Rolety wewnętrzne przeciwsłoneczne. Jak dobrać odpowiednie do mieszkania?

Rolety wewnętrzne przeciwsłoneczne, czyli jakie ?

Rolety materiałowe dzielą się na kilka rodzajów. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są pełne rolety materiałowe, które występują zarówno w kasecie z prowadnicami, w kasecie wolnowiszące oraz na odkrytym wałku. Do tego rodzaju rolet przeciwsłonecznych do mieszkania możemy wybierać tkaniny o wszelakich właściwościach. Najczęściej wybierane są rolety przeciwsłoneczne do mieszkania z tkaniną przezierną, która chroni przed refleksami świetlnymi. W przypadku zakupu takich rolet możemy zasłonić za ich pomocą okna ale nie stworzymy całkowitego zaciemnienia. Jest to idealne
rozwiązanie dla osób które na przykład pracują przy komputerze i chcą zapewnić sobie komfort, który polega na tym że promienie słoneczne nie odbijają nam się w ekranie monitora.

Kolejną tkaniną równie chętnie wybieraną przede wszystkich do sypialni są tkaniny „podgumowane” ze srebrną powłoką odbijającą promienie słoneczne, zapewniające całkowite zaciemnienie oraz chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Kolejnym rozwiązaniem osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych są rolety dzień i noc, które układają się w naprzemienne pasy. Dzięki nim sami decydujemy ile światła chcemy wpuścić do pomieszczenia. Bardzo dużą popularność zyskały w ostatnim czasie plisy materiałowe. Te składane w harmonikę rolety przeciwsłoneczne do mieszkania możemy układać w dowolnym miejscu na oknie, dzięki czemu są bardzo praktyczne i działają w systemie „góra – dół” .

Czy lepiej wybrać rolety przeciwsłoneczne wewnętrzne czy zewnętrzne?


Bardzo często klienci zastanawiają się czy lepszym rozwiązaniem będą rolety wewnętrzne przeciwsłoneczne czy zewnętrzne. Cena rolet zewnętrznych jest nieco wyższa do roletek materiałowych, jednak jak się okazuje po pobraniu wymiarów i przygotowaniu wyceny – nie tak znacząca jak mogłoby się wydawać a pierwszy rzut oka. Dlatego jeżeli zależy nam na obniżeniu temperatury w danym pomieszczeniu w upalne dni, oraz na zatrzymaniu ciepła kiedy przychodzi zima warto rozważyć montaż rolet zewnętrznych zabezpieczających aluminiowych. Jeżeli nie chcemy, by żaluzje zewnętrzne całkowicie zaciemniły nam pomieszczenie, możemy zdecydować się rolety aluminiowe z perforacją.

Rodzaje rolet zewnętrznych są definiowane przede wszystkim ze względu na sposób ich montażu. Rolety dzielimy więc na te montowane we wnęce okiennej, którymi w przypadku manualnego sterowania, sterujemy za pomocą zwijacza linkowego, na rolety montowane na elewacji, które sterujemy w przypadku opcji ręcznej zwijaczem taśmowym, oraz rolety zewnętrzne podtynkowe, które musimy zaplanować na etapie budowy, ponieważ skrzynki tych rolet muszą znajdować się pod tynkiem.

Jakie rolety do bardzo słonecznego pokoju w bloku?


Rolety do mieszkania w bloku niczym nie różnią się od tych, które montowane są w domach. Kiedy wybieramy rolety do mieszkania w bloku powinniśmy kierować się zarówno wystrojem mieszkania, naszym poczuciem estetyki ale też kwestiami praktycznymi, ponieważ wszystkie rolety do mieszkania w bloku posiadają inne właściwości zaciemniające. Rolety przeciwsłoneczne w mieszkaniu są bardzo ważne, przede wszystkim w słoneczne dni.

Słońce przedostające się do wnętrz w nadmiarze może być bardzo uciążliwe dla nas i pozostałych domowników. W tej sytuacji pojawia się pytanie : jakie rolety do bardzo słonecznego pokoju ? Otóż najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne, które dzięki wypełnieniu lameli specjalną pianką zatrzymają ciepło i ograniczą nagrzewanie się pokoju. Jednak kiedy szukamy alternatywy dla rolet zewnętrznych aluminiowych, ponieważ z jakiegoś powodu nie możemy ich zastosować, warto rozważyć rolety materiałowe z tkaniny zabezpieczonej warstwą srebra, zwane potocznie roletami podgumowanymi, które również pomogą nam uchronić się przed słońcem w upalne dni.

Najnowsze wpisy

Rośliny na pergole ogrodowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Pnące rośliny na pergoli zachwycają swoim wyglądem a ich dodatkowy atut to dodatkowe osłonięcie właścicieli, ponieważ pergola pokryta roślinami pnącymi osłania nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Rośliny pnące dzielą się na rośliny kwitnące, tak zwane kwitnące pnącza oraz na rośliny liściaste. Pnącza dzielą się dodatkowo na pnącza zimozielone oraz sezonowe, pnącza wieloletnie oraz jednoroczne. Pnącza […]

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]

Jak działa system szyb przesuwnych tarasowych i dlaczego warto?

System Szyb przesuwnych tarasowych, z których tworzymy ogrody zimowe to dostosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych systemy, dzięki którym możemy z pergoli tarasowej stworzyć przeszklone miejsce do wypoczynku. Każdy szklany panel posiada swój tor, po którym możemy go przesuwać. Takie panele przesuwają się płynnie i cicho. Wypolerowane krawędzie szyb wyglądają bardzo ekskluzywnie, przez co cały system […]