Jak dobrać odpowiednie rolety przeciwsłoneczne do mieszkania?

Czym są rolety przeciwsłoneczne ?


Rolety materiałowe dzielą się na kilka rodzajów. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są pełne rolety materiałowe, które występują zarówno w kasecie z prowadnicami, w kasecie wolnowiszące oraz na odkrytym wałku. Do tego rodzaju rolet przeciwsłonecznych do mieszkania możemy wybierać tkaniny o wszelakich właściwościach. Najczęściej wybierane są rolety przeciwsłoneczne do mieszkania z tkaniną przezierną, która chroni przed refleksami świetlnymi. W przypadku zakupu takich rolet możemy zasłonić za ich pomocą okna ale nie stworzymy całkowitego zaciemnienia. Jest to idealne
rozwiązanie dla osób które na przykład pracują przy komputerze i chcą zapewnić sobie komfort, który polega na tym że promienie słoneczne nie odbijają nam się w ekranie monitora.

Kolejną tkaniną równie chętnie wybieraną przede wszystkich do sypialni są tkaniny „podgumowane” ze srebrną powłoką odbijającą promienie słoneczne, zapewniające całkowite zaciemnienie oraz chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Kolejnym rozwiązaniem osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych są rolety dzień i noc, które układają się w naprzemienne pasy. Dzięki nim sami decydujemy ile światła chcemy wpuścić do pomieszczenia. Bardzo dużą popularność zyskały w ostatnim czasie plisy materiałowe. Te składane w harmonikę rolety przeciwsłoneczne do mieszkania możemy układać w dowolnym miejscu na oknie, dzięki czemu są bardzo praktyczne i działają w systemie „góra – dół” .

Jakie rolety zewnętrzne do mieszkania w bloku ?


Bardzo często klienci zastanawiają się czy lepszym rozwiązaniem będą rolety wewnętrzne czy zewnętrzne. Cena rolet zewnętrznych jest nieco wyższa do roletek materiałowych, jednak jak się okazuje po pobraniu wymiarów i przygotowaniu wyceny – nie tak znacząca jak mogłoby się wydawać a pierwszy rzut oka. Dlatego jeżeli zależy nam na obniżeniu temperatury w danym pomieszczeniu w upalne dni, oraz na zatrzymaniu ciepła kiedy przychodzi zima warto rozważyć montaż rolet zewnętrznych zabezpieczających aluminiowych. Jeżeli nie chcemy, by żaluzje zewnętrzne całkowicie zaciemniły nam pomieszczenie, możemy zdecydować się rolety aluminiowe z perforacją.

Rodzaje rolet zewnętrznych są definiowane przede wszystkim ze względu na sposób ich montażu. Rolety dzielimy więc na te montowane we wnęce okiennej, którymi w przypadku manualnego sterowania, sterujemy za pomocą zwijacza linkowego, na rolety montowane na elewacji, które sterujemy w przypadku opcji ręcznej zwijaczem taśmowym, oraz rolety zewnętrzne podtynkowe, które musimy zaplanować na etapie budowy, ponieważ skrzynki tych rolet muszą znajdować się pod tynkiem.

Jakie rolety wybrać do mieszkania w bloku


Rolety do mieszkania w bloku niczym nie różnią się od tych, które montowane są w domach. Kiedy wybieramy rolety do mieszkania w bloku powinniśmy kierować się zarówno wystrojem mieszkania, naszym poczuciem estetyki ale też kwestiami praktycznymi, ponieważ wszystkie rolety do mieszkania w bloku posiadają inne właściwości zaciemniające. Rolety w mieszkaniu są bardzo ważne, przede wszystkim w słoneczne dni.

Słońce przedostające się do wnętrz w nadmiarze może być bardzo uciążliwe dla nas i pozostałych domowników. W tej sytuacji pojawia się pytanie : jakie rolety do bardzo słonecznego pokoju ? Otóż najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne, które dzięki wypełnieniu lameli specjalną pianką zatrzymają ciepło i ograniczą nagrzewanie się pokoju. Jednak kiedy szukamy alternatywy dla rolet zewnętrznych aluminiowych, ponieważ z jakiegoś powodu nie możemy ich zastosować, warto rozważyć rolety materiałowe z tkaniny zabezpieczonej warstwą srebra, zwane potocznie roletami podgumowanymi, które również pomogą nam uchronić się przed słońcem w upalne dni.

Najnowsze wpisy

Designerska i praktyczna ochrona przed słońcem na balkonie – Markiza balkonowa od Systemów Okiennych!

Jak ochronić się przed słońcem na balkonie ? Kiedy mieszkamy w bloku i mamy to szczęście, że do naszego mieszkania przynależy balkon, to zyskujemy dodatkową przestrzeń, która po odpowiedniej aranżacji może okazać się idealnym miejscem do wygodnego wypoczynku. Ochrona przed słońcem na balkonie może być różna w zależności od tego czy nad naszym balkonem znajduje […]

Jak osłonić taras przed słońcem? Markizy tarasowe od Systemów Okiennych!

Jak osłonić taras przed słońcem Osłona tarasu przed słońcem może w dużej mierze poprawić komfort naszego wypoczynku w ogrodzie, na tarasie, na balkonie w słoneczne dni. Odpowiednio dopasowana markiza z wysokiej jakości materiałów, chroniąca nas przed promieniowaniem UV oraz nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia przynależącego do miejsca w którym zostanie zamontowana markiza, sprawi że słońce nie będzie […]

Jak dobrać odpowiednie rolety przeciwsłoneczne do mieszkania?

Czym są rolety przeciwsłoneczne ? Rolety materiałowe dzielą się na kilka rodzajów. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są pełne rolety materiałowe, które występują zarówno w kasecie z prowadnicami, w kasecie wolnowiszące oraz na odkrytym wałku. Do tego rodzaju rolet przeciwsłonecznych do mieszkania możemy wybierać tkaniny o wszelakich właściwościach. Najczęściej wybierane są rolety przeciwsłoneczne do mieszkania z tkaniną […]