Drewniana żaluzja w kuchni – czy to dobry wybór?

Żaluzje drewniane w kuchni

Jeszcze do niedawna nikt by nawet nie pomyślał o zamontowaniu żaluzji drewnianych w kuchni a tym bardziej w okolicy zlewu, uważano że nie jest to dobrym rozwiązaniem. Wizja wypaczonych, odkształconych lamelek pewnie spędzałaby sen z powiek inwestorom, właścicielom domów czy mieszkań.

Rolety drewniane w kuchni – czy warto?

Nowa technologia wykorzystywana przy produkcji żaluzji drewnianych sprawia, że obecne żaluzje czy też rolety drewniane poddane specjalnej impregnacji, mogą spokojnie zawisnąć w naszej kuchni i często jest to doskonałe rozwiązanie.

Żaluzje drewniane posiadają szeroki zakres kolorystyki, z której można wybierać pasują do każdego stylu aranżacji. Te żaluzje występują najczęściej w dwóch rozmiarach lameli – 25 mm i 50 mm. Dzięki czemu dopasujemy je zarówno do mniejszych jak i większych przeszkleń są niezwykle uniwersalne. Możemy zastosować sterowanie manualne, ale dużą wygodą będzie montaż żaluzji drewnianych sterowanych automatycznie. Pełna automatyka daje nam możliwości sterowania jednym pilotem żaluzjami w całym mieszkaniu. Nie potrzebujemy więc kilku urządzeń i zastanawiania się, którym pilotem możemy sterować dane żaluzje doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu.

biała drewniana żaluzja przy zlewie w kuchni - rolety drewniane do kuchni - drewniane żaluzje w kuchni

Kolorowe drewniana żaluzja w kuchni

Jeżeli zdecydowaliśmy się na białą kuchnie to idealnie będą pasować zarówno brązowe , te w kolorze naturalnego drewna jak i białe czy czarne. Żaluzje drewniane oferują szeroką gamę kolorystyczną. Bardzo dużo zależy od blatu, jaki dobraliśmy do naszych mebli kuchennych czy koloru ścian w kuchni.

Żaluzje drewniane w kuchni mogą być zamontowane zarówno w świetle okna, ale i na ścianie, dzięki czemu po ich zwinięciu mamy możliwość odsłonięcia całego okna. Bezinwazyjny montaż, łatwość utrzymania, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Drewniane żaluzje nie nagrzewają się od promieni słonecznych ale za to chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem kuchni.

Roleta drewniana w kuchni – jaka jest alternatywa?

Jeżeli w dalszym ciągu nie macie przekonania do rolet drewnianych montowanych w wilgotnym pomieszczeniu,  posiadamy odpowiednia alternatywę. Są to rolety aluminiowe. W przypadku tych osłon okiennych możemy wybrać dowolne wybarwienie. Lamele mogą być ażurowe, pełne. Występują w wybarwieniu również drewnopodobnym.

Najnowsze wpisy

Rolety zamiast firanek? Zalety tego rozwiązania!

Montaż rolet zamiast firanek to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odsłonić się od spojrzeń z zewnątrz. Kiedy zapalimy światło odpowiednio dobrane rolety w dalszym ciągu zapewniają nam prywatność. Rolety zamiast firanek zalecane są dla osób z alergiami na kurz czy roztocza. Jak wiadomo firany niestety zbierają kurz, dlatego trzeba pamiętać o ich częstym praniu, […]

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]