Największe zalety markiz tarasowych

Największe zalety markiz tarasowych to przede wszystkim to, że taras z markizą to ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz możliwość ustawienia wysięgu markizy w dogodny dla nas sposób. Kolejną z zalet jest to, że markizy tarasowe nie zabierają miejsca na podłodze tarasu gdyż są montowane do elewacji lub sufitu. Nowoczesne markizy tarasowe występują z napędem ręcznym jak i elektrycznym, możemy je doposażyć w automatykę pogodową, która zadba o nasze bezpieczeństwo i zwinie markizę w przypadku silnego wiatru i deszczu. Dlatego tak wysokie mają markizy tarasowe opinie a klienci chętnie je zamawiają. 

Komu dedykowane są markizy tarasowe?

Markizy tarasowe to idealne rozwiązanie dla domów i mieszkań, które mają wystawę południową, południowo-zachodnią o dużym nasłonecznieniu gdyż zapewniają tak bardzo potrzebne zacienienie w najbardziej słoneczne dni. Dedykowane są do domów posiadających taras, ale sprawdzą się również na balkonach i tarasach domów wielorodzinnych jeśli montaż w danym miejscu jest możliwy, warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji i pomiaru w miejscu realizacji wykonanych przez naszych specjalistów. Pamiętajmy, że markiza tarasowa na wymiar przygotowywana jest pod indywidualne zamówienie, dzięki czemu możemy idealnie wpasować ją w miejsce gdzie chcemy by była zamontowana. 

Zalety markiz tarasowych

Markizy tarasowe mają wiele zalet, jedną z nich jest możliwość wykonania markizy na wymiar. Idealnie dopasowanej pod wymogi klienta. Przyjedziemy, zmierzymy i dobierzemy markizę „szytą na miarę”. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że markiza nie zabiera przestrzeni na tarasie ponieważ jest montowana do ściany lub sufitu. Minimalny wysięg markizy tarasowej to 160 cm, a maksymalny 360 cm, to na jaki wysięg wysuniemy markizę i w którym momencie ją zatrzymamy zależy tylko od nas, więc mając 160 cm wysięgu możemy spokojnie wysunąć markizę tylko na 50 cm lub mniej albo więcej, my decydujemy – markizy tarasowe są elastyczne w użytkowaniu. 

Ochrona przed promieniowaniem UV  i gorącem

Tkaniny markiz tarasowych mają bardzo dobre opinie. Są wykonane z akrylu odpornego na działanie wszelakich warunków atmosferycznych w tym szkodliwe promienie UV. Dostosowane są do użytkowania przy bardzo dużej ekspozycji na słońce i nie płowieją jak tkaniny wyprodukowane z innych materiałów.

Markizy tarasowe w naszej ofercie blokują ponad 90% szkodliwego promieniowania UV dzięki czemu możemy bezpiecznie korzystać z tarasu, a temperatura w pomieszczeniach do niego przylegających będzie stosunkowo niższa. Ochrona przed promieniowaniem UV jest bardzo ważna przede wszystkim dla naszego zdrowia i samopoczucia. 

Rozkładanie markizy tarasowej wedle uznania

Markiza tarasowa nowoczesna to taka, której konstrukcja  pozwala na dowolne sterowanie rozsuwaniem i zwijaniem markizy. Rozsuwanie markizy tarasowej odbywa się za pomocą kobry przy wyborze markizy sterowanej ręcznie, za naciśnięciem guzika w opcji automatycznej ze sterowaniem na pilota lub po naciśnięciu przycisku gdy zdecydujemy się na włącznik klawiszowy. Markiza tarasowa rozsuwana pozwala nam na dowolne wysuwanie markizy w zakresie jaki wybraliśmy. 

Markiza tarasowa daje nam wybór jak dużą powierzchnię tarasu chcemy osłonić przed nadmiernym słońcem lub delikatnym letnim deszczem ponieważ wysięgiem zadaszenia tarasu możemy dowolnie sterować. To czy zacienimy cały taras, ½ czy ¾ zależy tylko od nas.

Idealne dopasowanie – markizy tarasowe na wymiar

Posiadasz taras i nie wiesz jak go osłonić przed nadmiernym słońcem? Markiza szyta na miarę to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W swojej ofercie posiadamy markizy tarasowe o minimalnej szerokości 190 cm do 700 cm i minimalnym wysięgu 160 cm do 360 cm.

