Jak działa system szyb przesuwnych tarasowych i dlaczego warto?

System Szyb przesuwnych tarasowych, z których tworzymy ogrody zimowe to dostosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych systemy, dzięki którym możemy z pergoli tarasowej stworzyć przeszklone miejsce do wypoczynku. Każdy szklany panel posiada swój tor, po którym możemy go przesuwać. Takie panele przesuwają się płynnie i cicho. Wypolerowane krawędzie szyb wyglądają bardzo ekskluzywnie, przez co cały system prezentuje się luksusowo i nowocześnie. Poszczególne panele wykonane są z szyb hartowanych o grubości 10 mm. Całość pakietu systemu szyb przesuwnych tworzy dodatkową przestrzeń do wypoczynku bez znaczenia jaką mamy pogodę. Niezależnie od tego z czego wykonane zostało zadaszenie tarasu, będziemy mogli dołożyć do tego system szklanych drzwi przesuwnych. System szyb przesuwnych składa się z szyb oraz aluminiowej szyny, prowadnicy dolnej oraz aluminiowej szyny, prowadnicy górnej, każdy panel szklany porusza się na specjalnych wózkach przez co system można otwierać i zamykać jedną ręką bez wysiłku. Warto więc zainwestować w szklaną zabudowę tarasu, ponieważ dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu zyskamy przeszklone dodatkowe miejsce do wypoczynku. 

Czym jest system szyb przesuwnych?

System szyb przesuwnych w systemie bezramowym lub systemie ramowym to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala nam korzystać z zadaszonego tarasu nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. System szyb przesuwnych składa się z prowadnic : górnej oraz dolnej, oraz panelu ściennego wykonanego ze szkła o grubości 10 mm z wózkami jezdnymi. System szyb przesuwnych nie powinien przekraczać wysokości 270 cm, by  panele szklane pozostały bezpiecznymi. System szyb przesuwnych czyli szklana zabudowa tarasu to idealne rozwiązanie również gdy nie chcemy chować mebli oraz dekoracji stojących na naszym tarasie. 

Mechanizm działania szyb przesuwnych na tarasie

Mechanizm działania szyb przesuwnych jest bardzo prosty. Panele posiadają pochwyty za pomocą, których przesuwamy panele. Poszczególne panele poruszają się za pomocą wózków jezdnych. Żeby system szyb przesuwnych ze szkła hartowanego działał prawidłowo, nasz taras nie powinien mieć spadku większego niż 1,5 cm. 

Taras przeszklony za pomocą systemu szyb przesuwnych i zadaszony pergolą selt sb400 w kolorze czarnym - Systemy okienne Wrocław

Dlaczego warto wybrać szyby przesuwne na taras?

Jeżeli lubimy odpoczynek na tarasie, dzięki szklanym szybom przesuwnym wydłużymy sezon na odpoczynek pod pergolą. Posiadając szyby przesuwne czeka nas przedłużenie sezonu tarasowego. Jeżeli zależy nam na dodatkowej przestrzeni do wypoczynku dzięki oszkleniu tarasu właśnie taką przestrzeń zyskamy. Szklane panele nie ograniczają nam dopływy światła, jednocześnie chroniąc przed deszczem, wiatrem i innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Pełna oferta możliwości wykonania ogrodu zimowego dostępna jest na naszej stronie pod hasłem ogród zimowy Wrocław.

1. Przestrzeń i swoboda: Korzyści dla użytkownika

Należy pamiętać, że dzięki temu że szyby przesuwne pracują pojedynczo, maksymalnie podwójnie w jednym torze możemy je rozsunąć na jedną stronę lub na boki, co w okresie letnim oraz wiosennym ma duże znaczenie. Taka możliwość otwierania i zamykania tarasu to pełna swoboda użytkowania. Możemy przesuwać panele na jedną bądź drugą stronę lub przy szerszych ścianach na lewą i prawą stronę po połowie. Największą korzyścią dla użytkownika jest jednak bilans energetyczny. Przeszklony taras dodatkowo chroni przed zimnem i gorącem pomieszczenie do którego przynależy a jest nim najczęściej salon, czyli jeden z największych pokoi w których najczęściej przebywamy. 

