Nowoczesny taras zadaszony, czyli jaki? Modne aranżacje 2022

Przy wyborze zadaszenia tarasu warto zastanowić się jaka pergola tarasowa będzie najbardziej pasować do bryły naszego budynku. Najczęściej wybierane są dwa modele pergol tarasowych, które różnią się zadaszeniem, to znaczy mają taką samą podstawę jednak zadaszenie jest zwijane tkaninowe automatyczne, bądź lamelowe – czyli wyprodukowane z aluminiowych lameli, które za pomocą pilota bądź telefonu, smartfonu otwierają się i zamykają a poza tym dodatkowo można ustawić odpowiedni dla nas kąt nachylenia pod jakim ma wpadać światło.

Coraz częściej taras zadaszany jest za pomocą falowanego materiału. Ten model pergoli nazywa się pergolą lekką rzymską, pergolą rzymską, pergolą falowaną . Aranżacja tarasu zadaszonego jest wtedy ułatwiona, ponieważ konstrukcja jest lekka ale dalej pozostaje stabilna, woda odprowadzana jest za pomocą specjalnie ustawionego spadku dachu- czyli tkaniny. Odchodzi problem podłączeń elektrycznych a co za tym idzie możemy zdecydować się na zakup takiej pergoli i ewentualnie samodzielny montażu jeżeli okaże się, że miejsce montażu niestety nie leży w zasięgu realizacji profesjonalnej firmy montażowej.

Pergola lamelowa oraz pergola automatyczna segmentowa ze względu na pełne zautomatyzowanie powinna być zamontowana przez profesjonalną firmę montażową, biorąc pod uwagę samą wagę konstrukcji aluminiowej oraz odpowiednia podłączenia elektryczne, tak by pergola tarasowa spełniała swoją funkcję  a przed wszystkim była bezpieczna w użytkowaniu.

Nowoczesny taras zadaszony to przede wszystkim stabilna konstrukcja i dach wytrzymały na wszelakie warunki atmosferyczne. To wszystko co wymieniliśmy to charakterystyczne cennych pergol tarasowych. Nie możemy zapominać, że poza pergolami tarasowymi możemy wybierać między markizami, które również służą do zadaszenia naszego tarasu. Markiza tarasowa różni się od pergoli tarasowej tym, że nie posiada nóg(podpór) tkanina usztywniona za pomocą ramion wysuwa się w opcji poziomej i zadasza nam taras bez dodatkowych odnóży. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka zabudowa tarasu będzie najlepiej pasowała do budynku w którym mieszkamy to zadaszenie tarasu projekt powinien być dla nas  swego rodzaju ratunkiem.

Modny taras to miejsce, w którym chętnie będziecie odpoczywać, ponieważ nie można zapominać jak ważne są walory estetyczne miejsca przeznaczonego do wypoczynku. Nowoczesna aranżacja tarasu zadaszanego podnosi znacząco nasze samopoczucie, ponieważ miło jest wypoczywać na świeżym powietrzu w pięknie zagospodarowanej przestrzeni naszego tarasu. 

Nowoczesne zadaszenie tarasu – najważniejsze cechy

Aranżacja tarasu zadaszonego powinna łączyć ze sobą funkcjonalność oraz piękny wygląd. Konstrukcja zadaszenia niewątpliwie powinna być stabilna oraz odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu pozostanie niezmienna przez cały okres użytkowania.

Pierwszym ważnym aspektem nowoczesnego tarasu będzie niewątpliwie ilość funkcji jakie są dostępne. Pierwsza to pełna automatyzacja takiego zadaszenia, poza sterowaniem markizą za pomocą pilota posiadamy możliwość zaprogramowania pergoli by sterować nią z dowolnego miejsca na ziemi. Kolejnym ważnym plusem automatycznej, nowoczesnej pergoli tarasowej są czujniki pogodowe. Jest to bardzo wygodny dodatek, który pamięta za nas o zwinięciu osłon bocznych naszego tarasu czy o automatycznym zamknięciu dachu. Zadaszenie tarasu projekty pokazują nam różne opcje z jakich możemy wybierać. Podobnie jest w przypadku markizy tarasowej.

