Drewniana żaluzja w kuchni – czy to dobry wybór?

Żaluzje drewniane w kuchni

Jeszcze do niedawna nikt by nawet nie pomyślał o zamontowaniu żaluzji drewnianych w kuchni a tym bardziej w okolicy zlewu, uważano że nie jest to dobrym rozwiązaniem. Wizja wypaczonych, odkształconych lamelek pewnie spędzałaby sen z powiek inwestorom, właścicielom domów czy mieszkań.

Rolety drewniane w kuchni – czy warto?

Nowa technologia wykorzystywana przy produkcji żaluzji drewnianych sprawia, że obecne żaluzje czy też rolety drewniane poddane specjalnej impregnacji, mogą spokojnie zawisnąć w naszej kuchni i często jest to doskonałe rozwiązanie.

Żaluzje drewniane posiadają szeroki zakres kolorystyki, z której można wybierać pasują do każdego stylu aranżacji. Te żaluzje występują najczęściej w dwóch rozmiarach lameli – 25 mm i 50 mm. Dzięki czemu dopasujemy je zarówno do mniejszych jak i większych przeszkleń są niezwykle uniwersalne. Możemy zastosować sterowanie manualne, ale dużą wygodą będzie montaż żaluzji drewnianych sterowanych automatycznie. Pełna automatyka daje nam możliwości sterowania jednym pilotem żaluzjami w całym mieszkaniu. Nie potrzebujemy więc kilku urządzeń i zastanawiania się, którym pilotem możemy sterować dane żaluzje doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu.

biała drewniana żaluzja przy zlewie w kuchni - rolety drewniane do kuchni - drewniane żaluzje w kuchni

Kolorowe drewniana żaluzja w kuchni

Jeżeli zdecydowaliśmy się na białą kuchnie to idealnie będą pasować zarówno brązowe , te w kolorze naturalnego drewna jak i białe czy czarne. Żaluzje drewniane oferują szeroką gamę kolorystyczną. Bardzo dużo zależy od blatu, jaki dobraliśmy do naszych mebli kuchennych czy koloru ścian w kuchni.

Żaluzje drewniane w kuchni mogą być zamontowane zarówno w świetle okna, ale i na ścianie, dzięki czemu po ich zwinięciu mamy możliwość odsłonięcia całego okna. Bezinwazyjny montaż, łatwość utrzymania, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Drewniane żaluzje nie nagrzewają się od promieni słonecznych ale za to chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem kuchni.

Roleta drewniana w kuchni – jaka jest alternatywa?

Jeżeli w dalszym ciągu nie macie przekonania do rolet drewnianych montowanych w wilgotnym pomieszczeniu,  posiadamy odpowiednia alternatywę. Są to rolety aluminiowe. W przypadku tych osłon okiennych możemy wybrać dowolne wybarwienie. Lamele mogą być ażurowe, pełne. Występują w wybarwieniu również drewnopodobnym.

Najnowsze wpisy

Jak działa system szyb przesuwnych tarasowych i dlaczego warto?

System Szyb przesuwnych tarasowych, z których tworzymy ogrody zimowe to dostosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych systemy, dzięki którym możemy z pergoli tarasowej stworzyć przeszklone miejsce do wypoczynku. Każdy szklany panel posiada swój tor, po którym możemy go przesuwać. Takie panele przesuwają się płynnie i cicho. Wypolerowane krawędzie szyb wyglądają bardzo ekskluzywnie, przez co cały system […]

Pergola na balkon w bloku – nowoczesny sposób aranżacji przestrzeni

Pergole na balkonie w bloku coraz częściej stają się popularnym rozwiązaniem. Kiedy poszukujemy dodatkowego miejsca do relaksu lub przechowywania, pergola na balkonie może okazać się idealnym wyborem. Co więcej, dzięki zadaszeniu, pergola na balkonie skutecznie obniża temperaturę w pomieszczeniach, do których przylega. To z kolei pozwala uniknąć przegrzewania się mieszkania w słoneczne dni, a gdy […]

Markiza balkonowa w bloku – czy warto w nią zainwestować?

Markiza balkonowa cieszy się ogromną popularnością jako ochrona przed słońcem na balkonie. Stanowi ona odmianę markizy tarasowej, dedykowaną dla balkonów w budynkach wielorodzinnych. Montaż markizy balkonowej jest możliwy na każdym piętrze, bez względu na jego wysokość. W przeciwieństwie do markizy tarasowej, markiza balkonowa rozwija się pod większym kątem nachylenia w kierunku balustrady balkonu. Jest to […]