Czy można montować rolety zewnętrzne w bloku?

Rolety zewnętrzne balkonowe w bloku możemy spotkać bardzo często, ponieważ mają wysokie właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu możemy uchronić się przed utratą ciepła zimą a latem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Rolety zewnętrzne w bloku montuje się w sposób mało inwazyjny, wybierając model adaptacyjny który może być zamontowany na elewacji bądź we wnęce okiennej, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem zgody na ich montaż.

Należy jednak pamiętać, że zgoda zarządcy budynku czy spółdzielni mieszkaniowej powinna być wydana na piśmie. Składając wniosek powinniśmy wystąpić o określenie dopuszczalnej kolorystyki, jaką możemy zastosować decydując się na rolety zewnętrzne do bloku. Rolety zewnętrzne w bloku pozwolenie jest więc wymagane, a przede wszystkim jeżeli nasz budynek jest zabytkiem. Niestety w tej drugiej sytuacji musimy liczyć się z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, że zgody na montaż rolet zewnętrznych nie uzyskamy. Nie jest to jednak regułą, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że konserwator zabytków czy plastyk miejski wyda zalecenia, po zastosowaniu których będziemy mogli zamontować rolety zewnętrzne na zabytku zachowując jego estetykę, wymaganą odgórnie.

Podsumowując można zamontować rolety zewnętrzne w bloku, jednak należy uzyskać pozwolenie. 

Rolety zewnętrzne balkonowe w bloku - szare aluminiowe - Systemy Okienne
Rolety zewnętrzne antywłamaniowe czarne - Systemy Okienne

Rolety zewnętrzne w bloku – pozwolenie 

Kiedy rozważamy rolety zewnętrzne do bloku musimy zacząć od złożenia wniosku do zarządcy budynku o wydanie pozwolenia na ich montaż. Co powinno znaleźć się w takim pozwoleniu ? Oficjalne potwierdzenie, że zarządca zgadza się na montaż oraz określenie warunków – czy możemy zamontować rolety zewnętrzne na elewacji czy tylko we wnęce okiennej, jaki kształt skrzynki powinny mieć rolety zewnętrzne oraz jaki kolor dopuszcza zarządca.

Często zdarza się, że w naszym bloku mieszkańcy, którzy zakupili mieszkanie na parterze mają już zamontowane przez dewelopera rolety zewnętrzne w bloku, możemy spodziewać się wówczas, że wymagane będzie od nas zastosowanie takiego samego koloru rolet zewnętrznych. 

Jakie rolety zewnętrzne wybrać do mieszkania w bloku?

Najważniejszym aspektem, który powinien decydować o tym na jakie rolety zewnętrzne się zdecydujemy jest ich jakość i wartości termoizolacyjne. Pancerze powinny być wypełnione wysokogatunkową pianką poliuretanową a z zewnątrz warstwa lakieru na aluminiowych elementach powinna być dwukrotna, wtedy rolety zewnętrzne będą nam odpowiednio służyły i spełniały swoją funkcję. Rolety zewnętrzne na balkon w bloku opinie będą miały więc różne, dlatego przed montażem należy się z nimi zapoznać by wybrać rolety zewnętrzne od sprawdzonego dostawcy, dobrego producenta. Dostępne w naszej ofercie rolety zewnętrzne Aluprof to zdecydowanie produkt najwyższej jakości.

Jakie rolety wybrać na balkon 

Okna balkonowe są zazwyczaj dużymi oknami, ponieważ służą nam do wychodzenia na balkon lub na taras. Jeżeli potrzebujemy rolety zewnętrzne właśnie na takie okno, powinniśmy dla naszej wygody zdecydować się na te z silnikiem. Takie rolety możemy podnosić i opuszczać za pomocą pilota lub włącznika klawiszowego. Silnik do rolety zewnętrznej obsługiwany za pomocą pilota to silnik radiowy. Warto zaznaczyć, że przy oknie balkonowym nie ogranicza nas wysokość dla możliwości montażowych.