2. Innowacyjne rozwiązania: Szyby tarasowe przesuwne jako element nowoczesnego designu

Taras to miejsce łączące nasz dom z otoczeniem – ogrodem.

Jeżeli doposażymy naszą pergolę tarasową w system szklanych szyb przesuwnych zyskamy zarówno praktyczne jak i nowoczesne rozwiązanie zabudowujące nasz taras. Dzięki wyszlifowanym brzegom szyby przesuwne wyglądają bardzo nowocześnie, taki design wpisuje się w otoczenie urządzone zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Na przeszklonym tarasie możemy zimą przechowywać rośliny, na które nie mamy miejsca w domu. Meble tarasowe są bezpieczne i nie zagrożą im niekorzystne warunki atmosferyczne. Posiadanie oszklonego zadaszonego tarasu podnosi wartość nieruchomości, dodaje naszej nieruchomości nowoczesnego wyglądu. 

3. Taras przeszklony jako efektywny sposób na wprowadzenie naturalnego światła do domu

System szyb przesuwnych nie ogranicza dopływu naturalnego światła do pomieszczenia. Jeżeli więc zależy nam na tym, by w domu było w dalszym ciągu jasno mimo zabudowy tarasu to tafle szkła sprawdzą się idealnie.

Dostępne rozwiązania takie jak szkło bezramowe oraz szkło ramowe są przezroczyste. Mamy dzięki temu gwarancję, że po zamontowaniu ich nie ograniczymy dopływu naturalnego światła do naszego domu. Ściany wykonane z szyb przesuwnych zamiast stałego szklenia pozwalają nam decydować o tym jak bardzo przesłonięty chcemy mieć nasz taras. W przypadku stałego szklenia lub za pomocą okien, możemy jedynie otwierać i zamykać okna jak te w domu lub je uchylać. System przesuwny daje nam swobodę korzystania z przeszklonego tarasu. 

Najnowsze wpisy

Osłona tarasu przed sąsiadami – 5 pomysłów jak osłonić taras

Taras i balkon mogą okazać się idealnym miejscem do odpoczynku bez spojrzeń osób z zewnątrz, jeżeli odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń. Pierwszym i najczęściej wybieranym sposobem na osłonięcie się od sąsiadów ale też chroniące przed słońcem jest zakup markizy tarasowej. Jeżeli zastanawiacie się cym osłonic taras przedstawimy wam nasze propozycje w postaci markiz tarasowych. Markizy jako osłona […]

Mały ogródek przed domem – nowe inspiracje na 2024 rok

Inspiracje na mały ogród – Zadaszenie tarasu Ze względu na to, że powstaje coraz więcej budynków mieszkalnych, działki na których są budowane są coraz bardziej kameralne. Mały ogród, jeżeli będzie dobrze przemyślany, może posiadać wszystko to co potrzebujemy do wypoczynku i spędzania czasu w ogrodzie. Oczywiście mały ogród to pewne ograniczenia, zwłaszcza w nasadzeniach czy […]

Jak zacienić taras w ogrodzie? Poradnik na 2024 rok

Słoneczny ogród, a zabudowa tarasu Kiedy nasz dom ma ekspozycje południową, słońce w naszym ogrodzie będzie gościło praktycznie przez cały dzień. Warto wtedy pomyśleć, jak zacienić chociaż kawałek ogrodu, by można w nim było wypoczywać w słoneczne dni. Żeby takie miejsce przygotować, musimy przeanalizować czy lepszym rozwiązaniem do zadaszenia będzie markiza tarasowa czy pergola tarasowa. […]