Czy można montować rolety zewnętrzne w bloku?

Rolety zewnętrzne balkonowe w bloku możemy spotkać bardzo często, ponieważ mają wysokie właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu możemy uchronić się przed utratą ciepła zimą a latem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Rolety zewnętrzne w bloku montuje się w sposób mało inwazyjny, wybierając model adaptacyjny który może być zamontowany na elewacji bądź we wnęce okiennej, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem zgody na ich montaż.

Należy jednak pamiętać, że zgoda zarządcy budynku czy spółdzielni mieszkaniowej powinna być wydana na piśmie. Składając wniosek powinniśmy wystąpić o określenie dopuszczalnej kolorystyki, jaką możemy zastosować decydując się na rolety zewnętrzne do bloku. Rolety zewnętrzne w bloku pozwolenie jest więc wymagane, a przede wszystkim jeżeli nasz budynek jest zabytkiem. Niestety w tej drugiej sytuacji musimy liczyć się z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, że zgody na montaż rolet zewnętrznych nie uzyskamy. Nie jest to jednak regułą, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że konserwator zabytków czy plastyk miejski wyda zalecenia, po zastosowaniu których będziemy mogli zamontować rolety zewnętrzne na zabytku zachowując jego estetykę, wymaganą odgórnie.

Podsumowując można zamontować rolety balkonowe zewnętrzne w bloku, jednak należy uzyskać pozwolenie. 

Rolety zewnętrzne balkonowe w bloku - szare aluminiowe - Systemy Okienne
Rolety zewnętrzne antywłamaniowe czarne - Systemy Okienne

Montaż rolety zewnętrzne w bloku – pozwolenie 

Kiedy rozważamy rolety zewnętrzne do bloku musimy zacząć od złożenia wniosku do zarządcy budynku o wydanie pozwolenia na ich montaż. Co powinno znaleźć się w takim pozwoleniu ? Oficjalne potwierdzenie, że zarządca zgadza się na montaż oraz określenie warunków – czy możemy zamontować rolety zewnętrzne na elewacji czy tylko we wnęce okiennej, jaki kształt skrzynki powinny mieć rolety zewnętrzne oraz jaki kolor dopuszcza zarządca.

Często zdarza się, że w naszym bloku mieszkańcy, którzy zakupili mieszkanie na parterze mają już zamontowane przez dewelopera rolety zewnętrzne w bloku, możemy spodziewać się wówczas, że wymagane będzie od nas zastosowanie takiego samego koloru rolet zewnętrznych. 

Jakie rolety zewnętrzne wybrać do mieszkania w bloku?

Najważniejszym aspektem, który powinien decydować o tym na jakie rolety zewnętrzne się zdecydujemy jest ich jakość i wartości termoizolacyjne. Pancerze powinny być wypełnione wysokogatunkową pianką poliuretanową a z zewnątrz warstwa lakieru na aluminiowych elementach powinna być dwukrotna, wtedy rolety zewnętrzne będą nam odpowiednio służyły i spełniały swoją funkcję. Rolety zewnętrzne na balkon w bloku opinie będą miały więc różne, dlatego przed montażem należy się z nimi zapoznać by wybrać rolety zewnętrzne od sprawdzonego dostawcy, dobrego producenta. Dostępne w naszej ofercie rolety zewnętrzne Aluprof to zdecydowanie produkt najwyższej jakości.

Rolety balkonowe zewnętrzne – czym się kierować przy wyborze?

Okna balkonowe są zazwyczaj dużymi oknami, ponieważ służą nam do wychodzenia na balkon lub na taras. Jeżeli potrzebne są rolety balkonowe zewnętrzne właśnie na takie okno, powinniśmy dla naszej wygody zdecydować się na te z silnikiem. Takie rolety możemy podnosić i opuszczać za pomocą pilota lub włącznika klawiszowego. Silnik do rolety zewnętrznej obsługiwany za pomocą pilota to silnik radiowy. Warto zaznaczyć, że przy oknie balkonowym nie ogranicza nas wysokość dla możliwości montażowych.

