Siatka na okno przeciw owadom – jak wybrać odpowiednią?

Gdy zbliża się sezon wiosenno-letni zaczynamy się zastanawiać nad zakupem siatki na okno przeciw owadom. Co jest ważne przy zakupie siatki na okno? Czy warto ją kupić? Na jakie szczegóły zwrócić uwagę? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w tekście poniżej, zapraszamy do czytania!

Siatka na okno przeciw owadom – czy to działa?

Komar w języku hiszpańskim to moskit. Sugeruje to najprostsze wytłumaczenie etymologii słowa moskitiera – specjalnego rodzaju osłony okiennej przeznaczonej do ochrony przed owadami, pająkami czy innymi szkodnikami. Wykonana jest z różnych materiałów najczęściej umieszczana jest w ramach okiennych dopasowanych do kształtu i wielkości okna. Tradycja używania gęstych siatek do ochrony pomieszczeń przed komarami istnieje
od niepamiętnych czasów. Moskitiery okienne zwane przez klientów siatka na owady na okno  są więc idealne w sytuacji kiedy wszelkiego rodzaju owady uprzykrzają nam życie za każdym razem gdy otworzymy okno bądź drzwi tarasowe. Ze względu na to, że moskitiery drzwiowe, moskitiery okienne czy moskitiery plisowane są wykonywane pod specjalne zamówienie na określony wymiar, mamy pewność że będą szczelne i będą chronić nas przed niechcianymi gośćmi w naszym domu czy mieszkaniu w postaci komarów, muszek i innych owadów. 

Obecnie moskitiery kupowane są głównie do domów i mieszkań w których okna są dość często otwierane w związku z czym istnieje ryzyko wejścia do środka nieproszonych gości. Jest to stosunkowo prosta forma zabezpieczenia jednak ze względu na niski koszt i łatwość montażu jest bardzo często wybierana. 

Odpowiednia siatka na owady na okno – czyli jaka?

Jeśli najważniejszą częścią moskitiery jest siatka to musi być ona o odpowiedniej gęstości aby nie przepuszczała nieproszonych gości do wnętrza naszych mieszkań czy domów. Moskitiery stosowane przez nas mają gęstość splotu na poziomie 1 mm – najmniejszy możliwy rozmiar oczka. Konstrukcja naszych moskitier wykonana jest z profili aluminiowych i siatki z włókna szklanego. W przypadku moskitiery plisowanej siatka to splot cienkiego drucika, co świadczy o jej wytrzymałości kiedy często ją otwieramy i zamykamy. Moskitiera plisowana to bardzo chętnie wybierana ochrona przed owadami, która montowana jest na drzwiach balkonowych ale i nie tylko. Moskitierę plisowaną możemy zastosować również na okno ścienne gdy chcemy mieć możliwość zwinięcia jej w dowolnej chwili, lub gdy mamy zamontowane rolety zewnętrzne w taki sposób, że brakuje już miejsca na montaż moskitiery ramkowej. Biorąc pod uwagę funkcjonalność moskitiera plisowana jest wygodniejsza w użytkowaniu i ma więcej możliwości sterowania, moskitiera ramkowa zamontowana jest w oknie na stałe, ale możemy ściągnąć ja na przykład wtedy kiedy chcemy umyć nasze okna. Moskitiera ramkowa w porównaniu do moskitiery plisowanej wyróżnia się niską ceną i to właśnie dzięki temu jest najczęściej wybieraną osłoną przeciw owadom do okien ściennych. 

Jednym z popularnych rozwiązań jest również moskitiera zwijana. Choć nie należy do najtańszych, można z niej korzystać bardzo wygodnie. Typowym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem są również uchylne moskitiery drzwiowe, które wyglądają jak dodatkowe skrzydło drzwi. Moskitiery montowane są również w ramach aluminiowych, na specjalnych zaczepach, dzięki czemu zasłaniają całe okno i w zasadzie owady nie mogą dostać się do środka.

Na rynku dostępne są również moskitiery, które dzięki zamontowaniu na stelażu można złożyć jak harmonijkę. Rozwiązanie te stosowane jest głównie w drzwiach tarasowych
i balkonowych. Są to już wcześniej wspomniane moskitiery plisowane. 

Moskitiera na wymiar Wrocław – nasze rozwiązanie dla Ciebie.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy najczęściej wybieranym modelem siatki na okno jest moskitiera ramkowa. Jest bardzo prosta w montażu i łatwa w utrzymaniu w czystości. Na zimę możemy ją w prostu sposób zdemontować i schować w komórce, strychu czy w piwnicy. W celu zapewnienia sobie ochrony przed owadami warto zamówić moskitiery okienne z zaufanego źródła. Ważnym jest, by zastosowane do  produkcji siatki na okna przeciw owadom surowce były wysokiej jakości. Siatka powinna być szczelna i sztywna, by nie zaciągała się o otwierane i w standardowy sposób użytkowane okno. W naszej ofercie moskitiery tarasowe we Wrocławiu i okolicach cieszą się dużą popularnością. Moskitiery plisowane Wrocław i okolice obsługujemy na podstawie pobrania wymiarów, wyceny, produkcji, dostarczenia produktu wraz z montażem.

Na drzwi balkonowe lub tarasowe polecamy moskitiery plisowane, które dzięki swojej konstrukcji są bardzo estetyczne i wygodne w użyciu. Ta siatka na okno przeciw owadom układa się w specjalną harmonijkę, stworzona jest z drobnego splotu drucików aluminiowych które występują w dwóch kolorach szarym oraz czarnym. 

Moskitiery aluminiowe produkujemy na systemie Aluprof. Dlatego są najwyższej jakości. 

Kiedy warto zamówić moskitiery okienne i moskitiery tarasowe ?

Ze względu na czas jaki potrzebny jest na wyprodukowanie moskitiery warto zamówić je wtedy, kiedy tylko pomyślimy , że takie rozwiązanie jest lub będzie nam potrzebne. Wielu klientów zamawia moskitiery przed sezonem, aby gdy się rozpocznie być przygotowanym i zabezpieczonym przed owadami na 100 %. Poza sezonem jest też szybszy czas produkcji moskitier. Kiedy rozpoczyna się prawdziwy sezon na montaż tych osłon ? Najwięcej moskitier okiennych dostarczamy naszym klientom w okresie kwiecień – wrzesień. Moskitiera na wymiar Wrocław jest przygotowywana jednak przez nas całorocznie, wskazany okres to czas kiedy zamówień jest najwięcej. 

Najnowsze wpisy

Rolety zamiast firanek? Zalety tego rozwiązania!

Montaż rolet zamiast firanek to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odsłonić się od spojrzeń z zewnątrz. Kiedy zapalimy światło odpowiednio dobrane rolety w dalszym ciągu zapewniają nam prywatność. Rolety zamiast firanek zalecane są dla osób z alergiami na kurz czy roztocza. Jak wiadomo firany niestety zbierają kurz, dlatego trzeba pamiętać o ich częstym praniu, […]

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]