Przeszklony taras — nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

Szklana zabudowa tarasu to nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu. Nowoczesnym rozwiązaniem będzie zastosowanie Pergoli Tarasowej Lamelowej z automatycznym dachem a do tego zabudowanie ścian pergoli systemu szyb przesuwnych. Przeszklenie tarasu gwarantuje nam stworzenie dodatkowej przestrzeni do wypoczynku również w chłodniejsze dni. Warto rozważyć również zastosowanie promienników ciepła, które umilą wypoczynek odpowiednią temperaturą. Zabudowa tarasu sprawdzi się również przy domach o mniejszej powierzchni, ponieważ szklana zabudowa tarasu to dodatkowa przestrzeń do wypoczynku. Oszklona zabudowa tarasu różni się obecnie od tych, które wykonywane były jeszcze kilka lat temu w formie tak zwanych oranżerii. Dostępne nowoczesne rozwiązania w formie automatycznych dachów aluminiowych o dowolnej kolorystyce, pozwalają dopasować rozwiązania wpisujące się w wykończenie domu czy ogrodu. Oszklony taras może być wykonany z szyb przesuwnych ramowych bądź bezramowych. Każdą z takich szyb możemy rozsuwać, dzięki czemu nie ograniczamy się do stałego oszklenia, co przydatne jest przede wszystkim latem. 

Korzyści z Posiadania Oszklonego Tarasu

Zabudowa tarasu szkłem zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza że powstały alternatywne rozwiązania, by cieszyć się oszklonym tarasem w przystępnej cenie. Dobrym rozwiązaniem będzie rozważenie zastosowania szklenia przesuwnego ramowego, które jest dużo tańsze niż szklenie bezramowe. Dzięki temu spełnienie marzeń, by wykonać zabudowanie tarasu systemem szyb przesuwnych, staje się realne. Jakie  korzyści daje nam przeszklenie tarasu ? Przede wszystkim szklany taras chroni nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jesteśmy w stanie dzięki szybom przesuwnym ochronić się przed wiatrem czy opadami. Szyby przesuwne chronią nas również w chłodne dni, a przed niskimi temperaturami ochroni nas dodatkowo promiennik ciepła, ogrzewanie podłogowe czy nagrzewnice. 

Optymalna Przestrzeń i Oświetlenie

Pergola SB400 lub SB500, która stanowi bardzo często podstawę do wykonania szklanej zabudowy tarasu może zostać doposażona w zintegrowane z konstrukcją oświetlenie ledowe. W związku z tym, że oświetlenie w tym modelu znajduje się w konstrukcji, możemy używać go zarówno przy otwartym jak i zamkniętym dachu. Zabudowanie tarasu daje nam dodatkową przestrzeń do wypoczynku. Zabudowa tarasu szkłem sprawdzi się jako miejsce do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Szklany taras wygląda bardzo nowocześnie, estetycznie oraz robi wrażenie. 

Bliskość Natury przez Oszklone Ściany

Oszklony taras nie ogranicza nam widoku otoczenia. Dzięki systemowi szyb bezramowych przesuwnych możemy cieszyć się widokami z zewnątrz, wypoczywając na tarasie. Ogród zimowy to idealna przestrzeń, w której możemy wypoczywać niezależnie od pory roku. Ogród zimowy to również odpowiednie miejsce do przezimowania roślin, jeżeli nie mamy wystarczająco miejsca w środku. Natomiast, jeżeli chcielibyśmy osłonić się od otoczenia, przeszklony taras można wyposażyć dodatkowo w rolety zewnętrzne materiałowe, dostosowane do warunków atmosferycznych, działające w ten sposób, że wypoczywając na tarasie, widzimy otoczenie, jednak otoczenie nie widzi nas. Jest to tak zwana refleksola. 