Co to oznacza ? Na wyższych piętrach, przez problem ze swobodnym dostępem do okna powinniśmy zdecydować się lub jesteśmy zmuszeni wybrać montaż do wnęki okiennej, by ekipa montażowa mogła  zrealizować montaż rolet od wewnątrz naszego mieszania nawet na najwyższych piętrach, przy oknach balkonowych za którymi znajduje się balkon lub taras możemy dowolnie zdecydować czy chcemy montaż na elewacji czy we wnęce okiennej- oczywiście po wcześniejszej zgodzie uzyskanej od zarządcy budynku- poza kwestiami technicznymi mogą nas jednak ograniczyć kwestie formalne.

Czy rolety antywłamaniowe w bloku mają sens?

Rolety antywłamaniowe dodatkowo zabezpieczają nasze mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Niestety włamania przez okno nie zdarzają się tylko na parterze ale również na wyższych piętrach, właśnie z tego powodu, że to najczęściej parter jest wyposażony w rolety zewnętrzne antywłamaniowe lub zabezpieczające. Rolety zewnętrzne aluminiowe bez klasy rc3 lub rc4 możemy wyposażyć dodatkowo w rygiel zabezpieczający, zamek z kluczykiem lub wieszaki blokada – te elementy stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed podważeniem rolety. 

Ile kosztuje montaż rolet zewnętrznych w bloku?

Montaż rolet zewnętrznych w bloku to koszt jaki należy dodatkowo doliczyć do kosztu samego produktu. Jego wartość zazwyczaj wyliczana jest po zsumowaniu metra bieżącego rolet po ich obwodzie (czyli dwa razy wysokość i raz szerokość ) i przemnożenia przez wartość uznawaną przez daną firmę. Warto pamiętać, że decydując się na usługę z montażem zapłacimy całość z 8 % Vat, jeżeli zaś dla oszczędności zdecydujemy na samodzielny montaż – po pierwsze nie mamy gwarancji na montaż, po drugie może okazać się że sam produkt z 23 % vat nie jest dużo tańszy niż usługa kompleksowa z profesjonalnym montażem. 

Doradzimy Ci jakie rolety balkonowe zewnętrzne wybrać

Rolety zewnętrzne w bloku i nie tylko, to nasza specjalność. Doradzimy jaki produkt będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania oraz zrealizujemy usługę kompleksowo i na najwyższym poziomie.

Najnowsze wpisy

Rodzaje rolet wewnętrznych okiennych. Jakie najlepiej wybrać?

Wybierając rolety okienne, warto kierować się w równiej mierze ich designem co użytecznością. Praktyczną kwestią, o której należy pamiętać, jest grubość tkaniny, z której rolety są wykonane. Decyduje ona o stopniu przepuszczalności światła, a co za tym idzie, poczuciu prywatności i bezpieczeństwa. Do wyboru są rolety zaciemniające, podszyte podgumowaniem, rolety średnio zaciemniające oraz rolety dzień […]

Jak działa system szyb przesuwnych tarasowych i dlaczego warto?

System Szyb przesuwnych tarasowych, z których tworzymy ogrody zimowe to dostosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych systemy, dzięki którym możemy z pergoli tarasowej stworzyć przeszklone miejsce do wypoczynku. Każdy szklany panel posiada swój tor, po którym możemy go przesuwać. Takie panele przesuwają się płynnie i cicho. Wypolerowane krawędzie szyb wyglądają bardzo ekskluzywnie, przez co cały system […]

Pergola na balkon w bloku – nowoczesny sposób aranżacji przestrzeni

Pergole na balkonie w bloku coraz częściej stają się popularnym rozwiązaniem. Kiedy poszukujemy dodatkowego miejsca do relaksu lub przechowywania, pergola na balkonie może okazać się idealnym wyborem. Co więcej, dzięki zadaszeniu, pergola na balkonie skutecznie obniża temperaturę w pomieszczeniach, do których przylega. To z kolei pozwala uniknąć przegrzewania się mieszkania w słoneczne dni, a gdy […]