Rolety termoizolacyjne — rozwiązanie na lato i zimę

Rolety termoizolacyjne to potocznie zwane rolety zewnętrzne aluminiowe lub rolety zewnętrzne zabezpieczające. Należy pamiętać, że rolety zewnętrzne ze względu na producenta posiadają różne właściwości termoizolacyjne biorąc pod uwagę zastosowane do ich produkcji materiały. Najistotniejsza jest w tej sytuacji pianka wypełniająca poszczególne lamelki. Nasze rolety termoizolacyjne zewnętrzne wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej a, a profile PA wypełnione są pianką poliuretanową oraz posiadają specjalne dwuwarstwowe powłoki lakiernicze. Rolety Aluprof to dzięki temu rolety termiczne. Warto pamiętać, że rolety termoizolacyjne zewnętrzne działają skuteczniej niż roletki wewnętrzne czy zasłony i firany. Dzięki ich konstrukcji pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna, która stanowi doskonały izolator.

Roleta termiczna — skuteczna bariera przed temperaturą

Rolety termiczne są doskonałym sposobem na utrzymanie komfortu w pomieszczeniach zarówno w zimie, jak i latem. Stanowią skuteczną barierę termiczną, zapobiegającą utracie ciepła w chłodne miesiące oraz chroniącą przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza w gorące dni. Czy jednak rolety zewnętrzne faktycznie skutecznie chronią przed zimnem? Czy rolety termoizolacyjne są warte swojej ceny?

Rolety termoizolacyjne na zimę i na lato

Warto wspomnieć, że rolety termiczne nie posiadają jedynie funkcji ochrony przed utratą ciepła w okresie jesienno – zimowym. Ich właściwości termoizolacyjne docenimy również latem. Roleta thermo gwarantuje nam , że w naszym domu czy mieszkaniu przy wysokich temperaturach na zewnątrz, będzie panował przyjemny dla nas chłód, dzięki czemu zaoszczędzimy również na rachunkach za klimatyzację, która będzie bardziej wydajna. Kiedy zostawimy rolety termoizolacyjne zewnętrzne opuszczone podczas upalnego dnia, późnym popołudniem lub wieczorem będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem w naszym mieszkaniu czy domu. 

Rolety termoizolacyjne — chronią przed zimnem i utratą ciepła

Rolety termoizolacyjne na zimę są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących skutecznej ochrony przed niskimi temperaturami oraz utratą ciepła. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu odpowiednich materiałów, rolety termiczne zapewniają dodatkową warstwę izolacji, która skutecznie redukuje straty ciepła przez okna. W rezultacie, pomieszczenia są lepiej ocieplone, a koszty ogrzewania mogą zostać znacznie zmniejszone.

Czy rolety termoizolacyjne i rolety z powłoką termoizolacyjną to, to samo?

Rolety termoizolacyjne i rolety z powłoką termoizolacyjną różnią się od siebie budową, czyli materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej rolety z powłoką termoizolacyjną to rolety wykonane z elastycznego materiału, nie z aluminium. Są to na przykład refleksole zewnętrzne. Posiadają powłokę, która chroni pomieszczenie przed nagrzewaniem, ale różnią się od rolety termoizolacyjnej tym, że w związku z tym, że nie są wykonane z aluminium, nie spełniają dodatkowych funkcji poza funkcją termiczną jak zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi, czy ograniczeniem hałasów dochodzących do naszego mieszkania z zewnątrz. Rolety z powłoką termoizolacyjną chronią nas przed nagrzewaniem pomieszczenia, nie chronią nas jak rolety termoizolacyjne przed utratą ciepła w okresie chłodnych dni.

Rolety termiczne — tańsze alternatywy

Dostępne są również nieco tańsze rozwiązania niż rolety zewnętrzne aluminiowe, które również posiadają funkcje termiczne. Będzie to roleta termiczna zaciemniająca, która wchodzi w skład produktów, jakimi są  rolety termoizolacyjne wewnętrzne. Można wymienić tutaj plisy materiałowe z tkaniny podgumowanej srebrnej, rolety materiałowe thermo, a nawet rolety dzień noc z tkaniny podgumowanej termoizolacyjnej. Roleta okienna termiczna, która zamontowana jest wewnątrz chroni głównie przed nagrzewaniem pomieszczenia, ograniczając dostęp promieni słonecznych do jego wnętrza. Taka roleta zewnętrzna to tak zwana roleta termiczna zaciemniająca. 

Czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem?

Przed utratą ciepła z naszego domu ochronią nas jedynie rolety zewnętrzne aluminiowe zabezpieczające lub antywłamaniowe. Dzięki swojej budowie rolety termoizolacyjne zewnętrzne chronią nas przed utratą ciepła przez okna czy drzwi balkonowe. Kiedy chcemy obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie oraz podnieść wydajność klimatyzacji w ciepłe dni, należy rozważyć montaż rolet, niezbędna okaże się roleta okienna termiczna.

Czy rolety thermo sprawiają, że w domu jest chłodniej latem?

