Markizy

Systemy Okienne 9 Markizy

Markizy

Z każdym rokiem markizy zyskują coraz więcej zwolenników. Jest to bardzo komfortowe i praktyczne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy posiadają domy jedno- lub wielorodzinne oraz dla tych, którzy mieszkają w ścisłej zabudowie. Nasze markizy we Wrocławiu to produkty wysokiej jakości o różnych wykończeniach oraz materiałach, z których są wykonane poszczególne elementy.

Markizy tarasowe

Poznaj szczegóły oferty

Markizy balkonowe

Poznaj szczegóły oferty

Czym są markizy?

Markizy są bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem zarówno na taras, jak i na balkon. Jest to konstrukcja chroniąca przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zapewnia cień podczas bardzo upalnych dni oraz skutecznie ochroni przed deszczem), dzięki czemu w pełni bezpiecznie można korzystać z czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Istnieje wiele rodzajów markiz, dlatego każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie i swoich domowników.

Typy i rodzaje markiz

Dwoma podstawowymi rodzajami markiz są markizy balkonowe oraz markizy tarasowe. Są to markizy zewnętrzne, które skutecznie chronią przed nadmiernym i szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Markizy balkonowe charakteryzują się mniejszą powierzchnią, dlatego idealnie sprawdzą się, jak sama nazwa wskazuje, w takich miejscach jak balkony, ale również okna, loggie i małe przestrzenie wokół domu. Z kolei zasięg markiz tarasowych dochodzi nawet do 3,5 metra, dlatego rekomendowane są do osłaniania tarasów oraz ogródków letnich. Ich dodatkowymi atutami są składane przegubowo ramiona, regulowany kąt nachylenia oraz podszycie z impregnowanego materiału. Ten rodzaj markiz może być wyposażony we wsporniki boczne. Jest to przydatne zwłaszcza jeśli będą montowane na większych wysokościach, ponieważ uchroni je to przed zerwaniem w czasie silnego wiatru. W naszej ofercie znajdują się również markizy automatyczne.

Zalety naszych markiz

Nasze markizy zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, dlatego dzięki nim można w bezpieczny sposób spędzać czas na świeżym powietrzu podczas słonecznych dni. Produkty znajdujące się w ofercie naszej firmy świetnie sprawdzą się również przy gęstej zabudowie, zapewniając prywatność i komfort na Twoim tarasie lub balkonie. Dodatkowym atutem markiz jest ich wpływ na obniżenie temperatury w pomieszczeniach, które znajdują się bezpośrednio przy konstrukcji.

Profesjonalny montaż – markizy Wrocław

W naszej firmie zapewniamy profesjonalny montaż markiz dostępnych w ofercie. Doświadczeni monterzy zainstalują produkty w sposób bezpieczny i gwarantujący odporność na nieprzychylne warunki pogodowe. Pamiętaj jednak, aby w trakcie silnego deszczu lub wiatru na wszelki wypadek chować markizę. Przed rozpoczęciem współpracy, nasza firma zawsze pobiera wymiary u osoby zainteresowanej ofertą w celu dobrania odpowiedniego modelu i wielkości markizy. Jest to bardzo ważny etap pracy, którego nie można pominąć, ponieważ w ten sposób powstają projekty dopasowane do balkonu lub tarasu klienta. Nasze usługi świadczymy na terenie Wrocławia i okolic. Istnieje również możliwość nawiązania współpracy z klientami z całej Polski, jednak takie osoby powinny posiadać już wymiary osłon okiennych, których potrzebują. Realizujemy zamówienia zarówno dla osób indywidualnych jak i dużych przedsiębiorstw oraz instytucji.

Dla kogo są markizy?

Markizy w naszej ofercie są skierowane do każdego, kto pragnie zapewnić sobie i swoim domownikom prywatność oraz bezpieczeństwo. Zamontowanie takiej instalacji będzie wytchnieniem dla wszystkich, którzy mieszkają w gęstej zabudowie. W ofercie naszych produktów znajdzie się rozwiązanie zarówno dla posiadaczy różnego rodzaju domów jedno- i wielorodzinnych oraz mieszkańców bloku. Markizy we Wrocławiu to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich.

Jak dobrać markizę do Twojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej konstrukcji nie jest łatwy, ponieważ musi ona współgrać z elewacją oraz stylem budynku. W naszej firmie możesz liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników, którzy z chęcią doradzą najlepszy projekt, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania. W ofercie znajdziesz markizy dopasowane zarówno do mniejszych powierzchni, jakimi są balkony, jak i większych metraży, czyli przykładowo tarasów.

O sposobach montowania markiz

Montowanie markiz to odpowiedzialne zajęcie, ponieważ to, w jaki sposób i na jakim poziomie zostanie to przeprowadzone, ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo domowników. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, uzyskasz gwarancję, że montażem Twoich projektów zajmą się wykwalifikowani monterzy. Nasze przedsiębiorstwo każdą konstrukcję traktuje indywidualnie, dlatego możesz mieć pewność, że markiza będzie dopasowana do Twojego tarasu lub balkonu oraz będzie współgrać z otoczeniem i elewacją budynku. Montaż wykonywany jest w sposób solidny oraz spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa.

