Jak dobrać odpowiednie rolety przeciwsłoneczne do mieszkania?

Czym są rolety przeciwsłoneczne ?


Rolety materiałowe dzielą się na kilka rodzajów. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są pełne rolety materiałowe, które występują zarówno w kasecie z prowadnicami, w kasecie wolnowiszące oraz na odkrytym wałku. Do tego rodzaju rolet przeciwsłonecznych do mieszkania możemy wybierać tkaniny o wszelakich właściwościach. Najczęściej wybierane są rolety przeciwsłoneczne do mieszkania z tkaniną przezierną, która chroni przed refleksami świetlnymi. W przypadku zakupu takich rolet możemy zasłonić za ich pomocą okna ale nie stworzymy całkowitego zaciemnienia. Jest to idealne
rozwiązanie dla osób które na przykład pracują przy komputerze i chcą zapewnić sobie komfort, który polega na tym że promienie słoneczne nie odbijają nam się w ekranie monitora.

Kolejną tkaniną równie chętnie wybieraną przede wszystkich do sypialni są tkaniny „podgumowane” ze srebrną powłoką odbijającą promienie słoneczne, zapewniające całkowite zaciemnienie oraz chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Kolejnym rozwiązaniem osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych są rolety dzień i noc, które układają się w naprzemienne pasy. Dzięki nim sami decydujemy ile światła chcemy wpuścić do pomieszczenia. Bardzo dużą popularność zyskały w ostatnim czasie plisy materiałowe. Te składane w harmonikę rolety przeciwsłoneczne do mieszkania możemy układać w dowolnym miejscu na oknie, dzięki czemu są bardzo praktyczne i działają w systemie „góra – dół” .

Jakie rolety zewnętrzne do mieszkania w bloku ?


Bardzo często klienci zastanawiają się czy lepszym rozwiązaniem będą rolety wewnętrzne czy zewnętrzne. Cena rolet zewnętrznych jest nieco wyższa do roletek materiałowych, jednak jak się okazuje po pobraniu wymiarów i przygotowaniu wyceny – nie tak znacząca jak mogłoby się wydawać a pierwszy rzut oka. Dlatego jeżeli zależy nam na obniżeniu temperatury w danym pomieszczeniu w upalne dni, oraz na zatrzymaniu ciepła kiedy przychodzi zima warto rozważyć montaż rolet zewnętrznych zabezpieczających aluminiowych. Jeżeli nie chcemy, by żaluzje zewnętrzne całkowicie zaciemniły nam pomieszczenie, możemy zdecydować się rolety aluminiowe z perforacją.

Rodzaje rolet zewnętrznych są definiowane przede wszystkim ze względu na sposób ich montażu. Rolety dzielimy więc na te montowane we wnęce okiennej, którymi w przypadku manualnego sterowania, sterujemy za pomocą zwijacza linkowego, na rolety montowane na elewacji, które sterujemy w przypadku opcji ręcznej zwijaczem taśmowym, oraz rolety zewnętrzne podtynkowe, które musimy zaplanować na etapie budowy, ponieważ skrzynki tych rolet muszą znajdować się pod tynkiem.

Jakie rolety wybrać do mieszkania w bloku


Rolety do mieszkania w bloku niczym nie różnią się od tych, które montowane są w domach. Kiedy wybieramy rolety do mieszkania w bloku powinniśmy kierować się zarówno wystrojem mieszkania, naszym poczuciem estetyki ale też kwestiami praktycznymi, ponieważ wszystkie rolety do mieszkania w bloku posiadają inne właściwości zaciemniające. Rolety w mieszkaniu są bardzo ważne, przede wszystkim w słoneczne dni.

Słońce przedostające się do wnętrz w nadmiarze może być bardzo uciążliwe dla nas i pozostałych domowników. W tej sytuacji pojawia się pytanie : jakie rolety do bardzo słonecznego pokoju ? Otóż najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne, które dzięki wypełnieniu lameli specjalną pianką zatrzymają ciepło i ograniczą nagrzewanie się pokoju. Jednak kiedy szukamy alternatywy dla rolet zewnętrznych aluminiowych, ponieważ z jakiegoś powodu nie możemy ich zastosować, warto rozważyć rolety materiałowe z tkaniny zabezpieczonej warstwą srebra, zwane potocznie roletami podgumowanymi, które również pomogą nam uchronić się przed słońcem w upalne dni.

Najnowsze wpisy

Jakie znaczenie ma wybór materiału na markizę?

Czy wiesz, że tkanina markizowa służy nie tylko do ochrony przed słońcem? Bowiem tkanina na markizy to również element dekoracyjny. Po wyborze koloru konstrukcji można dopasować jej wzór do elewacji, otoczenia i zgodnie z naszymi upodobaniami.

Modne rolety 2023 – na jakie rozwiązania okienne się zdecydować w nowym roku?

Nowoczesne rolety na okna – modne i praktyczne rozwiązania na 2023 r. Rolety na okna dzielą się na dwa główne rodzaje, a mianowicie rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Rolety zewnętrzne to najczęściej rolety zewnętrzne aluminiowe tak zwane rolety zabezpieczające czy rolety antywłamaniowe. Są to rolety wykonane z pancerza oraz skrzynki aluminiowej, mogą być sterowane ręcznie lub […]

Nowoczesne pergole i markizy tarasowe – pomysły na aranżację tarasu 2023

Nasze pomysły na aranżację tarasu w 2023 r! Pomysł na aranżacje tarasu może dotyczyć zarówno zabudowy podłoża jak i zadaszenia. Na aranżacje tarasu składają się również meble ogrodowe i dekoracje jak donice, zasłony, lampy. Jednym z naszych pomysłów na nowoczesną i praktyczną aranżację tarasu jest pergola lamelowa. Pergola ta, poza najwyższą klasą odporności pogodowej posiada […]