Markiza tarasowa również jest w pełni zautomatyzowana, jeżeli zdecydujemy się dokupić silnik do naszego zadaszenia. W takiej sytuacji możemy również zamontować automatykę pogodową. Najbardziej popularny jest czujnik drgań, który zamontowany na przedniej belce markizy wysyła sygnał do silnika, który wie dzięki temu kiedy samoczynnie powinien zwinąć markizę, by załamanie pogody jej nie uszkodziło .

Stylowe zadaszenia tarasowe – kropka nad „i” w modnym ogrodzie

Nowoczesny taras zadaszony to dopełnienie całego ogrodu. Jeżeli zależy nam na wypoczynku w cieniu(zwłaszcza w sytuacji kiedy taras jest bardzo nasłoneczniony, na przykład przy ekspozycji południowej ) powinniśmy zadbać o odpowiednie zadaszenie. Taras możemy zadaszyć za pomocą pergoli tarasowej lub markizy.

W przypadku markizy możemy wybierać spośród 150 kolorów i wzorów tkanin akrylowych. Pergola natomiast oprócz kolorów podstawowych czyli białego i antracytowego może być polakierowana na dowolny kolor z palety ral. Dodatkowo, jeżeli chcemy ocieplić to nowoczesne zadaszenie tarasu możemy zdecydować się bez wahania na zasłony na tarasie aranżacje te są bardzo popularne. 

Taras zadaszony jest prywatną i komfortową strefą relaksu

Poza takimi aspektami jak nowoczesny wygląd obecnie dostępnych na rynku zadaszeń tarasowych, ważna jest również funkcjonalność zadaszenia tarasu. Dzięki temu, że pergolę tarasową możemy doposażyć dodatkowo w ścianki boczne profesjonalnie jest to refleksol do zabudowy, refleksol ziip do zabudowy, nasz taras staje się całkowicie prywatną strefą, ochronioną od spojrzeń osób spoza naszego otoczenia. 

Pergola tarasowa – zadaszenie tarasu idealne na słońce i deszcz

O ile markiza chroni nas przed słońcem i powinniśmy uważać na załamania pogody takie jak burza, o tyle pergola tarasowa to zadaszenie, które jest całoroczne, odporne na warunki atmosferycznymi a przy okazji jeżeli zdecydujemy się na przykład na oszklenie jej i doposażenie w promiennik ciepła tworzy nam się dodatkowa przestrzeń do wypoczynku nawet w chłodne dni poza samym latem czy wioną. Nowoczesne pergole tarasowe wyposażone są w zintegrowane odprowadzenie wody, które sprytnie ukryte zostało w konstrukcji. 

Markiza tarasowa – solidne i funkcjonalne zadaszenie tarasu

Często klienci pytają nas o  cenę markizy tarasowej i po otrzymaniu wyceny dopytują o wskazanie różnić pomiędzy markizą tarasową dostępna w naszym salonie sprzedaży a markizą dostępną w sklepach budowlanych. Staramy się zawsze dokładnie wytłumaczyć na czym ona polega. Przede wszystkim na ilości aluminium użytym do jej produkcji. Jest to ciężka stabilna podstawa wykonana w 100 % z aluminium malowanego proszkowo. Mamy pewność, że taka markiza będzie nam służyła i nie zawiedziemy się na jakości jej wykonania.

Kolejnym plusem na rzecz markizy tarasowej Selt są tkaniny. Są to zaimpregnowane tkaniny akrylowe, odpowiednio dostosowane do zastosowania na zewnętrz, nie posiadają w sobie poliestru w przeciwieństwie do ich zamienników dostępnych w popularnych marketach, dlatego możemy być pewni, że zakupując markizę tarasową przygotowaną pod wymiar w firmie zajmującej się przede wszystkim zadaszeniami tarasu, otrzymamy produkt solidny i wytrzymały, nie jednosezonowy. 

