Jaką pergolę tarasową wybrać?

Konstrukcja powinna być odpowiednio dobrana do stylu ogrodu i architektury budynku tak, aby całość była w harmonii.

Pergola dobrze sprawdza się w ogrodach rustykalnych i angielskich, a w bardziej naturalnych lokalizacjach można nawet spróbować okrągłych bali drewnianych.

W ogrodach w stylu śródziemnomorskim dobrze sprawdzi się pergola rzymska z dachem tkaninowym.

Pergola tarasowa z metalu aluminium i poliwęglanu to najlepszy wybór do nowoczesnych i miejskich ogrodów.

Zakup pergoli tarasowej – czym kierować się przy wyborze?

Odpowiedni styl jest ważny, ale praktyczność powinna być zawsze na pierwszym miejscu.
W przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych, pergole z aluminium ekstrudowanego nie wymagają regularnej konserwacji. 

Kolor konstrukcji pergoli tarasowej jak i samego dachu dobiera się do koloru elewacji, tarasu oraz mebli ogrodowych. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się stonowane bezpretensjonalne kolory: biel i antracyt.

Najważniejszymi parametrami, o których należy pamiętać przy wyorze pergoli dachowej są: 

  • Materiał wykorzystany do konstrukcji pergoli,
  • Materiał, z którego wykonany jest dach pergoli,
  • Wielkość pergoli — rozmiar całej konstrukcji pergoli tarasowej oraz jej kształt.

Rozmiar pergoli tarasowej powinien być odpowiednio dobrany do wielkości tarasu. Jeśli nasz ogród czy też taras jest zorientowany na południowy zachód powinniśmy rozważyć pergolę o maksymalnej szerokości oraz osłony boczne dla wygodnego użytkowania w godzinach popołudniowych.

Jeśli chcesz cieszyć się swoim tarasem, ogrodem w każdych warunkach pogodowych zastanów się nad zastosowaniem pergoli tarasowej. Dzięki nim pogoda nigdy nie popsuje Ci planów. Deszcz, wiatr i gorące słońce nie będą już problemem! Pergola tarasowa sprawi, że będziesz mieć zielony salon na świeżym powietrzu dla siebie i swoich gości przez cały rok!

Nowoczesne pergole tarasowe w ofercie Systemów Okiennych!

W swojej ofercie posiadamy pergole tarasowe z ekstrudowanego aluminium z dachem rzymskim jak i zadaszeniem lamelowym. Konstrukcja pergoli tarasowej z ekstrudowanego aluminium sprawia, że jest wyjątkowo trwała na działanie promieni UV, ulewnych deszczy czy siarczystych mrozów. 

Rozwiązania, z których korzystamy pozwalają na zamontowanie osłon bocznych, profesjonalnie zwanych refleksolami, o różnym stopniu przezierności oraz systemów szklanych drzwi przesuwnych. Wszystkie modele pergoli w naszej ofercie posiadają zintegrowany system rynien z odprowadzeniem wody w słupach, dzięki czemu nie musimy się martwić, że woda będzie nam kapać na głowy. Pergole tarasowe w ofercie Systemów Okiennych pozwalają również na zastosowanie oświetlenia LED oraz promienników ciepła.

Wszystko to sprawia, że w naszej ofercie na pewno znajdzie się rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Dlaczego warto wybrać nowoczesne pergole tarasowe właśnie u nas?

Pergole tarasowe w ofercie Systemów Okiennych można zamówić na wymiar. Doradzimy przy wyborze koloru konstrukcji jak i dachu. Przy zakupie pergoli tarasowej nasi fachowcy zwrócą uwagę na wszelkie niezbędne szczegóły ważne podczas montażu. Pomogą wybrać pergolę tarasową dopasowaną idealnie do potrzeb klienta.

Najnowsze wpisy

Rolety zamiast firanek? Zalety tego rozwiązania!

Montaż rolet zamiast firanek to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odsłonić się od spojrzeń z zewnątrz. Kiedy zapalimy światło odpowiednio dobrane rolety w dalszym ciągu zapewniają nam prywatność. Rolety zamiast firanek zalecane są dla osób z alergiami na kurz czy roztocza. Jak wiadomo firany niestety zbierają kurz, dlatego trzeba pamiętać o ich częstym praniu, […]

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]