Markiza balkonowa w bloku – warto w nią inwestować?

Markiza balkonowa to bardzo popularna osłona przed słońcem przeznaczona na balkon. Markiza balkonowa to też odmiana markizy tarasowej, która jest stosowana na balkonach budynków wielorodzinnych. Markiza balkonowa może być zamontowana na każdym piętrze niezależnie od wysokości. W przeciwieństwie do markizy tarasowej, markiza balkonowa rozwija się pod większym kątem nachylenia w kierunku balustrady balkonu. Możemy ją zaczepić o specjalne ramiona zamontowane na balustradzie i naprężyć, dzięki czemu jest odporna na wiatr. Warto wspomnieć, że markiza balkonowa występuje w systemie sterowania manualnego. Markiza balkonowa wykonana jest z wytrzymałego ekstrudowanego aluminium oraz ze specjalnie zaimpregnowanej tkaniny akrylowej, która nie tylko jest odporna na warunki atmosferyczne ale też chroni jej użytkowników przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlatego niewątpliwie warto zainwestować w markizę balkonową w bloku, ponieważ chroni nasze zdrowie oraz podnosi komfort wypoczynku na balkonie w słoneczne dni. Idealna markiza balkonowa, wyprodukowana pod odpowiedni wymiar poza ochroną przed słońcem na balkonie zapewni nam jeszcze intymność i osłoni przed spojrzeniami z zewnątrz. Innym rozwiązaniem może być również pergola na balkon w bloku.

Jak obsługiwać markizę?

Markiza ręczna to jedyna możliwość sterowania kiedy chcemy zakupić markizę balkonową
poręczową. Markiza balkonowa poręczowa to profesjonalnie nazywana markiza selt Italia. Markizę balkonową obsługujemy ręcznie za pomocą korby. Korba do markizy jest bardzo wygodna i prosta w obsłudze. Podczas bezwietrznej pogody możemy ją rozwinąć jako roletę wolnowiszącą w pionie. Do każdej markizy balkonowej są dołączone specjalne ramiona, które są regulowane w zakresie 270 stopni. Do zamontowanych na balustradzie ramion zaczepiamy tkaninę markizy zakończoną belką. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy naciągnąć tkaninę markizy, a wówczas markiza jest odporna na podmuchy wiatru.

Tkaninę markizy balkonowej możemy wysunąć na zewnątrz balkonu za pomocą ramion oraz ustawiać zasięg jej wysunięcia. Takie rozwiązanie pozwala na idealne zacienienie balkonu z jednoczesną wentylacją / cyrkulacją powietrza. Ustawienie markizy z wysięgiem na zewnątrz balkonu sprawia, że podczas opadów deszczu woda nie dostaje się na nasz balkon, a jest odprowadzona na zewnątrz. Markiza balkonowa ręczna to wysoka jakość i duża praktyczność wyrobu dostępna w atrakcyjnej cenie. Markiza na korbkę może być używana nawet podczas przerwy w dostawie prądu, ponieważ sterujemy nią za pomocą korby nie za pomocą pilota, ponieważ nie jest wyposażona w silnik.

markiza nad drzwiami prowadzącymi na taras w domu jednorodzinnym - markiza balkonowa - Wrocław

Markiza poręczowa – w kasecie czy bez kasety?

Markiza balkonowa poręczowa niestety nie występuje w opcji kasetowej. Markiza, której ramiona doczepione są do poręczy, występuje jedynie w opcji sterowania za pomocą specjalnej korby, a tkanina nawinięta jest na tak zwanym odkrytym wałku. Owszem, markiza balkonowa selt Italia występuje również w opcji kasetowej, jednak jej montaż nie odbywa się jak w przypadku Itali poręczowej do poręczy balkonu a montowana jest nad wyjściem balkonowym a ramiona domontowane są do elewacji budynku. Tworzy nam się jakby daszek nad wyjściem na balkon. Warto pamiętać, że markiza balkonowa nie musi być wyłącznie markizą poręczową. Selt markizy tarasowe oferuje również w opcji na balkon.