Nowoczesne zadaszenie tarasowe hitem w modnych ogrodach

Poza gotowymi konstrukcjami wraz z dachem, możemy przygotować samo modne zadaszenie gotowej już konstrukcji u klienta. Po pierwsze możemy pięknie zadaszyć drewnianą pergolę tarasową. Szukając inspiracji warto wyszukać frazę taras zadaszony aranżacje, by wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Poniżej przedstawiamy kilka naszych nowoczesnych zadaszeń tarasowych, którymi inspirują się nasi klienci wybierając odpowiednie zadaszenie tarasu do swojego ogrodu:

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny taras zadaszony?

Jak wiadomo, wszystko się zmienia, zmienia się moda, ciągle dostępne są nowe rozwiązania i trendy w wykończeniu naszych mieszkań i domów. Całkiem inaczej wyglądają mieszkania które są już zamieszkałe 5-10 lat a inaczej te, które dopiero co szykują się na nowych właścicieli. Podobnie jest przy zadaszeniach tarasów.

Najpierw moda była skierowana ku falistym zadaszeniom i nikt nawet nie brał pod uwagę możliwości zadaszenia tarasu za pomocą aluminiowych lameli. Panowało bowiem przekonanie, że takie nowoczesne zadaszenie tarasu będzie pasowało jedynie do nowoczesnej bryły budynku.

Jednak czasy i moda zmieniają się i obecnie bardziej odważnie decydujecie się na zadaszenie swojego tarasu. Pergola lamelowa to najchętniej i najczęściej wybierane zadaszenie tarasu spośród dostępnych pergol. Przede wszystkim ze względu na jej nowoczesny wygląd oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze miejsce dostosowane jest do bezpiecznego montażu pergoli, oraz nie zawsze nasz budżet jest wystarczający by zakupić pergolę tarasowa. Wtedy warto rozważyć montaż markizy tarasowej.

Jeżeli interesują Was różnice pomiędzy jednym a drugim zadaszeniem warto zerknąć do naszego poprzedniego wpisu blogowego, gdzie przedstawiamy najistotniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma zadaszeniami. Gdyby okazało się, że opis ten nie jest wystarczający i w dalszym ciągu zastanawiacie się jakie zadaszenie tarasu będzie najlepsze dla was, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą Systemy Okienne Maciej Wąsowski a dopasujemy nowoczesne, stabilne i wysoko jakościowe zadaszenie tarasu.

Najnowsze wpisy

Pergola lamelowa czy pergola materiałowa – którą wybrać?

Pergola lamelowa wybierana jest bardzo często ze względu na swoją wytrzymałość przede wszystkim na warunki atmosferyczne.  Oczywiście pergola tkaninowa również ma wysokie wartości odporności na warunki atmosferyczne, jednak nie od dziś wiadomo że aluminium lakierowane proszkowo zawsze będzie bardziej wytrzymałe niż nawet najwyższej jakości materiał tkaninowy. Zadaszenie wykonane z aluminium dające nam lamele na tarasie […]

Ogród zimowy z pełnym dachem – sposób na całoroczny relaks

Ogrody zimowe to obecnie mnogość wyborów. Możemy wykonać dach z innego materiału niż szkło, dzięki czemu może być on automatyczny – sterowany za pomocą pilota lub aplikacji na naszym urządzeniu. Ogród zimowy z pełnym dachem to idealne rozwiązanie kiedy chcemy by nasza zabudowa była jak najbardziej szczelna i kiedy chcemy uchronić się przed utratą ciepła […]

Sposoby na skuteczne czyszczenie żaluzji aluminiowych 

Żaluzje aluminiowe wykonane są z odpornego na czyszczenie materiału. Najczęściej czyszczenie żaluzji aluminiowych odbywa się za pomocą szczotki do kurzu. Do tego rodzaju osłon okiennych brud nie przywiera w znaczący sposób, przez co są chętnie wybieraną osłoną okienną. Do czyszczenia żaluzji aluminiowych polecamy suchą mikrofibrę a w przypadku cięższych zabrudzeń można ją dodatkowo zwilżyć, jednak […]