Rolety zamiast firanek? Zalety tego rozwiązania!

Montaż rolet zamiast firanek to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odsłonić się od spojrzeń z zewnątrz. Kiedy zapalimy światło odpowiednio dobrane rolety w dalszym ciągu zapewniają nam prywatność. Rolety zamiast firanek zalecane są dla osób z alergiami na kurz czy roztocza. Jak wiadomo firany niestety zbierają kurz, dlatego trzeba pamiętać o ich częstym praniu, co może okazać się uciążliwe dla użytkownika. Rolety zasłaniające takie jak rolety plisowane, rolety dzień noc czy inne modele rolet to wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. 

rolety dzień noc na niewielkim oknie w mieszkaniu

Jakie korzyści przynosi zastąpienie firanek roletami?

Szeroki wybór rolet pozwala każdemu wybrać zamiast firanek odpowiednią osłonę okienną. Okna zamiast firanek chętnie przyjmą na przykład minimalistyczne rolety dzień noc czy żaluzje plisowane, rolety smart blinds ale też klasyczne żaluzje drewniane. Niewątpliwą korzyścią jaką przynosi zastąpienie firanek roletami jest fakt, że nie musimy ich prać, zmieniać ze względów higienicznych a dopiero wtedy gdy chcielibyśmy zmienić wystrój naszego wnętrza. Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami nie musimy całkowicie rezygnować z firan. Alternatywą dla nich mogą być eleganckie rolety rzymskie. Takie rolety montowane na specjalnej szynie są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ możemy ustawić wysokość na jaką roleta będzie opuszczona, co daje nam dodatkową ochronę przed słońcem. Model rzymski to rolety dekoracyjne ale też praktyczne. Wybierając rolety zamiast firanek oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na pranie i wieszanie firan. Rolety zasłaniające są bezobsługowe, nie musimy z nimi praktycznie nic robić. 

Zalety wyboru rolet zamiast firanek

Warto wybrać rolety kiedy potrzebujemy zasłonić okna w pomieszczeniu, w którym śpimy czy chociażby pracujemy przy komputerze. Specjalne tkaniny zastosowane w niektórych roletach posiadają właściwości ochrony przed słonecznymi refleksami. Takiej funkcji nie posiadają żadne firany. Pracując zdalnie firany w połączeniu z pełnym słońcem utrudniają pracę i zabierają komfort. Montaż rolet przeziernych z funkcją rozproszenia refleksów to wielka zaleta rolet materiałowych. Nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia, jednocześnie chronią przed spojrzeniami z zewnątrz, ograniczają nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Rolety wewnętrzne pozwalają nam więc na większą kontrolę nad światłem. Warto wybrać rolety wewnętrzne ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości . Rolety okienne to mnogość dostępnych kolorów oraz wzorów, dzięki czemu łatwo dopasować je do wystroju naszego wnętrza, są praktyczne w użytkowaniu. Roleta osłania okno a przy otwarciu okna nie ma niebezpieczeństwa, że zostanie przez nie przytrzaśnięta lub ubrudzi się przez wiatr, który wyciąga firanę na zewnątrz zahaczając jednocześnie o skrzydło okienne. 

żółte materiałowe rolety rzymskie w kwiaty na dużym oknie w mieszkaniu - rolety zamiast żaluzji

Jakimi rodzajami rolet możemy zastąpić firanki?

Osłony okienne to między innymi różne rodzaje rolet, które możemy zastosować zamiast firanek. Rolety materiałowe, które często montowane są zamiast firanek to klasyczne rolety dzień noc. Ich naprzemienne pasy pozwalają w płynny sposób regulować dopływ światła do domu. Zalety rolet dzień noc to między innymi ich budowa. Pasy pełne wymieniają się z pasami wykonanymi na styl firanki, dzięki czemu stanowią idealna alternatywę dla klasycznych firan. Rolety zasłony zastępują również w bardzo praktyczny sposób, w tej sytuacji należy zamontować rolety zaciemniające. Taka roleta osłania okno i ogranicza nagrzewanie się pomieszczenia. Rolety plisowane to świetna osłona okienna. Możemy je ustawiać na dowolnej wysokości okna, dzięki czemu w najbardziej optymalny sposób możemy regulować dopływ światła do pomieszczenia. Rolety wewnętrzne elektryczne to nowoczesne rozwiązanie i bardzo wygodne. Możemy nimi sterować za pomocą pilota bądź włącznika klawiszowego. 