Wtedy możemy wybrać markizę balkonową w kasecie lub bez oraz w opcji markiza automatyczna bądź markiza ręczna. Markiza balkonowa, która częściej nazywana jest markizą tarasową gdy jest wyposażona w kasetę, tkanina jest do niej zwijana i chroniona przed warunkami atmosferycznymi. Markizę w kasecie należy wybrać w przypadku gdy będzie ona narażona za bezpośrednie opady deszczu, śniegu oraz liści porą jesienną. Markizę balkonową bez kasety wybierzmy, gdy będzie zamontowaną bezpośrednio do stropu balkonu nad nami, wówczas jest naturalnie chroniona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Markiza na balkon

Najpopularniejszymi markizami balkonowymi są markizy Wrocław firmy Selt. Możemy wybrać spośród modeli Selt Italia, Selt Italia kasetowa, Selt Italia poręczowa. Maksymalna dostępna szerokość to 500 cm a wysięg to 140 cm. Do wyboru mamy ponad 150 kolorów tkanin oraz 5 kolorów osprzętu. Konstrukcja markiz jest wykonana z ekstradowanego aluminium lakierowane proszkowo. Zamontowana sprężyna w ramionach napina tkaninę, dzięki czemu uzyskujemy dużą odporność wiatrową. Ramiona markizy poręczowej są przystosowane do montażu na każdym rodzaju balustradzie a uchwyty na końcu i u podstawy ramion dają dwie opcje mocowania tkaniny. Markiza balkonowa to idealne rozwiązanie w celu ochrony przed
słońcem, deszczem oraz zwiększenie swojej prywatności. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, praktyczne i przystępne cenowo.

Montaż markizy jest prosty, nie wymaga użycia siły, a w dodatku jest bardzo intuicyjny. Dostępność szerokiej gamy kolorystycznej tkanin oraz sprzętu sprawi, że dobierzemy kolor idealnie do naszych potrzeb, a sama markiza będzie dla nas dodatkiem do aranżacji naszego balkonu. Markiza balkonowa Selt Italia Poręczowa występuje w bardzo bogatej kolorystyce. Spośród 150 tkanin akrylowych przeznaczonych do produkcji markiz tarasowych możemy wybierać tkaniny również do konfiguracji markizy balkonowej. Selt markizy posiada bardzo wysokiej jakości, dlatego jest to produkt tak chętnie wybierany. Kiedy przeglądamy selt markizy katalog można zauważyć, że tkaniny są zarówno gładkie jak i w pasy czy inne wzory.

Markiza na balkon selt Italia poręczowa często jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem kiedy chcemy ochronić się przed słońcem, a mieszkamy na wyższym piętrze niż parter czy pierwsze piętro. Markiza tarasowa wysuwana ze ściany może wtedy nie zdać egzaminu, ponieważ jej kąt nachylenia nie jest tak duży jak ma markiza balkonowa poręczowa. Markiza balkonowa Wrocław to produkt wysokiej jakości z przeznaczeniem jak sama nazwa wskazuje — na balkony wyposażone w balustradę, ponieważ jest to markiza poręczowa.

