodatkową przestrzeń do relaksu w swoim mieszkaniu.

Bardzo ważnym aspektem w instalowanych markizach jest uzyskanie prywatności na własnym balkonie. Kolejną zaletą oferowanych przez naszą firmę produktów jest możliwość zaprojektowania ich na wymiar. Dzięki temu zyskujesz gwarancję dopasowania markizy idealnie dla Twojego tarasu lub balkonu. Aluminium, z którego wykonany jest osprzęt produktów, można polakierować proszkowo na wybrany kolor, co dodatkowo wpływa na możliwości personalizacji markizy.

Jak dbać o markizy balkonowe?

Markizy balkonowe są produktami wyróżniającymi się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. W związku z tym nie wymagają wiele uwagi ze strony ich użytkownika. Konstrukcja markizy jest wykonana z aluminium i jest to tworzywo, z którego z łatwością można usunąć wszelkie zabrudzenia. Czyszczenie samego materiału markiz również nie jest skomplikowaną czynnością, ponieważ jest on impregnowany i pokryty teflonem, dzięki czemu nie sprawia problemów w czyszczeniu. Kolejną zaletą tkaniny, z której są wykonane nasze markizy balkonowe jest fakt, że długo zachowują czystość, a nawet gdy się pobrudzą, można je łatwo wyczyścić środkami do czyszczenia tkanin markizowych.

Czy markiza balkonowa wymaga konserwacji?

Markiza balkonowa wymaga nie tyle konserwacji, co prawidłowego użytkowania i kontroli. Musimy sprawdzać, czy ramiona od markizy się nie poluzowały, ponieważ spadając z wysokości mogą stanowić niebezpieczeństwo. Markizę należy zwijać przy załamaniu pogody, by nie została uszkodzona przez mocne podmuchy wiatru. Markiza balkonowa, w przeciwieństwie do markizy tarasowej, nie ma bowiem możliwości doposażenia o automatykę pogodową, dzięki której markiza balkonowa zwinęłaby się w przypadku zerwania się nadmiernego wiatru.

Markiza balkonowa, a tarasowa – jakie są główne różnice?

Główną różnicą między markizą balkonową a markizą tarasową jest miejsce, w jakim możemy je zamontować. Markizę tarasową zamontujemy zarówno nad tarasem, jak i na balkonie. Natomiast markizy balkonowej poręczowej nie zainstalujemy w tam, gdzie nad miejscem, w którym miałoby znajdować się urządzenie, nie ma balkonu i poręczy. Markiza balkonowa montowana jest bowiem do balkonu sąsiada a jej ramiona przykręcane są do balustrady. Ten model markizy nie występuje z napędem elektrycznym.

Czy markiza balkonowa może być łatwo zdemontowana i przechowywana poza sezonem?

Markiza balkonowa poręczowa, jak i markiza tarasowa montowana na balkonie, nie wymaga demontażu i nie jest on zalecany. Wystarczy zwinąć nieużywaną markizę, dzięki czemu tkanina nie będzie narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące poza sezonem. Dzięki jej budowie i temu, że wykonana jest z aluminium oraz jej poszycie to tkanina akrylowa impregnowana teflonem, możemy pozostawić ją poza sezonem na swoim miejscu.

Ile kosztuje markiza balkonowa?

Markiza balkonowa poręczowa jest tańszą markizą od markizy tarasowej. Oszczędnością jest również brak możliwości zastosowania automatyki. Jej cena zależy także od rozmiaru. Na koszt nie ma wpływu kolor tkaniny, ponieważ 150 barw i wzorów tkanin akrylowych występuje w tej samej cenie. Kiedy balkon jest długi i nie zawsze będziemy chcieli osłaniać go w całości, warto rozważyć montaż markiz balkonowych z podziałem. Zakup większej ilości markiz balkonowych nie wpływa w znaczący sposób na ich cenę w porównaniu do markizy tarasowej. 

Dokumentacja techniczna markiz balkonowych

Instrukcja obsługi i bezpiecznego użytkowania

Pobierz PDF

Zobacz dostępne w naszej ofercie kolory tkanin markizowych

Sprawdź