Szklana zabudowa tarasu: Wybór Elegancji i Komfortu

Poza w pełni zautomatyzowanym dachem, systemem automatycznych rolet zewnętrznych i szklane ściany przesuwne nasze ogrody zimowe możemy doposażyć w automatykę pogodową, możemy bawić się kolorystyką, dzięki czemu nasz ogród zimowy wpasuje się w otoczenie i wygląd naszego domu. Pełen komfort zapewnia wykonanie szklanej zabudowy tarasu pod dokładny wymiar, dzięki temu zabiegowi nie tracimy przestrzeni, jaką możemy zaaranżować i przeznaczyć na zabudowany taras. Nowoczesne ogrody zimowe, których podstawą jest konstrukcja aluminiowa z bezramowym lub ramowym systemem szyb przesuwnych wyglądają imponująco i zachwycająco. 

Oszklony Zabudowany Taras — co należy wziąć pod uwagę?

Zabudowy tarasów powinny być wykonane ze szkła hartowanego, 10 mm a szyny, w których szklenie się porusza, powinny być dostosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych. Takie szyny chronią szkło przed przymarzaniem, co jest bardzo ważne, gdy decydujemy się na całoroczny ogród zimowy. 

Taras Oszklony — koszty montażu

Zabudowa tarasu szkłem może zostać wykonana za pomocą szyb przesuwnych bezramowych, szklenia przesuwnego ramowego oraz stałego szklenia. Koszt ogrodu zimowego zależny jest więc od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Cena ogrodu zimowego zależna będzie głównie od wymiaru zabudowy tarasu. Natomiast koszty montażu ogrodu zimowego wahają się w Polsce od 4 500 zł do nawet 10 000 zł. 

Przeszklenie tarasu — wybór odpowiedniego materiału i wykonawcy

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, wybór zaufanego wykonawcy pozwoli uniknąć nam kłopotów po montażu ogrodu zimowego. Zastosowanie odpowiednich materiałów, dostosowanych do zewnętrznych warunków atmosferycznych wydłuży żywotność i zapewni bezproblemową pracę naszego ogrodu zimowego. Warto zdecydować się na realizację wykonania szklanej zabudowy tarasu przez firmę lokalną, która w razie potrzeby będzie mogła wykonać serwis i sprawdzić sezonowo poprawność działania systemu. 

Najnowsze wpisy

Osłona tarasu przed sąsiadami – 5 pomysłów jak osłonić taras

Taras i balkon mogą okazać się idealnym miejscem do odpoczynku bez spojrzeń osób z zewnątrz, jeżeli odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń. Pierwszym i najczęściej wybieranym sposobem na osłonięcie się od sąsiadów ale też chroniące przed słońcem jest zakup markizy tarasowej. Jeżeli zastanawiacie się cym osłonic taras przedstawimy wam nasze propozycje w postaci markiz tarasowych. Markizy jako osłona […]

Mały ogródek przed domem – nowe inspiracje na 2024 rok

Inspiracje na mały ogród – Zadaszenie tarasu Ze względu na to, że powstaje coraz więcej budynków mieszkalnych, działki na których są budowane są coraz bardziej kameralne. Mały ogród, jeżeli będzie dobrze przemyślany, może posiadać wszystko to co potrzebujemy do wypoczynku i spędzania czasu w ogrodzie. Oczywiście mały ogród to pewne ograniczenia, zwłaszcza w nasadzeniach czy […]

Jak zacienić taras w ogrodzie? Poradnik na 2024 rok

Słoneczny ogród, a zabudowa tarasu Kiedy nasz dom ma ekspozycje południową, słońce w naszym ogrodzie będzie gościło praktycznie przez cały dzień. Warto wtedy pomyśleć, jak zacienić chociaż kawałek ogrodu, by można w nim było wypoczywać w słoneczne dni. Żeby takie miejsce przygotować, musimy przeanalizować czy lepszym rozwiązaniem do zadaszenia będzie markiza tarasowa czy pergola tarasowa. […]