balkon z markizą z ciemnej tkaniny - markiza poręczowa - Wrocław

Montaż markizy balkonowej – zgoda wspólnoty mieszkaniowej

Montaż markizy na balkonie powinien odbyć się w sposób bezpieczny najrozsądniej przez wykwalifikowaną firmę montażową. Montaż markizy balkonowej odbywa się zazwyczaj do balkonu sąsiada, który znajduje się nad naszym balkonem. Często podczas montażu można natrafić na pręty zbrojeniowe balkonu powyżej, więc należy wyposażyć się w profesjonalny sprzęt montażowy. Jeżeli go posiadamy, a do tego mamy wiedzę techniczną montaż markizy balkonowej może zakończyć się powodzeniem, jednak często pojawia się pytanie, jak zamontować markizę na balkonie? Jeżeli jednak pewniej czujemy się zlecając prace montażowe firmie zajmującej się montażem markiz na co dzień, warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ często zakup narzędzi okazuje się droższym przedsięwzięciem niż
zlecenie montażu ekipie. Firma Systemy Okienne M. Wąsowski świadczy usługi kompleksowe dostawy oraz montażu markiz balkonowych, oraz markiz tarasowych. Czasami jednak może okazać się, że przed zakupem markizy musimy otrzymać zgodę na jej montaż. Jak uzyskać pozwolenie na montaż markizy? Zgoda wspólnoty mieszkaniowej często zależy od sposobu montażu markizy, wybranej kolorystyki oraz założeń określonych podczas stawiania budynku przez jego projektanta czy dewelopera. Nasza firma oferuje pomoc w uzyskaniu zgody na montaż markizy balkonowej czy trasowej oraz przygotowuje wniosek do wspólnoty mieszkaniowej, czy spółdzielni mieszkaniowej o wydanie pozwolenia na montaż. W takim wniosku powinien znaleźć się profesjonalny opis sposobu montażu, wybrana kolorystyka markizy oraz wszystkie szczegóły dotyczące wybranej markizy jak na przykład jej waga.

Pergola kontra markiza balkonowa w bloku

Najczęściej wybieranym produktem do zadaszenia balkonu jest zdecydowanie markiza balkonowa. Jej największą zaletą jest jej cena. Jednak, czy markiza na balkon, to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie tak! Markizy balkonowe są ekonomicznym rozwiązaniem, a jednocześnie jest to osłona przed słońcem bardzo wysokiej jakości. Markiza balkonowa poręczowa, której tkanina wykonana jest w 100 % z akrylu chroni przed promieniowaniem UV, dzięki czemu w przeciwieństwie do osłon z poliestru możemy bezpiecznie wypoczywać na naszym balkonie. Pergola na balkonie to idealne rozwiązanie, kiedy nad naszym balkonem nie ma już dodatkowego zadaszenia jak na przykład balkon sąsiada z góry, wtedy potrzebujemy nie tylko osłony od słońca z przodu balkonu, ale też zadaszenia. W tej sytuacji mamy dwie możliwości – zakup markizy tarasowej wysuwanej jakby „ze ściany” lub pergoli tarasowej. Pergola na balkonie w bloku może występować w modelach: pergola lamelowa, pergola rzymska, pergola segmentowa, pergola zwijana czy pergola szklana oraz pergola z poliwęglanu. Te wszystkie rozwiązania, jeżeli konstrukcja budynku na to pozwala, mogą również służyć jako zadaszenie naszego balkonu. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie są największe zalety markiz tarasowych.

Najnowsze wpisy

Pergola na balkon w bloku – nowoczesna aranżacja balkonu na 2023 rok

Pergola na balkonie w bloku pojawia się coraz częściej. Kiedy szukamy dodatkowej przestrzeni do wypoczynku czy przechowywania, pergola na balkon będzie idealnym rozwiązaniem. Poza tym, dzięki zadaszeniu pergola na balkonie skutecznie obniża temperaturę pomieszczenia do którego przynależy. Dzięki temu mieszkanie nie nagrzewa się tak bardzo w słoneczne dni, a jeżeli zdecydowaliśmy się na posiadanie klimatyzacji […]

Jak osłonić balkon od słońca?

Często, przemieszczając się po Wrocławiu lub innych miastach widzimy zamontowane na balkonach „żagle” stworzone z różnych materiałów. Zdarza się, ze materiał nie jest stabilnie zamocowany, cień nie pada tam, gdzie powinien. W tym wpisie opowiemy o markizach balkonowych poręczowych, które idealnie nadają się do osłony balkonu i są tańszą alternatywą dla markiz tarasowych. Zaczniemy od […]

Nowoczesny taras zadaszony – modne aranżacje sezonu 2023

Przy wyborze zadaszenia tarasu warto zastanowić się jaka pergola tarasowa będzie najbardziej pasować do bryły naszego budynku. Najczęściej wybierane są dwa modele pergol tarasowych, które różnią się zadaszeniem, to znaczy mają taką samą podstawę jednak zadaszenie jest zwijane tkaninowe automatyczne, bądź lamelowe – czyli wyprodukowane z aluminiowych lameli, które za pomocą pilota bądź telefonu, smartfonu […]