Jak możemy zaaranżować przestrzeń bez firanki?

Kiedy zamiast firanki zamontujemy rolety pozostaje nam trochę przestrzeni do własnej aranżacji. Zazwyczaj widoczny jest cały parapet, na którym możemy postawić własne dekoracje. Montaż rolety sufit owy nie jest praktykowany gdy decydujemy się na rolety kasetowym systemie. Wtedy warto wybrać rolety rzymskie. Rolety mini i rolety maxi wolnowiszące również można zamontować do sufitu. Rolety w prowadnicach mogą być montowane jedynie w świetle szyby. Rolety zamiast firanek to rolety dekoracyjne – są elementem widocznym dlatego warto wybrać pasujące do wnętrza materiały. W kuchni firanki nie są praktycznym rozwiązaniem, natomiast rolety rzymskie w kuchni montowane są bardzo często i cieszą się dużą popularnością. Rolety w salonie możemy dobierać dowolnie. Do głównego pomieszczenia w domu nie musimy zdawać się na konkretne modele rolet, dzięki czemu możemy wybierać ze wszystkich dostępnych na rynku osłon okiennych.

Co zamiast firanek? Proponujemy różne rodzaje rolet wewnętrznych

Co wybrać zamiast firanek ? Warto zwrócić uwagę na żaluzje drewniane. Są piękne, ponadczasowe oraz wykonane z naturalnego surowca. Żaluzje drewniane zamiast firanek w połączeniu z zasłonami prezentują się przepięknie. Rolety w salonie takie jak rolety plisowane czy rolety w kasecie, popularne rolety dzień noc oraz te bez prowadnic jak rolety wolnowiszące sprawdzają się doskonale. Plisy materiałowe, rolety plisowane rzymskie dodają klasy pomieszczeniom. Możemy również wybrać rolety rzymskie klasyczne, które najbardziej przypominają firany. Rolety wewnętrzne elektryczne szczególnie polecane do dużych przeszkleń. Okno bez firanek w salonie już raczej nikogo nie dziwi. Do okna zamiast firanek i zasłon na przykład w sypialni czy pokoju dziecka można zastosować rolety zaciemniające. Wtedy mamy tak zwane 2 w 1. Montaż rolet zamiast firanek to popularne rozwiązanie.

Czy rolety sprawdzą się zamiast firanek?

Żaluzje drewniane zamiast firanek są dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki możliwości zmiany kąta pochylenia lemelek możemy decydować o ilości światła wpuszczanego do wnętrza. Jako naturalny surowiec chronią przed nadmiernym nagrzewaniem. Zadając sobie pytanie co zamiast firanek, odpowiedź żaluzje drewniane będzie dobrą odpowiedzią. Rolety okienne dzięki szerokiemu wyborowi sprawdzają się jako zarówno dekoracje okienne jak i praktyczne osłony do okien. Rolety zasłony firany to trzy rodzaje osłon, które można ze sobą łączyć. 

Najnowsze wpisy

Rolety zamiast firanek? Zalety tego rozwiązania!

Montaż rolet zamiast firanek to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odsłonić się od spojrzeń z zewnątrz. Kiedy zapalimy światło odpowiednio dobrane rolety w dalszym ciągu zapewniają nam prywatność. Rolety zamiast firanek zalecane są dla osób z alergiami na kurz czy roztocza. Jak wiadomo firany niestety zbierają kurz, dlatego trzeba pamiętać o ich częstym praniu, […]

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]