Kiedy przychodzą ciepłe dni najwięcej zapytań dotyczy zakupu dla roleta thermo. W związku z tym, że najbardziej nagrzewają się pomieszczenia na poddaszu, które wyposażone są w tak zwane okna połaciowe, ogromną popularnością cieszą się wewnętrzne rolety termoizolacyjne jak plisy materiałowe z tkaniny podgumowanej, rolety materiałowe z powłoką thermo. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które zdecydowanie pozwala przetrwać w pomieszczeniach ze skosami w upalne dni.  

Rolety termoizolacyjne zewnętrzne czy wewnętrzne – które lepsze?

Biorąc do porównania dwa rozwiązania, jakimi są rolety termoizolacyjne wewnętrzne, a rolety termoizolacyjne zewnętrzne poza wartościami ich termoizolacji klienci biorą pod uwagę również ich cenę. Rolety termoizolacyjne zewnętrzne są nieco droższe od roletek materiałowych termoizolacyjnych, jednak ich właściwości thermo są  znacząco wyższe. Musimy pamiętać, że najlepsze efekty termoizolacji osiągniemy, kiedy słońce nie będzie miało okazji nagrzewać szyby od naszego okna i odwrotnie, straty ciepła możemy ograniczyć, kiedy roleta zabezpiecza nie tylko szybę, ale też ramy okienne tak jak następuje to, kiedy zamontujemy rolety zewnętrzne. Przy nieco wyższych kosztach montażu i produktu możemy zaopatrzyć się w rolety zewnętrzne, które zdecydowanie wygrywają ranking termoizolacyjny. Rolety termoizolacyjne na zimę to zdecydowanie rolety zewnętrzne. 

Jaki materiał rolet termo najlepiej wybrać? 

Rolety wewnętrzne termoizolacyjne najlepiej jakby były wykonane z tkaniny podgumowanej, jednak z warstwą srebrną. Taka tkanina najlepiej odbija promienie słoneczne. Tkaniny podgumowane bowiem występują również w kolorze takim samym jak rolety. Te tkaniny mają gorsze właściwości termoizolacyjne. Kiedy w grę wchodzi roleta termoizolacyjna zewnętrzna, nie mamy problemu z wyborem materiału. Wszystkie rolety wykonane są z aluminium. Musimy pamiętać, by sprawdzić, czy poszczególne lamelki wypełnione są pianką poliuretanową wysokiej jakości.  Żaluzje termiczne również dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne. Te do wewnątrz mogą być wykonane z drewna lub aluminium. Natomiast żaluzje termiczne na zewnątrz to tak zwane żaluzje fasadowe. Niektórzy nazywają rolety zewnętrzne zabezpieczające żaluzjami. 

Rolety termiczne — wybierz odpowiednią ochronę dla swoich okien

Rolety termiczne, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, stanowią skuteczną barierę przed utratą ciepła w zimie i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza w lecie. Rolety zewnętrzne termoizolacyjne są montowane na zewnątrz budynku i skutecznie chronią przed wpływem niskich temperatur oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Z kolei rolety wewnętrzne termiczne montuje się wewnątrz pomieszczeń, zapewniając dodatkową warstwę izolacji.

Czy warto zainwestować w rolety termoizolacyjne? Opinie na ten temat są pozytywne. Rolety termiczne zdobywają coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości izolacyjne, które przyczyniają się do podniesienia komfortu życia w domu czy biurze. Dzięki roletom termoizolacyjnym można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania oraz klimatyzacji, a także cieszyć się optymalnymi warunkami term

Rolety termoizolacyjne — czy warto?

Koszt rolet termoizolacyjnych różni się w zależności od tego czy są to rolety do zastosowania wewnątrz pomieszczeń, czy na zewnątrz. Tańsze są rolety wewnętrzne, droższym wyborem będzie roleta zewnętrzna. Roleta termoizolacyjna opinie ma zdecydowanie lepsze ta wykonana z profili aluminiowych. Jednak biorąc pod uwagę koszt rolety thermo, musimy pamiętać o oszczędnościach, jakie dobry wybór przyniesie nam już w niedalekiej przyszłości.

Rolety termoizolacyjne w naszej ofercie

W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów rolety thermo zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. Wszystkie dostępne modele zewnętrzne możesz poznać tutaj. Poza bogatą ofertą rolet zewnętrznych rolety wewnętrzne z tkaniną thermo również dostępne są w naszej ofercie, szczegóły możesz poznać tutaj. Wszystkie tkaniny termoizolacyjne dostępne są w naszym lokalu, ale również możesz umówić się na obejrzenie ich u siebie w domu.

Najnowsze wpisy

Rolety zamiast firanek? Zalety tego rozwiązania!

Montaż rolet zamiast firanek to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odsłonić się od spojrzeń z zewnątrz. Kiedy zapalimy światło odpowiednio dobrane rolety w dalszym ciągu zapewniają nam prywatność. Rolety zamiast firanek zalecane są dla osób z alergiami na kurz czy roztocza. Jak wiadomo firany niestety zbierają kurz, dlatego trzeba pamiętać o ich częstym praniu, […]

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]