Co to oznacza ? Na wyższych piętrach, przez problem ze swobodnym dostępem do okna powinniśmy zdecydować się lub jesteśmy zmuszeni wybrać montaż do wnęki okiennej, by ekipa montażowa mogła  zrealizować montaż rolet od wewnątrz naszego mieszania nawet na najwyższych piętrach, przy oknach balkonowych za którymi znajduje się balkon lub taras możemy dowolnie zdecydować czy chcemy montaż na elewacji czy we wnęce okiennej- oczywiście po wcześniejszej zgodzie uzyskanej od zarządcy budynku- poza kwestiami technicznymi mogą nas jednak ograniczyć kwestie formalne.

Czy rolety antywłamaniowe w bloku mają sens?

Rolety antywłamaniowe dodatkowo zabezpieczają nasze mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Niestety włamania przez okno nie zdarzają się tylko na parterze ale również na wyższych piętrach, właśnie z tego powodu, że to najczęściej parter jest wyposażony w rolety zewnętrzne antywłamaniowe lub zabezpieczające. Rolety zewnętrzne aluminiowe bez klasy rc3 lub rc4 możemy wyposażyć dodatkowo w rygiel zabezpieczający, zamek z kluczykiem lub wieszaki blokada – te elementy stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed podważeniem rolety. 

Ile kosztuje montaż rolet zewnętrznych w bloku?

Montaż rolet zewnętrznych w bloku to koszt jaki należy dodatkowo doliczyć do kosztu samego produktu. Jego wartość zazwyczaj wyliczana jest po zsumowaniu metra bieżącego rolet po ich obwodzie (czyli dwa razy wysokość i raz szerokość ) i przemnożenia przez wartość uznawaną przez daną firmę. Warto pamiętać, że decydując się na usługę z montażem zapłacimy całość z 8 % Vat, jeżeli zaś dla oszczędności zdecydujemy na samodzielny montaż – po pierwsze nie mamy gwarancji na montaż, po drugie może okazać się że sam produkt z 23 % vat nie jest dużo tańszy niż usługa kompleksowa z profesjonalnym montażem. 

Doradzimy Ci jakie rolety zewnętrzne balkonowe w bloku wybrać

Rolety zewnętrzne w bloku i nie tylko, to nasza specjalność. Doradzimy jaki produkt będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania oraz zrealizujemy usługę kompleksowo i na najwyższym poziomie.

Najnowsze wpisy

Pergola lamelowa czy pergola materiałowa – którą wybrać?

Pergola lamelowa wybierana jest bardzo często ze względu na swoją wytrzymałość przede wszystkim na warunki atmosferyczne.  Oczywiście pergola tkaninowa również ma wysokie wartości odporności na warunki atmosferyczne, jednak nie od dziś wiadomo że aluminium lakierowane proszkowo zawsze będzie bardziej wytrzymałe niż nawet najwyższej jakości materiał tkaninowy. Zadaszenie wykonane z aluminium dające nam lamele na tarasie […]

Ogród zimowy z pełnym dachem – sposób na całoroczny relaks

Ogrody zimowe to obecnie mnogość wyborów. Możemy wykonać dach z innego materiału niż szkło, dzięki czemu może być on automatyczny – sterowany za pomocą pilota lub aplikacji na naszym urządzeniu. Ogród zimowy z pełnym dachem to idealne rozwiązanie kiedy chcemy by nasza zabudowa była jak najbardziej szczelna i kiedy chcemy uchronić się przed utratą ciepła […]

Sposoby na skuteczne czyszczenie żaluzji aluminiowych 

Żaluzje aluminiowe wykonane są z odpornego na czyszczenie materiału. Najczęściej czyszczenie żaluzji aluminiowych odbywa się za pomocą szczotki do kurzu. Do tego rodzaju osłon okiennych brud nie przywiera w znaczący sposób, przez co są chętnie wybieraną osłoną okienną. Do czyszczenia żaluzji aluminiowych polecamy suchą mikrofibrę a w przypadku cięższych zabrudzeń można ją dodatkowo zwilżyć, jednak […]