Najczęstsze błędy przy montażu markiz

Wielu osobom montaż markiz może wydawać się prostym procesem, jednak istnieje kilka najczęściej popełnianych błędów podczas tej czynności. Przede wszystkim należy pamiętać, że te elementy są ciężkie (ważą od 40 kg do 120 kg), dlatego ich montażem powinien zająć się doświadczony specjalista, który zadba o bezpieczeństwo. Podczas instalacji markizy nie można również zapomnieć o tym, że większość budynków posiada warstwę styropianu, pod którą dopiero występuje mur właściwy. Wykwalifikowany fachowiec wie, że mocowanie elementów powinno odbywać się w sposób chemiczny. Taki montaż charakteryzuje się bardzo mocnym połączeniem uchwytów instalacji z murem. Tego rodzaju montaż odbywa się poprzez przewiercenie się przez ocieplenie na odpowiednią głębokość do muru właściwego. Jako dodatkowe zabezpieczenie istnieje możliwość zamontowania większej ilości prętów, dzięki którym cała instalacja będzie jeszcze bardziej stabilna. Najważniejszym aspektem, o którym należy pamiętać, kiedy zdecydujesz się na zakup markiz we Wrocławiu, jest wybranie profesjonalnej firmy do późniejszego montażu tych produktów. Tylko wykwalifikowani monterzy są w stanie zagwarantować bezpieczną instalację elementów, która wytrzyma nawet najcięższe warunki pogodowe.

Jak zamontować markizy do sufitu?

Montaż markizy powinien odbywać się z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa. W związku z tym, że są to ciężkie konstrukcje, ich instalację należy zlecić wykwalifikowanym fachowcom. Montaż markizy do sufitu jest jedną z bezpiecznych możliwości na połączenie tego produktu z powierzchnią. W tym przypadku potrzebne są specjalne uchwyty sufitowe, które zapewniają solidną instalację produktów. Takie mocowania oferowane są przez producentów markiz we Wrocławiu, dzięki czemu w bezpieczny sposób zamontujesz to komfortowe rozwiązanie na swoim balkonie lub tarasie. Należy pamiętać o odpowiedniej ilości uchwytów. Zasada jest prosta – im większa powierzchnia markizy, tym więcej mocowań jest potrzebnych.

Jak zamontować markizę na styropianie?

W związku z tym, że znaczna część budynków jest ocieplana styropianem, monterzy markiz muszą uwzględnić tę przeszkodę. Dotychczasowe metody instalacji produktów w tego typu budynkach były mało estetyczne, a przede wszystkim nie zapewniały stabilnego połączenia. Podczas montowania markiz w budynkach z ociepleniem stosowane są sposoby chemiczne. Najpierw należy przewiercić się przez warstwę styropianu, a następnie na odpowiednią głębokość przez mur właściwy. Wtedy do muru wtłaczana jest specjalna, płynna żywica, w którą montowany jest pręt gwintowany. Substancja szybko zastyga, w związku z czym pręta nie można już usunąć. Również w tym przypadku uchwytów montuje się kilka, aby cała konstrukcja była solidnie osadzona.

Producenci markiz, z którymi współpracujemy

Nasza firma współpracuje z producentami, którzy oferują tylko produkty najwyższej jakości. Dodatkowo bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, które ma bezpośredni związek z montażem markiz we Wrocławiu. Właśnie dlatego w naszej firmie masz możliwość skorzystania z usług wykwalifikowanych monterów, którzy zainstalują produkty w sprawny i solidny sposób.

Markizy SELT

Dostępne w naszej ofercie markizy marki SELT wyróżniają się nie tylko designem, ale również wysoką funkcjonalnością. Te produkty zapewniają komfort optyczny oraz termiczny, ponieważ skutecznie ochronią domowników przed szkodliwymi promieniami UV. Materiały markiz SELT pochodzą od czołowych europejskich dostawców. Dodatkowo każdy produkt posiada odpowiedni certyfikat i atest, który świadczy o ich wysokiej jakości. SELT jest jednym z największych producentów markiz w Europie. Firma cały czas rozwija swoje produkty i udoskonala je o kolejne innowacje.

Markizy SOMFY

SOMFY jest producentem nowoczesnych systemów napędowych oraz układów kontrolnych, w które możesz wyposażyć swoje markizy. Czujniki słońca i wiatru pozwalają na dostosowanie pracy produktu do warunków pogodowych. System napędowy gwarantuje pełne zwinięcie markizy do szczelnej kasety, dzięki czemu woda nie dostaje się do środka. Dodatkowym udogodnieniem jest pilot, który pozwala na sterowanie instalacją podczas przebywania wewnątrz mieszkania.

Markizy LEWENS

Markizy marki LEWENS charakteryzują się wysoką jakością materiałów, z których zostały wykonane. Te produkty projektowane są na wymiar, w związku z czym sprawdzą się na każdym balkonie oraz tarasie. Konstrukcje oraz materiały markiz dostępne są w wielu kolorach RAL i wykończeniach. Markizy zewnętrzne marki LEWENS skutecznie chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?