Wiemy jak upalne potrafi być polskie lato dlatego warto wybrać markizę tarasową na wymiar. Przyjedziemy i dopasujemy wymiar pod twój taras oraz pomożemy przy wyborze kolorystyki kasety, ramion oraz dobierzemy odpowiednią tkaninę z pośród 147 wzorów. Markiza tarasowa duża to dla wielu klientów już ta zaczynająca się od 3 m, pamiętajmy jednak że maksymalny wymiar szerokości jednej markizy to 7 metrów i takie równie często wybierane są przez klientów. 

Prostota czyszczenia

Markizy tarasowe to jedne z najpopularniejszych osłon ogrodowych, które są w stanie nas skutecznie chronić przed palącym słońcem i deszczem. Kupno markizy tarasowej z tkaniną o wysokiej jakości odpornej na oddziaływanie deszczu, śniegu oraz innych warunków atmosferycznych sprawi, że będziemy z niej korzystać przez długie lata. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji markizy co zapewni jej trwałość i oryginalny wygląd przez lata. Czyszczenie markizy tarasowej nie powinno odbywać się za pomocą myjek ciśnieniowych. 

Konserwacja markizy jest bardzo prosta i opiera się na kilku krokach opisanych poniżej:

– musimy pamiętać o tym by tkanina markizy była odpowiednia napięta, tak aby woda mogła z niej swobodnie spływać,

– należy pamiętać, że gdy korzystamy z markizy podczas opadów deszczu to po takich opadach powinna zostać rozwinięta do wysuszenia tkaniny,

– podczas porywistego wiatru markiza powinna zostać złożona,

– codzienna konserwacja poszycia markizy polega na usuwaniu brudu, za pomocą szczotkowania, odkurzania i trzepania tkaniny,

– do mycia tkaniny po tłustych plamach zaleca się używanie wody z mydłem, nie wolno używać silnych detergentów.

Nowoczesna aranżacja Twojego ogrodu

Obecnie bardzo popularne są białe meble ogrodowe, coraz więcej jest też białych domków narzędziowych i drewutni, które dzięki swojej barwie rozświetlają naszą przestrzeń, która jest świeża i nie przytłacza w żaden sposób. Kiedy mamy mały ogród możemy postawić na większą ilość roślin w donicach. Wiadomo, że taras zabiera nam miejsce na nasadzenia, dlatego możemy na naszym tarasie posadzić dodatkowe rośliny w donicach. Dzięki czemu taras stanie się przytulny i zielony. Ważna jest również gra świateł, im więcej lampek i światełek tym nasz taras i mały ogródek bardziej zachęca do wypoczynku, zwłaszcza wieczorami. 
Jeśli posiadamy niewielki ogród musimy pamiętać aby jego zacienienie było mobilne, markiza winna posiadać możliwość sterowania wysięgiem. Natomiast gdy mamy duży ogród jego zadaszenie może być stałe. 

Najnowsze wpisy

Pergola na balkon w bloku – nowoczesna aranżacja balkonu na 2023 rok

Pergola na balkonie w bloku pojawia się coraz częściej. Kiedy szukamy dodatkowej przestrzeni do wypoczynku czy przechowywania, pergola na balkon będzie idealnym rozwiązaniem. Poza tym, dzięki zadaszeniu pergola na balkonie skutecznie obniża temperaturę pomieszczenia do którego przynależy. Dzięki temu mieszkanie nie nagrzewa się tak bardzo w słoneczne dni, a jeżeli zdecydowaliśmy się na posiadanie klimatyzacji […]

Jak osłonić balkon od słońca?

Często, przemieszczając się po Wrocławiu lub innych miastach widzimy zamontowane na balkonach „żagle” stworzone z różnych materiałów. Zdarza się, ze materiał nie jest stabilnie zamocowany, cień nie pada tam, gdzie powinien. W tym wpisie opowiemy o markizach balkonowych poręczowych, które idealnie nadają się do osłony balkonu i są tańszą alternatywą dla markiz tarasowych. Zaczniemy od […]

Nowoczesny taras zadaszony – modne aranżacje sezonu 2023

Przy wyborze zadaszenia tarasu warto zastanowić się jaka pergola tarasowa będzie najbardziej pasować do bryły naszego budynku. Najczęściej wybierane są dwa modele pergol tarasowych, które różnią się zadaszeniem, to znaczy mają taką samą podstawę jednak zadaszenie jest zwijane tkaninowe automatyczne, bądź lamelowe – czyli wyprodukowane z aluminiowych lameli, które za pomocą pilota bądź telefonu, smartfonu […]